Mušičarenje Mladice (Hucho Hucho)

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepi klipovi ali mislim da treba da se ovo prebaci u vec postojecu temu. Los_Pecaros ima na forumu ljudi koji ciljano idu na nju, trenutno mi samo Kurare pad na pamet ali mislim da ima jos nekog.
A kazi mi sa kog dela Tare je ovaj snimak sto si stavio? Ja sam imao prilike da na Tari nizvodno od Kolasina (mislim da je "Terasa na Tari" kafana tu negde) vidim mladicu 3-4kg kako patrolira ali sam je zbog talasa od vetra brzo izgubio iz vidika.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mladica se kod nas lovi samo po zimi...sada je u lovostaju. Ja sam vec tri godine za redom hteo da ju lovim ciljano ali meni je to bilo skoro neizvedivo zaradi određenih ograničenja. Nisam ni na vodu izasao da bi probao. Ove godine ču se opet potruditi i verujem da če mi uspeti izači na vodu i uloviti ovu kraljicu (naravno ff opremom). O ovoj temi ne razmišljam u ovom periodu jer je sada na nju lovostaj.

Od naših forumskih kolega, koliko je meni poznato, nešto iskustva ciljanog mladičarenja ff opremom imaju sulecriba i kurare. Ove godine im se 99% pridružujem.  :)

Ne ciljano loveči pastrmke sam slučajno ulovio par manjih mladica na strimere...jedna mi je veca ispravila udicu ali to je sve bilo u njenom lovostaju i dok sam ja jurio pastrmke. Tako a mi nije zao. Ionako bi ju oslobodio udice bez vađenja iz vode i slikanja. Slučajni ulovi mi nikada nisu predstavljali neki veliki gušt. Nema ništa lepše od uspešnog ciljanog ribolova i još na viđeno.





 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
I sulecriba (Sulec na slovenskom mladica) nik mu kaže sve! :tbumb:
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
gringo je napisao(la):
Lepi klipovi ali mislim da treba da se ovo prebaci u vec postojecu temu. Los_Pecaros ima na forumu ljudi koji ciljano idu na nju, trenutno mi samo Kurare pad na pamet ali mislim da ima jos nekog.
A kazi mi sa kog dela Tare je ovaj snimak sto si stavio? Ja sam imao prilike da na Tari nizvodno od Kolasina (mislim da je "Terasa na Tari" kafana tu negde) vidim mladicu 3-4kg kako patrolira ali sam je zbog talasa od vetra brzo izgubio iz vidika.

Dio koji pominjes se nalazi u gornjem Toku Tare, na nekih 25 km od njenog pocetka. Ona je inace duga 140 km !!! Ovi snimci su sa terena koji se nalaze u NP "Durmitor" koji gazduje vodama "Suze Evrope" u vecem dijelu njenog 60 km dugog i 1350m dubokog kanjona! :) Ljeti voda bude mala i prilike da se mladice vide kako jure u lovu su velike tada. Zato pitah imaju li ljudi iskustva sa musicarenjem mladice na ovom forumu? Bilo bi mi (a vjerujem i ostalima) jako zanimljivo procitati to.

U Austri & Sloveniji se ona lovi musicarskim priborom ali opet... veoma rijetko i .. ulovi! Naravno, ako ne racunamo "turisticke marifetluke" kojima pribjegavaju u raznim (extra-skupim) revirima tamo.  ;)
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Pozdrav momci!

E`o me instruisase da se odje moze prepiska nastavit` oko musicarenja mladice... pa reko``da vam se pridruzim. Nijesam mogao vidjeti da tema vec postoji - otvorih identicnu. :)

Mozda bi trebalo prebaciti odje takodje onih nekoliko postova koji su napisani na drugom mjestu.

Bistro!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Eto sredio sam vase poruke i metuo' ih ovde gde spadaju  :D

Mladicu juri večim strimerima, ne idi ispod aftma 7, tonuči kanapa ili intermed. kanapi sa prozirnim vrhom bi bili jako pozeljni. Predvezi za tako teske ili samo tako dugacke strimere ne treba da su dugži od 120cm ako ne racunamo tippet od kakvih max 50cm...ostalo ponovo procitaj o njenim navikama i ulovit ces je sa nesto truda...mislim na one vece primerke. Ako ne juri ona je ispod nekog zaklona ili u matici, viru, struji i vreba ribice na rubu koje se bore sa strujem...to je dovoljno znati za lov ove izuzetne ribe.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Los_Pecaros je napisao(la):
Dio koji pominjes se nalazi u gornjem Toku Tare, na nekih 25 km od njenog pocetka.

Onda sam se mozda prebacio nesto jer sam prilkom tog obilaska pecao i uzvodno i nizvodno od Kolasina.
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Eto sredio sam vase poruke i metuo' ih ovde gde spadaju  :D

Mladicu juri večim strimerima, ne idi ispod aftma 7, tonuči kanapa ili intermed. kanapi sa prozirnim vrhom bi bili jako pozeljni. Predvezi za tako teske ili samo tako dugacke strimere ne treba da su dugži od 120cm ako ne racunamo tippet od kakvih max 50cm...ostalo ponovo procitaj o njenim navikama i ulovit ces je sa nesto truda...mislim na one vece primerke. Ako ne juri ona je ispod nekog zaklona ili u matici, viru, struji i vreba ribice na rubu koje se bore sa strujem...to je dovoljno znati za lov ove izuzetne ribe.

Hvala savjetima Sebastijan. Mislim... na ove za odabir pribora za musicarenje "mlade"... jer nakon mnogo godina nadmudrivanja s njom ... mi ostaje samo da je ucim loviti na FF-foru... posto varalicarenjem moram (sam sebi) da uvodim ogranicenja... njene populacije radi.  ;)  Sto ti je pusti (ribolovacki) EGO, a? :) Svud me "diraj" al``u lov mladice... neeee. :)

Pozdrav ekipi!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Los_Pecaros je napisao(la):
Hvala savjetima Sebastijan. Mislim... na ove za odabir pribora za musicarenje "mlade"... jer nakon mnogo godina nadmudrivanja s njom ... mi ostaje samo da je ucim loviti na FF-foru... posto varalicarenjem moram (sam sebi) da uvodim ogranicenja... njene populacije radi.  ;)  Sto ti je pusti (ribolovacki) EGO, a? :) Svud me "diraj" al``u lov mladice... neeee. :)

Pozdrav ekipi!

Nema sta, posteno!!!  :tbumb: ;)

Vrlo dobra struna bi bila RIO OutBound (intermediate). Nekoliko metara vrha strune je prozirno sto je cini gotovo nevidljivom u vodi. Naši FF mladičari (iz mog okružja) su probali krajem sezone ovu strunu i lepo se nalovili mladice. Ja je planiram kupiti i za druge ribe. Za dublje vode ili malo zamućene crna brzotonuća če isto odraditi super posao.
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Hvala za savjete. :)

Jos "malo"... i bice FF-mladicara od mene. :p Imam odje kod mene komsiju... Svabo precizan (ka`svi oni) .. e njega ja angazujem da mi poveze "sve to"... ja ti samo masem i vrckam streamer-ima. K`o "pravi Crnogorac". N`o sto!?  :)

Bucao sam dobre pastrmke (mosrke i ove "kontinentalne") kao i glavatice.. al` nikako da "stisnem petlju" i odem u kanjon Tare samo sa musicarcem. Elem... kad osjetim "horu"... ruka sama vata RST 90-togramaca i "QQ njoj".... posebno u ljetnje sumareke kad zakisi. Sva je tada "luda". Mozes da ih biras "ovu cu sada" a onu drugu ostavljam za sjutra-prekosjutra! La(h)ko je vele.. kad im znas "brojno stanje" i sva stanista. :p

Poooozzzzzyy
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
nisam ciljno pecao mladicu, citam neki strucni momci na sajtu love mladicu strimerima oko 50 cm, hmm, na tu velicinu se love sabljarke, marlini, tune i ostale krupinije morske ribe koje dostizu tezinu preko vise stotina kila, mladica u drini ide sa tezinom do tridesetak mozda koju kilu vise, znaci treba mamac, tj. strimer u ovom slucaju prilagoditi njegovoj velicini, a ne da je strimer veci od mladice, a love se dosta lakse mladice, mladicari koriste varalice, voblere, peseve itd. do petnaestak cm., na ovom sajtu ima mnogo strucnih likova koji daju savete iz rukava ne misleci na boga...
 

Los_Pecaros

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2009.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Naravno, ima elokventnih (i pismenih) ljudi koji la-ga-no tudja iskustva tipkajuci "pretacu" u svoja. Zato sam (onako iskreno) i zatrazio (i dobio) neke odgovore na moja pitanja u vezi mogucnosti da se U-L-O-V-I mladica na mahac! Ja je tamanim godinama (uz "C & R" manjih primjeraka) i imam u prosjeku 50-tak cjelodnevnih izlazaka godisnje (ranije bilo mnogo vise) - i nikada ne palamudim da znam sve.

Na Drini mahac ??? "Nikad - ni u koje vrijeme - ni na jednom mjestu"! Tacka. Za vazda.

Nijesam zelio da otvaram neku polemiku, vec da zasita imam korisnu prepisku vezano za temu - ali moram pojasniti kolegama na ovom forumu da se 80% ulova mladice na FF (ukljucujuci AUT i SLO) fingira od strane Vlasnika revira u marketinske svrhe. I to je fakat. Ovih (max.) 20% stvarnih ulova, predstavljaju ulove manih mladica (uglavnom do metra duzine i nekih 8-9 kg tezine).

Napisa neko gore nedje: "... kad je ono Blaf ulovio na Drini onda..". "Djeco moja" ... Blaf ju je ulovio - koliko sam je i ja ulovio na Drini na FF. Kapiram da ste trezveni toliko da znate da se snimala emisija. Dovoljno sam vam napisao.

Bistro!

 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
INvyNDX6xbryN1mo.v.jpg


_6xYfNIMQKgChRjo.v.jpg


swhan3zpdzqD5ELM.v.jpg


piu7MwRBXTtPh0as.v.jpg


uGlbNRFBGD0T3V6j.v.jpg


62jRisQwqQZRpTuD.v.jpg


7sgL96tcTOgoy6is.v.jpg


lfFKCpVpHSHxK1eA.v.jpg


XGH853IBmW5Uoy7F.v.jpg


9AZlXpjhvesQLGu4.v.jpg


vmqfMWQ0Mh51J5gM.jpg


Ja, na "revirima" ne lovim (jer nemam dovoljno para) a ove (sem jedne iz Kolpe) su iz centra Ljubljane.

Janez
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Janez, ja znam kako ćeš da zaradiš lovu. Dođi na Taru da nam daješ lekcije iz mušičarenja mladice. Moja procena je da to vredi 300 e na sat.
Tako je, jer ako neko može da naplati 50 e za sat podučavanja mušičarenja blesavih pastrmki u nekom reviru, onda za najvećeg, najređeg i najmoćnijeg divljeg salmonida cena mora biti bar 6 x veća :yeswink:.
Predlažem ljudima koji promovišu mušičarenje mladice na Tari da hitno pozovu Janeza i snime pravog mušičara-mladičara u akciji. Od toga nema bolje reklame.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mixmaster je napisao(la):
Janez, ja znam kako ćeš da zaradiš lovu. Dođi na Taru da nam daješ lekcije iz mušičarenja mladice. Moja procena je da to vredi 300 e na sat.
Tako je, jer ako neko može da naplati 50 e za sat podučavanja mušičarenja blesavih pastrmki u nekom reviru, onda za najvećeg, najređeg i najmoćnijeg divljeg salmonida cena mora biti bar 6 x veća :yeswink:.
Predlažem ljudima koji promovišu mušičarenje mladice na Tari da hitno pozovu Janeza i snime pravog mušičara-mladičara u akciji. Od toga nema bolje reklame.

Ljudima koji sat vremena podučavanja mušičarenja naplaćuju 50 EUR treba dati utoke, pa da pljačka bude oružana.  :mad:
 
Vrh Dno