muhom na soma

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nikad nisam jeo bolje riblje meso! Da sam ovo ranije znao, nikad ne bih postao mušičar, već bih samo lovio somove, na neki lakši način. :hammer:
Ovo je bio samo delić mog petokilaša. Ostatak čeka isto što i sve kapitalce- roštiljijada kod Lakija. :drool:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ljudi, a sta mislite o bambuli za soma npr udica 2 ili 1 mozda cak i 1/0 ili 2/0. Kad bubne ko da je sletela ona buba dzin iz Amazonije ili u najmanju ruku jelenak ili u braon koloritu bambula rovac!!! :yeswink:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mrka kapa. Čuće som kad ona bućne, ali posle toga za njega neće postojati ništa na površini. Neće je videti, som traži vibraciju i miris, a izgled je poslednja rupa na svirali. I cimkanje bambule neće mnogo pomoći... Strimer, što veći!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa 100% bi poper bio dobar (vec sam ga pre spominjao za povrsinski lov)  isto se radi od balze  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sad mi javio Kuzma da je u Ribolovu izašao članak o mom somu. Izgleda da ga je napisao Goci. Idem da kupim novine...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo ga! Odlično je i precizno opisan ceo događaj. Hvala Gociju i hvala uredniku Ribolova na poverenju, jer je vrlo lako slikati se pored soma, smuđa, šarana, kečige ili linjaka, sa mušičarskim štapom u ruci ili zubima i proglasiti ga za mušičarski ulov.
Veoma sam ponosan na svoj ulov i to što će o njemu čitati na desetine hiljada ribolovaca, čitaoca Ribolova.
P.S. Opasna reklama za sajt!
 

Prilozi

  • Mixmaster u Ribolovu.jpg
    Mixmaster u Ribolovu.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 332

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb:

Mix, čestitam ti na ulovu još jednom i verujem da ti taj som neče biti jedini...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Svaka cast Mix, tvoj ulov ti je utro put da izadjes u novinama i pre konacnog roka (one male fotke iz l.k. na srednjim stanama novina sto nam svima sleduje jednog, nadam se, dalekog dana) :D :D :D :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ma nije mu to prvi put. Non stop se taj muva po nekim medijima. Pre neko vece u centru Sokobanje gledam neku prezentaciju na TV u izlogu nekog muzeja, kad ono Mix musicari na Moravici :hammer: :hammer: :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Provalio sam da me neko tajno snima dok pecam. Izgleda da me prate TV ekipe. Počeo sam da se krijem kad piškim i kakim, strahujući od objektiva koji me svuda prate! :hammer: Ne bi me začudilo da se na TV-u pojavi i dokumentarac o mojim sexualnim avanturama na pustim nišavskim ostrvima. :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jos jednom cestitam Mixu na uspehu i dobro iskorištenoj pravoj prilici :yeswink: ali jedan deo članka iz novina mi se učinio smešnim:

[quote author=Goran T. članak i časopisa "Ribolov"]
"Radoznali mušičar je po svemu sudeči hteo samo da sazna da li je neko slučajno ulovio našu največu grabljivicu mušičarskim priborom kako bi iz toga izvukao zaključak ima li uopšte smisla probati nešto takvo."
[/quote]

main.php


Da je dotični gospodin novinar profesionalnije pristupio informacijama na raspolaganju sa našega foruma drugačije bi započeo članak. Inače nisam sujetan niti patim od ponosa ali ne volim ne dovoljno objektivno novinarstvo. Samo zbog toga pišem svoju reakciju.
Pa da ispravim gospodina novinara. Nisam bio radoznali koji je hteo da vidi jel' to moguće. Istina da me je zanimalo dal' je tko ulovio  soma "muvom". Ali, pokrenuo sam temu jer sam uveren da je to moguče i htedoh ohrabriti ili zainteresirati druge. Napomenuo sam na samom početku da za takve ribetine ne treba putovati daleko...blablabla Lovio sam soma na varalicu i znao sam da je 100% moguće i "muvom". Toga se nisam latio ostvariti samo zbog trenutnih nepovoljnih uslova i rešio podstaknuti one koji imaju takve prilike pod nosom i ne košta ih celo bogatstvo ili skoro ništa.  Mene na najbližu vodu sa somovima košta 22€ na dan (Bledsko jezero) da bi ulovio pravi trenutak/dan i mesto treba mnogo ulaganja/€€€ a ja ču radije dati lovu za lipca i pastrmku. Soma si šparam kada budem opet na Dunavu ili Dravi ili ako slučajno na našem jezeru budem lovio baš kada som bude lovno raspoložen a to sam video samo jednom u 5 godina. Dakle, ja nisam hteo da vidim dal' je moguče, naprotiv, tvrdio sam da je moguče i postavio logične teoretski ispravne predpostavke. Mix je to i dokaza ove godine budući da se našao na pravom mestu u pravo vreme i upotrebio svoju dugogodišnju veštinu/iskustvo.

Mixu + za karmu ;) :yeswink: jer je dokazao moje tvrdnje
novinaru -  :bleh: :D jer nije baš korektnu započeo svoj članak  :smoke: :D

dobro je ono sa karmom "+ & -" :tbumb: :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sebastian je napisao(la):
Mislim da ne treba odlaziti na more ili tropske krajeve da bi doživeli big game fishing LOL...
Imamo mi Soma u našim rekama. Ima ih i to jako velikih. Ja ga nisam nikada probao loviti na muhu ali jednom hocu sigurno.
Verujem da bi ga se dalo dobiti na velike strimere kakvi se koriste za mladicu i štuku, naravno veliku imitaciju pijavice i možda imitaciju mrmka (po mogučnosti da je taj mrmak dresiran nekim mirisom...možda...). Uglavnom treba probati i to.
Reči "Mislim" and "Verujem" govore da ipak nisi bio toliko siguran...  ;)

A da novinari u žurbi ponekad greše, da često malo preteruju, a ponekad čak i izmišljaju neke sitnice, to stoji! Sreća pa Goci nije novinar već inženjer elektronike koji tu i tamo napiše poneki tekstić, mahom sa ciljem da propagira neke svoje ideje za koje veruje da su ispravne, i pomogne mlađanim ribolovcima da izrastu u zdrave ličnosti, a pritom i ponešto novo nauče...  8)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ih, zamalo da bude perfektan tekst. Mene je oduševila objektivnost i tačnost ovog teksta, ali promakla je ta sitnica. Sebastiane oprosti Gociju, molim te, ovu sitnu greškicu. Tebi, Goci, hvala za odličan ostatak teksta. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
Reči "Mislim" and "Verujem" govore da ipak nisi bio toliko siguran...  ;)

Naprotiv misliti i verovati za mene znači biti uveren...posebno "verovati", o veri i uverenju ne bi da raspravljam ovde a mogao bi na široko buduči da sam univ. dipl. teolog. Samo to ču iztaknuti, verovati = 100% biti siguran jer to nije samo apriori nastala teorija. Loveči soma varalicom i poznavajuči ga kao grabežljivicu, loveči druge grabljivice strimerom znao sam/uveren bio/mislio/verovao sa strimerom mora biti jednako moguće. Dakle verovanje = 100% sigurnost  ;)
U slučaju da nisi novinar ni malo ti onda ne zameram, svakome se događa greška...ja ne bi ni reagovao ali budući da sam osetljiv na svekojake medije koji površno ispitaju stvar, napumpavaju priču...o politici, poznatim ličnostima i njihovim životima da ne govorim...takve priču su daleko od objektivnosti...takve stvari me baš potpale :D Posebno kada vidim da se npr. na televiziji kao mediju pojave voditelji koji nemaju pojma o javnom govorništvu, kada je sve amaterski i bedno, kada su i podaci sve izmešani i ne tačni...bah :doh: đaba se zamaram sa time, ali moram negde da izpoljim svoje ne zadovoljstvo  :D
Goci eto i tebi jedan +  za karmu :D ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drago mi je da smo se razjasnili.  :) Inače ceo taj uvod je bio sa samo jednim motivom - mala besplatna reklama za sajt i forum... Ja volim da na ovaj ili onaj način pohvalim nešto što je dobro, a kritikujem ono što ne valja... Moglo je i bez tog suvišnog uvoda, bilo bi i lakše i brže i ne bih morao da se bavim analizom Sebastianovih motiva da otvori temu, i pritom rizikujem da pogrešim...  8)

p.s.
sebastian je napisao(la):
Naprotiv misliti i verovati za mene znači biti uveren...posebno "verovati", o veri i uverenju ne bi da raspravljam ovde a mogao bi na široko buduči da sam univ. dipl. teolog.
Goci tupadžijo! Kome si našo da citiraš reč Verovati...  :doh:
 
Vrh Dno