Mušičarenje smuđa

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tacno tako...boje voblera koje sam ja koristio za smuđa su bile skoro sve prirodne a lovio sam mrklom mraku  ;) :D retko kada po danu (u tom vremenu sam ganjao bucova  :D ili se zamajavao sa plovkom  :D)... od ne prirodnih boja sam koristio "red head", "clown", "naranđastu"...to je bilo meni sasvim dosta, a smuđa sam toliko nalovio da je to stvarno mnogo (računajte skoro svaki dan preko 15 komada u 4 godine...tu računam samo one od 45 cm pa naviše) dobro da se u hag ne ide zbog ribe  :D :hammer: inače kuči nisam nosio sve  :) ako sam nosio onda je to bilo po dva ili tri. Silikonci su bili beli, crveni, smeđi, maslinasti i crno beli...to je sve što sam koristio...od onih fluo silikonaca sam koristio bele ali ne sečam se da sam ikada išta ulovio na njih...a da soma i štuku, ali smuđa jok...zašto ne znam, verovatno ih nisam koristio zbog slabih iskustava pa im nisam dao prilike....uglavnom sam koristio prirodne boje...kada to nije palilo lovio sam sa belim silikoncima...po pitanju smuđa nisam imao glavobolje nikada, lepo sam ga lovio i beše to lepo vreme na tom "plavom" dunavu :D ;) Ipak kada sam prvi put došao na dunav, sečam se kao da je bilo jučer, pokušavao sam tedan dana da ulovim smuđa...ma jok, ništa. Frustracije  :D. Bacao sam velike male silikonce, voblere. Ali sve sam ihi pogrešno vodiuo. Prvoga sam bocnuo malim silikoncem,  5cm shad.  Onda sam mislio da on voli male ribice...polako sam skužio u čemu je reč. Vođenje varalice  ;) To razumevanje se sve potvrdilo i dodatno proširilo kada sam počeo da kupujem jedan ribolovački časopis gde sam dosta mogao čitati o smuđu, polako sam upoznao i lokalne ribolovce...i tako sam smuđa provalio do kraja...ako se da tako reči  :D :D :) Lovio ga bez problema...mnogi smuđa smatraju nekom opreznom lukavom ribom, ali stari dunavski alasi koji su svaki dan na vodi godinama znaju poznaju ovu ribu...i vrlo uspešno ga love i viklerima od svoje žene  :D ...
šta onda možemo reči za svetlucave i vijugave strimere...eeeeeeeeeeeeeeeee to je nešto perfektno... (naravno ne isključujem kvalitetu silnih voblera posebno dizajniranih za sitne vibracije koje raspamete smuđa, silikonce itd. sve je to dobro jako dobro). 
Smuđ više voli da udari na nekakvu imitaciju koja blago treperi ili vibrira u vodi, krene pa stane, krene pa stane malo počne da tone pa opet krene...
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
jel dobar predvez,npr.3x,sa tippetom o,20mm?ili treba biti deblji(ili ne)...
kad sam ga varaličario i lovio mrtvim kederom nikad nisam stavljao čelični predvez,predpostavljam da nema potrebe ni tu...
korek mi if ajm vrong...    ::)

P.S.Hvala Mr.Zakula,obratit ću pažnju na to...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja mislimda je ok...0.20 je sasvim ok, u lovu smuđa nisam išao na tanje. naravno sajla nije potrebna...kao što sam več znaš  ;)

uptrebi sva svoja iskustva iz varaličarenja  ;) odlična je to škola  :yeswink:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Upravo! Vidim da si vec varalicario, a i "muvao" (popularno za pokretnog mrtvog kedera). Udri mu i takve imitacije. Imitiraj keder na koji si ga lovio. Bice uspeha garantujem!  :tbumb:
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
a od kedera mi je definitivno najbolje išao na beovicu i to ne veću od 9cm...samo to ga je zanimalo i to fantastično(na druge kedere osjetno slabije).Znači strimer svetlucavo bijele boje,da fino treperi i deri....  8)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Zander fly fishing
[flash=425,350]http://www.youtube.com/v/qXb7_dUqpCI[/flash]
:drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Asp je napisao(la):
a od kedera mi je definitivno najbolje išao na beovicu i to ne veću od 9cm...samo to ga je zanimalo i to fantastično(na druge kedere osjetno slabije).Znači strimer svetlucavo bijele boje,da fino treperi i deri....  8)
:tbumb:
deri miško deri ! :)

7cm do 9cm je idealna dužina...prema mojem iskustvu...

Lazzo!  :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: veri najs video!!!!!!!!!! :tbumb:
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
A Sebastian onda mora da bude...ima da lupi... :hammer:

Lazzo vajns tajm agen :respect1: :respect1: :tbumb: .Video je strava!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da se i ja upišem pod ovu rubriku  :D Tako to rade stari smuđaroši  :smoke: :D :lol:
 

Prilozi

  • DSC02294.JPG
    DSC02294.JPG
    72 KB · Pregleda: 444

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
:respect: :respect: :respect:Bravo Seb!!! Mali ali pali! :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Asp je napisao(la):
:respect: :respect: :respect:Bravo Seb!!! Mali ali pali! :tbumb: :tbumb: :tbumb:
:) fala, fala...sada ste vi na redu  ;)

Na slici mozda izgleda mali ali ima lepih 50cm  :D. Ok, buduci da naraste do 15kg (prema nekim podacima i više) i jeste mali  :) ali  kako kaže naš kolega Asp "pali" :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hehe... :) jedan moj stari beli strimer od dlake. Ne koristim ga često, samo ponekada tek da ga okvasim. Čuvam ga i uvek ga vežem sa pažnjom da ga ne izgubim. To je moj prvi strimer kojega sam davno vezao iz ruke. Sada nisam na mom kompijuteru pa nemam sliku. Naknadno ču ju dodati.
 
Vrh Dno