Musicarenje bucova

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Cega nema, bez njega se moze. Ostavi bucove za Srbiju. Ovde ih ima sigurno vise nego lipljena i (ozbiljnih) pastrmki!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Evo_Oprostite ako sam Vas doveo u zabludu da sam IKADA ulovio buca na muvu.Ja to zasada radim varalicom.
Drinska mjesta ... Voljeo bih ja da znam da pišem lijepo kao Mix ali...Molje iskustvo kaže da od Pavlovića čuprije pa do ušća postoji barem 500 idealnih mijesta.Čak kad niti jedna riba neće da grize, na ovom potezu može da se izvara poneki bucov.Veliki su tamo daleko po sredini ali se često desi da pod samim nogama istjera kedere na obalu.Ovdje ga, uglavnom love kašikama, bijelimili žutim strimerima.Poneko pokuša i svijetlim Rapalama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e ako ne možeš mušičarskim štapom da prezentiraš strimera velikom bucovu što lupa po kederima negde prema sredini reke, a želiš da je tvoj ribolov što srodniji mušičarenju :) onda če ti biti idealan za extremne zabačaje i isto taav lov štap do 70gr, 3m, inpregnirana špaga 0,18, ili kvalitetniji najlon 0,20, može i 0,25 ali to je zadnja opcija :)

Ja sam ih na dunavu lešio ovim mojim modifikovanim sistemom. Modifikovan je jer su na mesto ovog jig (teža jig glava) strimera drugi stavljali kasike, pilkere, voblere itd. Inace ja sam koristio ovako ko' na slici, a za jos dalje zabačaje olovo 50gr :hammer:
Stap uspravno, brzo povlacenje, prvi strimer simuliras da surfa po povrsini sa kratkim zaranjanjem i veiki bucovi su tvoji. Licno sam isprobao i uzivao. Nažalost tada nisam imao kameru da bi to ovekovečio. A još više mi krivo što nisam imao mušičarski štap da bi ih s tim vadio.

Ovako bi ja da mogu :) :lol: Usidrio čamac, jedan moj beli strimer, plivajuci konac, voda to sve fino odnese do mesta gde bucov lupa i pocinje lov :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zaboravio sam napomenuti da može biti samo jedan strimer neubrajajuči ovaj jig s. Inace ovako najbolje radi jer ih bucov bolje zapazi... vrlo važno je znati da on voli jakoo fast food :)
 

Prilozi

  • S.H. sistem za bucova.jpg
    S.H. sistem za bucova.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 5.106

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Sebastijan ima i kod nas bucova, nažalost do ove godine nisam ga pecao musicarcem, jer nije bilo prilike, ali ove godine bit ce vreena i prilike i za to. :tbumb:

Evo, ovo je moj najveci od 81cm, istina na varalicu. :-[
 

Prilozi

  • Bolen.jpg
    Bolen.jpg
    36,7 KB · Pregleda: 897

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jaoooo majko mila.  :drool: :drool: :drool:
Gregore ulepšao si mi dan sa ovim bucovom. Sadi ima ceo dan ga ga zamišljam! :doh: :tbumb:
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
He he, i mene drzi samo masta :D Samo trebam sada da ukomponiram pravu spagu za moj novi 8wt pa pravac :D

Inace da napomenem - bucov gore sa slike je pusten! 8)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Cestitke Gregor. Do pocetka ove godine sam bio uveren da bucova ima samo u prekmurju i u Savi prema Hrvatskoj granici. Onda sam upoznao jednoga mušičara koji živi u gradu Škofja Loka. On mi je govorio gde šta mogu da lovim u okolici Kranja. Kod kranja na savi, na određenim lokacijama, ima od bucova, lipljena...pa sve do soma ;) FF RAJ!!!!!!!  :drool: :yeswink: :D ;)
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Pa nije bas kao sto ti rekao ali ipak.. Ima lokacija kdje ima te ribe, ali u tako malom broju da se gotovo da ne isplati lovit je ciljano. :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, pa i napisao sam na nekim lokacijama  ;) ali nisam :nowink: znao da baš tako malobrojno  :mad: :( :blush:
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Jedno pitanje,
Da li i strimera za bucova vucete brzo kao i varalicu?
Ako je tako onda to ispada tezak fizicki rad.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Brzo brzo brzo...ipak desava se da udari i na sporije povlacenje ali ipak on je brz lovac koji voli brzu hranu...tj. vise mu privuce paznju strimer koji se brzo povlači. Ako pri tom malo izlazi na površinu i vrlo plitku opet zaranja to je ono pravo. Da moze da bude tezak fizicki rad ali ako se koriste neki trikovi ili tehnike sve postaje lakse. Ako se povlači jednom rukom u trenutku povlačenja treba strimera navesti da surfa da privuče pažnju bucovu, kada več isprekidano povlačimo neka je to što energičnije i na mestu gde bucov raubuje. Dakle tom tehnikom se da loviti tako da, npr. ako smo na Dunavu i opazimo mesto gde bucov raubuje, navedemo sistem u zonu gde on najcesce raubuje. Dovoljno je pustiti spagu da ju voda nanese na to mesto u slucaju da lovimo iz camca ili sa obale ako bucov radi pored obale. Posle je provlacimo strimer kroz vruču zonu vrlo brzo i energično, nastojimo da je taj strimer malo izvan jata po kojem bucov udara kako bi ga ovaj lakše primetio. To bi recimo bila tehnika povlačenja jednom rukom gde koristimo tok reke odnosno ne zabacujemo svaki put, pustimo strimera i strunu da ju nosi tok i opet povlačimo, onda opet pustimo i opet povlačimo. Strimer koji tako juriša pored jata kedera uzvodnim tokom i onda se ponovo se vrača uzvodnim tokom pa opet juriša uzvodno bucovu može postati vrlo uočljiv ili ranjen plen koji se bori za zadnji dah života. Može jednom rukom da se povlači kao i uobičajeno ali tu i tamo ipak treba malo zasurfati po površini mora uglavnom biti što uočljiviji za bucova. Ipak ja sam ga dobio najčešče na vrlo brzo povlačenje koje je skoro neizprekidano. To se može postiči tako da kada zabacimo na željeno mesto štap stavimo pod pazuh i onda sa obe ruke što brže i što neisprekidanije povlačimo strimer. Vrh štapa neka bi bio u vodoravnom položaju ili blago prema gore.
Struna je plivajuča a strimer najbolje neki beli i svetli sa dosta krystal flasha.
nesto ovako bi bilo idealno
moscas2.jpg

Znam da nisi pitao za strimera ali eto, to bi ja preporucio samo da mu se te oči naprave od onoga debljeg lančiča iz sudopera jer je takav lakši nego ovaj sa slike.
To je iz mojega iskustva.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
može i dve "muve", stara dunavska škola  :D
ovde se vidi da je lupio na večeg strimera od krystal flesha. to sam i ja davno radio a na onog manjeg strimera su češče udarali mali komadici. :bye:

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/53LnPSkRbF0[/flash]
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Uh, kako mi ova ideja o povlacenju sa dve ruke nije pala na pamet ranije. Odavno nisam cuo nesto ovako dobro. Svaka cast, Sebastiane :tbumb:! Bio sam na Dunavu pre par dana i bucovi raznih velicina su raubovali po ceo dan. Probao sam razne strimere, ali ni da pogledaju, verovatno zbog nedovoljno brzog povlacenja. Cak i na varalicu je jedino udarao sitan bucov(oko 200gr). Samo su mi istrenirali zivce.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"istrenirali živce"  :D hehehe potsetio si me na jedno podne sa ovom frazom. Lovio sam bucova na dunavu i bilo ga ja dosta za igru. svi su bilu tu do 1kg. negde u daljini ugledam strahovite raube...brzo ja tamo, beše jedan mali otočič dugačak ni sto metara a od obale udaljen nekih 70-80...brzo montiram strimere na blinker...fijuuuuuuuuu....ma nikako dovoljno dobaciti...sve malo ližem mesto gde bi trebao zabaciti ali ne biva...3 komada od 3-5kg lupaju ko blesavi (tako sam ih ocenio od oka). Seo sam nemočan na obalu i gledao, čovek da zaplače  :hammer:...krivo mi što čamca nemam  :'( :blush: :D :doh:...opet probavam i samo si živce param....konačno odustajem i posvečujem se manjim komadima....posle kakog sata dolaze dva frajera naoružana do zuba sa skupom opremom i dubokim čizmama za gaženje. Lepo sedaju u čamac... izađoše na to malo ostrvce i u vodi do kolena polako poloviše one komade  :'( :D ja sam samo stao i mislio si  :D ako ništa barem sam približno ocenio one komade beše sve oko 3,5kg do 4,5kg (oni veči). zadržali su samo dva največa i nije ih bilo samo tri kako sam ja ocenio. Koliko znam oni komadi od 4kg pa više su uglavnom samotari, znači love sami...ali eto ima izuzetaka i tu.

Najbolja je kombinacija, gledano iz mog iskustva, kada strimer glisira malo po površini pa ispod kao keder kada je preplašen pa iskače i juriša bezglavo. To treba voditi na rubu jata po kojem udara bucov.
 
Vrh Dno