Mušičarenje na rekama složenog toka, užim od 20 m

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da Bogdane taj vid ribolova ne moze da se nazove musicarenjem, a video sam ga i dao mi je neke ideje koje primenjujem kad nimfarim, posebno ekstremno teskim nimfama bez false casting-a.To mi je posebno dobre rezultate dalo na Moravici gde sam to radio sa visoke obale(za one koji neznaju to je mala veoma urasla reka).
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Koliko vidim moracu da se malo vise aktiviram oko ninfijer usred bela dana jedini spas je ona,a s'obzirom da sam ja navikao na suvu muvu bice tesko ali sto se mora mora se.
A sto se tice musicarenja na jako malim vodama mislim da znatno veci proplem predstavlja musicarenje na malim i zdunglastim terenima(moravica je maciji kasalj)
Onaj ko se snadje na reci vlasini iznad SASTAV REKA dobija od mene ono sto pozeli
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Blue FOX je napisao(la):
Onaj ko se snadje na reci vlasini iznad SASTAV REKA dobija od mene ono sto pozeli
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evo, ja se odlično snalazim na Vlasini iznad Sastava Reka. Tamo sam, kod mesta Vašarište, blizu sela Gornje Gare, ulovio prve pastrmke. Uđi malo u Kutinsku reku iznad Nissala ili, još bolje, u Toponičku reku iznad Toponice, ako hoćeš da se suočiš sa pravim problemima.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imas gratis voznju kad pocne sezona.
Odaberi mesto i palimo.
Ne zaboravi da pozoves PARAGLAJDERA  :bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Šta biste prvo uradili na ovom mestu?
index.php
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Šta biste prvo uradili na ovom mestu?
index.php

Prvo bih seo na obalu, smotao Drum, i 10min uzivao u svakom dimu i pogledu na reku :)

Onda bih polako nastekao svoju medium trojku i pretresao svaki dzep. Na kraju bih verovatno proklinjao onog ko gazduje rekom, partije, drzavu i krivolovce sto dozvole da ovakve reke budu tako tragicno siromasne ribom.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
humphrey je napisao(la):
Prikradanje...?

E lako je vama prikradanje a meni posle svakog pokusaja treba 7 dana odmora. Ustvari prvo rasplasim sav zivi svet od stenjanja kad se savijem preko stomaka, a onda se narednih 5min borim za vazduh :hammer:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mixmaster je napisao(la):
Šta biste prvo uradili na ovom mestu?
index.php
Bacao redom sve što imam i ne bi imao pojma šta raditi, jer na takvom mjestu još nisam bacao, osim na Klokotu i pušio sam do bola, dobio sam ribu u mirnijem dijelu a u brzacima hmm, nemam baš iskustva s takvim vodama, mada su tada bili s nama i 3 iskusna  "domaća" ribiča koji inače love često i dobro na toja vodi ni oni nisu vidjeli taj dan ribu. Dakle za sada bi odgovor bio : sjeo bih i plakao od muke što na takvoj krasnoj vodi nemogu dobiti ribu.
U j....e lažem pa na Uncu sam se ubio od ribolova na takvom dijelu,kalife su uzimale sve što smo bacali, al dali se to smije uspoređivati (puštene uzgojene kalife) valjda sam zato i zaboravio na tu vodu, jer riba nije divlja.
 
H

humphrey

Guest
simpson H je napisao(la):
humphrey je napisao(la):
Prikradanje...?

E lako je vama prikradanje a meni posle svakog pokusaja treba 7 dana odmora. Ustvari prvo rasplasim sav zivi svet od stenjanja kad se savijem preko stomaka, a onda se narednih 5min borim za vazduh :hammer:
[/quote
zavisi od metoda ako se prikradas na kolenima moze sa kukuruzom a i bez... :D
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
E,ovo su mjesta na kojima ja musicarim. Iskreno,ne zato sto sam ljubitelj iskljucivo bistrih planinskih rijeka,vec zato sto moj grad<PODGORICU> okruzuju Moraca,Cijevna,Zeta,i male recice Sitnica i Matica.Tara nastaje na 50 km od PG,kada se spoje Verusa i Opasanica.Tu sam prije par godina kupio plac,i ako bog da,bice skoro vikendica.
lovim iskljucivo suvim musicama,zaljubljen sam u tu tehniku,a to na ovakvim rijekama ili bolje reci recicama i nije bas lako,bar ne meni.Na rijeci koja je kao ova sa Mix-ove slike,lovio sam nizvodnom tehnikom,ali ne mokrom vec suvom muvom.Prije nekoliko dana ,na Tari sam cijeli dan lovio bordo sedzom,vezanim na sesnaestici,i nauzivao se loveci nizvodno.Diskusija o tome,jeli to ispravno ili ne,a koju su sproveli neki moji prijatelji kada sam im pokazao video snimak,nije me puno interesovala,jer mislim da nizvodni lov nije samo rezervisan za mokre musice.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
kako mislis nizvodni lov, stojis uzvodno od ribe i polako joj navodis muvu?
ako je to onda to i nije lose, ako si lepo sakriven
 

GORANHardy

Senior member
Učlanjen(a)
07.09.2008.
Poruke
158
Broj reagovanja
1
Lokacija
Borca
Pristup ovakvih ili slicnih terena kao sa foto, nije nimalo slozen i kompleksan, cak sta vise nudi se vise nacina i pristupa samom terenu.Slozen je onaj teren kao sto se pre pominjalo, u smislu samog ubacaja muve na zeljeno mesto, tu su pre svega razne prepreke,obrasla vegetacija sirina toka.
 
Vrh Dno