Mnostvo pitanja od pocetnika...!

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
sasats je napisao(la):
evo ovde si napisao da nimfa puni stap  ;) ceo ovaj pasus nije tacan  :nowink: nimfa puni stap a tanji kanap omogucava vise kanapa van stapa i postize se dalji zabacaj nimfom? ako sam dobro shvatio?
koji stap koristis , koji kanap ? koliko metara kanapa drzis u vazduhu u trenutku zadnjeg zamaha ?
da nimfa  isto puni stap ako je teska i probas na kracoj distanci vidis da sama nimfa bez spage moze biti izbacena ali nisam naveo da su teske nimfe pogodne za dalje zabacaje ali ti automatski povezujes punjenje stapa sa  daljinom bacanja, a zapostavljas da pretjerano punjenje stapa isto pogorsava zabacaj ,ako bacam dalje nimfu u trenutku zadnjeg zamaha oko 10 m i 15m i onda ode na 20 m ,, aftma  56 ili  ako bacam sa  aftma 7
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Uh nije bas tako suvise je proizvoljno, maksimalna struna koju neki stap moze da ponese moze da bude i 3-4 klase iznad, ne bih se bas igrao sa tim pogotovo kao pocetnik. Bolje da si napisao "optimalne tezine", tacnije da se lepo oseti punjenje stapa.
optimalne tezine  :) to je ta definicija , ja se nisam setio da se tako izrazim  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
da nimfa  isto puni stap ako je teska i probas na kracoj distanci vidis da sama nimfa bez spage moze biti izbacena ali nisam naveo da su teske nimfe pogodne za dalje zabacaje ali ti automatski povezujes punjenje stapa sa  daljinom bacanja, a zapostavljas da pretjerano punjenje stapa isto pogorsava zabacaj ,ako bacam dalje nimfu u trenutku zadnjeg zamaha oko 10 m i 15m i onda ode na 20 m ,, aftma  56 ili  ako bacam sa  aftma 7

Covece, kapiras da pricamo o pocetnicima, pocetniku je neophodno da oseti punjenje stapa, to je pod moranjem, ultimativna stvar. Skaces sa teme na temu i ode u napredni fly casting. Mahanje sa nimfom i nije za pocetnike, ona se baca roll castom u pocetku ili varijantom pick up-lay down i na daleko manje distance nego one o kojima ti pricas.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ti sad simpsone  ponavljas to ,, pocetnik pa pocetnik,, razvili smo raspravu  oko aftme  uticaj spage oko stapa pa i sasats teoretise i postavlja  meni pitanja ja vise nerazmisljam samo o pocetniku  jest da je naslov teme  ali onaj momak je napiso da nece vise postavljati pitanja  :D sto se mene tice  meni je svejedno ,, sasats  hoce da mu objasnim zasto ja tvrdim da  vec usavrseni  moze da uzme manju aftmu spage u odnosu na stap  i na to je krenulo
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzolix je napisao(la):
da nimfa  isto puni stap ako je teska i probas na kracoj distanci vidis da sama nimfa bez spage moze biti izbacena ali nisam naveo da su teske nimfe pogodne za dalje zabacaje ali ti automatski povezujes punjenje stapa sa  daljinom bacanja, a zapostavljas da pretjerano punjenje stapa isto pogorsava zabacaj ,ako bacam dalje nimfu u trenutku zadnjeg zamaha oko 10 m i 15m i onda ode na 20 m ,, aftma  56 ili  ako bacam sa  aftma 7
ja ne teoretisem vec ti pisem kako jeste  ;) punjenje stapa jeste povezano sa bacanjem . i nimfu na kratkoj distanci bacas kao varalicu njenom tezinom sve dok ne bude dovoljno kanapa van stapa i stap pocne da se puni ili jednostavnije receno pocne da akumulira energiju . ta energija ti omogucava da musicaris . i tek kada se napuni stap pocinje musicarenje . najbolje je kada pogodis tezinu kanapa prema stapu i stap se puni idealno . losija varijanta je kada je kanap malo tezi i pocinju da se javljaju problemi na vecoj daljini dok je na blizu super osecaj . a najgore je kada je kanap prelagan i nece da napuni stap . ako sa takvom kombinacijom pokusas da bacis nimfu ili strimer cak i na manjim daljinama oko 15ak m to nece liciti na nista i bice mnogo tesko za izvesti . jedino strucnjaku koji baca bez stapa verujem da ne igra ulogu klasa kanapa ali svim ostalim ribolovcima je mnogo bitno da im se stap puni da bi mogli da pecaju  :)
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Napravite anketu momci, pa da glasamo :)
Shiky, ja kao prinaučeni početnik furam na štap #5 kanap klase #6 wf plivajući, uvališe mi pre toga neku #4, brate mili muda su mi otekla (da 'prostite na izrazu) dok to napuni štap...
Tako da, ako ti Simpson, ekspert za štapove I kanape, I Sasats, vrhunski ribolovac (stara kajla), nešto preporučuju, ne bi bilo loše poslušati iskusne ljude, ja poslušah I ne pogreših. ;-)

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
sasats  hoce da mu objasnim zasto ja tvrdim da  vec usavrseni  moze da uzme manju aftmu spage u odnosu na stap  i na to je krenulo

Moze ali nece :hammer:

Mislim cela prica je otisla sasvim drugim tokom, moze se svasta u musicarenju, pomenuo sam vec TLT gde je klasa strune i za 4-5 AFTMA manja od stapa. Ako mu je do daljine sa brzim stapom, sigurno nece uzeti klasu manje strunu, ako mu je do ultra prezentacije sa spagetom na kracim distancama onda i moze da razmislja o tome. Sasats  peca uglavnom klena i bucova, jebe mu se za kanap manje klase.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.151
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
dzolix, mnogo gluposti je napisano u tvojim postovima. Izvini ali morao sam da ti to kazem
 

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Ok. Uzecu neki malo jeftiniji kanap od 5 aftma da vezbam a ovaj cu ostaviti pa nek stoji. Hvala na savetima
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Shiky Cacak je napisao(la):
Ok. Uzecu neki malo jeftiniji kanap od 5 aftma da vezbam a ovaj cu ostaviti pa nek stoji. Hvala na savetima
Samo nemoj uzimati noname kanape cenovnog ranga oko 1500din. Sa njima sam poceo i imam jako lose iskustvo. U pocetku sam mislio kako nesto nije u redu sa mojom motorikom i da sam blago retardiran za ovu vrstu ribolova. Imao sam srece da je neki slucajni prolaznik video kako uzasno masem, prisao mi i pokazao kako se to radi. Bio je bolji od mene ali zbog uzasne snjure nije bio bas ok. Objasnio mi je sta je probelm i dao par saveta tako da sam mu sada veoma zahvalan. A vec sam bio na granici da odustanem...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ima raznih no name kanapa do 1500din. Od teskih krseva pa do sasvim korektnih. Problem je sto se nabavne cene krecu od 0.75$ pa do 10$ a kod nas se trpaju u ustu cenu do 1500din. Razlika medju njima je ogromna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ima raznih no name kanapa do 1500din. Od teskih krseva pa do sasvim korektnih. Problem je sto se nabavne cene krecu od 0.75$ pa do 10$ a kod nas se trpaju u ustu cenu do 1500din. Razlika medju njima je ogromna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ali zasto rizikovati? U najboljem slucaju ce potrositi 1500din i dobiti ok kanap ali realnija je situacija da ce potrositi duplo ili vise. Bolje je odmah kupiti neki proveren jer  ih moze naci za prihvatljivu sumu. To je moje misljenje bazirano na licnom iskustvu.

Napomenucu da sam posedovao dva noname kanapa. U oba slucaja lose iskustvo. Prvi sam sam kupio a drugi dobio nov od prijatelja jer je presao na varalicarenje. Oba su nasla adekvatno mesto u kanti za smece.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Simpsone oni tvoji kinezi su odlicni, ja kupih smece od Falcona i cekam prvu priliku da ga zamenim.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno