Musicarenje bucova

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Svako iskustvo je dragoceno.A zamislite ovu situaciju,septembar mesec,Dunav mali i bistar kao more,na desetak metara od obale(keja) na 5cm. ispod povrsine miruje bucov od nekih 3kg.Uzvodno je od mene i ne moze da me vidi,bacam malog sivog strimercica i navlacim ga na metar iznad njega,a on umesto napada lenjo zaranja i izlazi desetak metara uzvodno.Riba nije gladna,struna je vidljiva,iako je u pitanju 0.19,mogu biti razlozi za ovakav sled dogadjaja,ali moze li se ovakva riba isprovocirati na napad.Situacija se ponavlja nekoliko dana,menjam i strimere i nacine vodjenja,i sporo i brzo,riba je zbog bistrine vode jednostavno osetljiva na svaki pokret.Nije li za ovakve situacije resenje suva musica,recimo bambula,nesto sto je dovoljno vidljivo i bucno,naravno mislim na prezentaciju na metar-dva iznad bucova,nesto sto nece izazvati podozrenje kod ribe.Nisam bucova pecao na suvu musicu nikad,ali u ovakvim situacijama mislim da je to jedino resenje.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Na sve varijante,takvi bucovi se uglavnom hvataju pred zoru ili predvece,ali ove godine cu preko dana da favorizujem one male epoxy strimere i nadam se bambulu,pa on sta voli nek izvoli.
 

Dzoni

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
45
Broj reagovanja
7
Lokacija
Pozarevac
JA I MOJ DRUG VLADA SMO I POCELI DA MUSICARIMO ZBOG BUCOVA I TO PROSLE GODINE MOGU DA KAZEM DA SMO UZ PUT HVATALI I PROTFISA LOVIMO NA DUNAVU MORAVI I MLAVI U OKOLINI POZAREVCA ALI SMO PROSLE GODINE MNOGO LOVILI NA KOSTOLACKOM DUNAVCU GDE SU USLOVI IDEALNI ZA BUCOVA A IMA GA OD MALIH DO ONIH STO KAD SE ZALETE KIDAJU SVE PREDVEZE EVO PAR SLIKA
                                            BISTRO I PUSTAJTE RIBU ZBOG BUDUCNOSTI
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lep bucov :yeswink: :tbumb:, i dobrodošao  :tbumb:, uskoro češ loviti takve macane i sa mahačem, samo napred  ;)
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
bravo za bucova sefe ali kako to "BISTRO I PUSTAJTE RIBU ZBOG BUDUCNOSTI" a ti ga obesio o konopac  :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Terza je napisao(la):
bravo za bucova sefe ali kako to "BISTRO I PUSTAJTE RIBU ZBOG BUDUCNOSTI" a ti ga obesio o konopac  :tbumb:
Pa, on ne kaže da on sam pušta ribe nego da vi puštate ribe zbog budućnosti.  :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam provalio koliko bucov zaista dobro vidi.Posto se Dunav prilicno izbistrio,spustio sam se do samog kraja keja,do vode,i bacao strimera pravo na vodu pustajuci da voda nosi nizvodno gotovo celu strunu do brzaka gde riba obitava.Odmah sam dobio jednog sitnijeg.Skidajuci ribu sa udice zacuo sam decije glasove koji dopirase sa vrha keja.Ekskurzija.Nocna mora svakog Kladovskog ribolovca koji peca na ovom terenu.Cim stignu u Kladovo nastavnici zasednu u hotelski bife a deca,sirok je dijapazon gluposti koje onda uslede,bacanje kamenja u reku,flasa,neobaziranje na upozorenja da ne silaze do vode...Medjutim ovo behu neki stranci(cini mi se da je u pitanju Madjarska ekskurzija),sedose deca na kej na pola puta izmedju ribe i mene.Tisina kao u pozoristu,samo se cuje zvuk foto-aparata."Neverovatno, pomislih,ideala za ribolov sa publikom."
      Medjutim jedan od njih,koji je sedeo tacno iznad vrha brzaka,na mestu gde obicno udara bucov,bese obucen u neki drecavo crveni prsluk.I neverovatno,prvi zabacaj,pustam jos dalje,zelim da provucem kroz ceo liman,vucem u kratkim trzajima pa onda jedan duzi,brz,strimer dolazi tacno gde treba,napeto ocekujem udarac,cujem komesanje dece iznad,tacno vide akciju koja se desava nekih 15 metar nizvodno,ovaj mali drecavi ustaje zureci u vodu,i ja vidim veliki liman bucovskog repa iza strimera,vucem jos brze...
      Vidim klinci i dalje cute, samo mi rukama odusevljeno drecavi pokazuje koliki je bio,kiselo se smeskam,pakujem se i odlucujem:doslo je vreme za rano jutro. 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
mozda si trebao tog klinca da provuces kroz vodu koji put :D

jebi ga deca,mladost ludost
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Doslo je  leto,jeste promenljivo ali je toplo,bela riba se konacno "razliva" na sve strane a sa njom i bucov.
Moje omiljeno vreme u toku leta, za musicarenje bucova,jeste rano jutro, odnosno zora.Bucov se tada,na mestima na kojima sam svakodnevno,krece dobro "uplivanim" stazama u potrazi za kederom.Tada nije potrebno cekati na njegovo delovanje,bacam na mestima na kojima ocekujem da se riba nalazi.To me najvise i uzbudjuje u ranojutarnjem musicarenju,dok je jos uvek blaga polutama koja prelazi u novo jutro,bucov se iznenada zalece iz mraka Dunava i odvaljuje strimera.Prosle godine mi se desilo da mi pukne na strimera cim dodirne vodu,tad je najaktivniji i ne propusta nista slucaju,posebno je dobro kada pirki gornjak,ako je bucov na povrsini i traga za plenom,eto festivala.
  Ova godina je ipak malo drugacija,vode su jos uvek velike pa je bucova moguce dobro hvatati(u mom slucaju)za vreme vikenda,tada elektrane ne pustaju vodu pa se riba stabilizuje sa vodom.
  Jos jedna stvar mi odskora postaje mnogo razumljivija,kada su noci punog meseca,narednog dana bucov uopste nema volju za bilo kakvim lovom,pa se cesto samo lenjo vuce za strimerom,ovo je zato sto  kad je pun mesec lovi celu noc pa narednog dana odmara.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
I ja sam ulovio dva ovakva. Ulovio bih možda i nekog krupnog da nije počeo da kopa bager, seva i duva tornado.
 

Prilozi

  • Sitan bucov.jpg
    Sitan bucov.jpg
    150,1 KB · Pregleda: 392
Vrh Dno