Mušičarenje smuđa

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Znam da Vam postajem dosadan, ali jednostavno volim fotke... a i sve su veći, ovaj je 50cm i 1kg!!!  :D :D :D
 

Prilozi

  • IMG_3558(2).JPG
    IMG_3558(2).JPG
    62,8 KB · Pregleda: 382

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo ti vadi smuđeve. Čuvaj ih u zamrzivaču, pa ih ponesi kad pođeš na ovamo. Trebaće nam za roštiljijadu kod Lakija.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Gledate, gledate, čekate nove ulove i fotke  :) :) :)
Navukli ste se  :D :D :D
E pa nemaaaa, sinoć je bila večerica uz kvalitetno belo vino koje je pio i Džeger  :D :D :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo i ja sam dve veceri zaredom musicario smudja,jako sam zadovoljan udarcima cak i ovako sitnih komada,potpuno su razbili sve predrasude koje sam dugo gajio o smudju kao mlitavoj ribi(ranija iskustva vezana su za vadjenje na dubinku sa jakim priborom).Iscekujuci bucova(koji kao da je nestao sa ovih prostora) do samog mraka,docekah smudjev cug od nekih pola,prstalo je na sve strane,ja zavezah dobro vidljivog clousera i kretoh u akciju.Prvi udarac je bio toliko jadan da kontru nisam ni lupio,vec sam samo zategao strunu,stap se zakucao u mestu a onda je krenulo pumpanje.Onda sam lupio pravu kontru,riba je pocela da nabija sve silovitije,svaki udar jaci od prethodnog.Malo po malo priblizih ribu do nogu i iznenadih se komadu,sigurno preko 2kg.,smudj,beli mu se onaj stomak,strava.Dok sam se namestao da ga prihvatim na najblazoj strmini keja osetih u trenutku neopterecen stap,ni sam ne znam kako mu je udica ispala iz vilice,obuze me potpuno razocarenje.Pogledah ga kako lagano klizi ka dubini.
    Nakon toga 3 sitna i jos par promasaja.Sledeceg dana na mestu na kom sam prethodne veceri pecao stoji covek i baca varalicu.Klasika.Ja prvi zabacaj i smudj.Ovaj mi se zali kako baca sve moguce voblere i nista,ja mu odgovaram da ne trazi izgleda vibraciju vec boju.Ispred njega prsti smudj,ubija.Otisao sam kuci.
  Opasno sam se napalio da musicarim barona,pogotovu nakon onog prvog sto je otisao.Naravno,ovi sitniji su svi vraceni.
 

Prilozi

  • smudj.jpg
    smudj.jpg
    100,2 KB · Pregleda: 286
  • smudj2.jpg
    smudj2.jpg
    116,7 KB · Pregleda: 290
  • smudj3.jpg
    smudj3.jpg
    126,9 KB · Pregleda: 266
  • smudj4.jpg
    smudj4.jpg
    127,3 KB · Pregleda: 270

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Milanče je napisao(la):
Znam da Vam postajem dosadan, ali jednostavno volim fotke... a i sve su veći, ovaj je 50cm i 1kg!!!  :D :D :D
Jeste da je ovo bilo pre godinu dana, ali tek sad primetih. Zar ne bi smuđ od 50cm trebalo da ima više od 1kg?  :-\

Zvezdane, sve čestitke za barone na strimera!  :tbumb:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bravo Zvezdane  :tbumb:
P.S. Da li ti je poznat termin smudjaroška kontra :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
100ka je napisao(la):
P.S. Da li ti je poznat termin smudjaroška kontra :D
Znam ja da najveci smudj uglavnom udaraju ko strine,ali kad covek ne uhvati neku ribu dugo vremena zaboravi njene navike.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
falco je napisao(la):
Milanče je napisao(la):
Znam da Vam postajem dosadan, ali jednostavno volim fotke... a i sve su veći, ovaj je 50cm i 1kg!!!  :D :D :D
Jeste da je ovo bilo pre godinu dana, ali tek sad primetih. Zar ne bi smuđ od 50cm trebalo da ima više od 1kg?  :-\

..bem li ga, merio sam ga i na vagi i dužinu (sve sa repnim perajem) - a fotku vidiš ja sam XL 90kg 1,83m pa sve dimenzije imaš :D
P.S. Bravo Zvezdane, pričao sam ti ja da je zabava 8)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Milance, znas sta je najbolje?Sto ovi varalicari ne mogu da dobiju ni jednog,te uso mnogo sitan pa nece na voblera,te uso som pa je razjurio smudja...
A on prsti u onom brzaku,i udara na strimera koji se jedva pomera.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
zvezdan je napisao(la):
100ka je napisao(la):
P.S. Da li ti je poznat termin smudjaroška kontra :D
Znam ja da najveci smudj uglavnom udaraju ko strine,ali kad covek ne uhvati neku ribu dugo vremena zaboravi njene navike.
Izgleda da me nisi shvatio. Smudjaroška kontra, je kontra koju imaju u svom "DNK ugraviranu" smudjaroši koji pecaju na džigove i koja pri mušičarenju i nije baš preporučljiva, i zbog koje sam ja jednu pastrmčicu na Gradcu prebacio u b.c (srećom uvodu). To je običnim jezikom rečeno kontra koja je extremno brza i jaka (iz pete ramenom i laktom).
Probaj slobodno sledeći puta da kontriraš par (2-3) puta kad nabodeš nekog većeg smudja pošto ima trvdo nepce, tako će se udica bolje zabosti.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Svaka cast zvezdane. Musicarenje uvek povezujem sa manjim rekama, pastrmkama i klenovima, ali ti si pokazao da i musicarenje na Dunavu moze da bude i vise nego interesantno.  :tbumb:

Mislim da ce se zbog tebe mnogi dunavski ribolovci latiti musicarskog stapa i kanapa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@zvezdan, one kontre o kojima stoka prica, ja sam ih se jedva odvikao  :D jer sam nekoliko godina dok sam živeo na dunavu najviše proganjao smuđa jigom. Što se tiče vibracije ona mora da bude minimalna ili da je uopšte nema (moje iskustvo). Voblere, silikonce sve sam to vukao ultra sporo i onda imao najviše uspeha...stari alasi su se smejali novopečćenim varaličarima sa extra skupom opremom i sve moguićim varalicama dok su se gnjavili izmenjali sve i svašta i filozofirali kakva vibracija i kakva boja. Oni bi samo stari tanki vikler od babe uzeli sa par trokuka i lovili smuđeve (velike male)  :doh: :D znali su šta mu treba. Slično iskustvo sam imao i ja na dunavu sa strimerima i smuđem. Sada već dugo nisam išao na smuđa mada ga ima kod nas na jezeru. Na reci je sve lakše (locirati ribu i prezentirati joj na pravi način) ali i ja sam se ovde kod mene na jezeru upisao lepim komadom  :D 8) (na belog strimera).
main.php
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
I ja planiram da napravim jednog belog sa zonker trakicom,pa kad ga pustim u brzak na ler,a ona zecetina leluja sve u sesnaes',ima po tri komada da se zalete :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo, kategoricno tvrdim da je strimer neuporedivo lovnija stvar od bilo koje varalice za smudja koji ulazi u plicak i lovi blizu povrsine ili na pola vode.Mozda ne bih imao smelosti da iznosim ovakav stav da se nisam uverio u ovo u zadnjih dva meseca.Svaki put kada sam izlazio u ribolov na ovog grabljivca,hvatao sam ga.Desavalo se da dodjem kasnije od ostalih a uhvatim ribu na mestu na kome su vrteli prehodna dva sata.
Sinoc sam pecao na izmaltretiranom mestu,trojica su neprestano zabacivala voblere u 15 kvadrata,smudj prsti ali ne napada varalicu.Strpljivo sam cekao svoj trenutak,nakon sto su resili da naprave pauzu ja sam se nacrtao i vezao clousera od zonker trakice bele boje i flasabua.Prvi zabacaj pustam na tri metra od obale i otpustam do kraja brzaka,a vodjenje strimera do nogu traje i po dva minuta.U tome i jeste tajna cestih napada na strimera.Jato kedera u brzaku pliva u mestu,njihova vibracija je gotovo nepostojeca,posmatrajuci ih stice se utisak kao da su nepomicni,a vobler sa svojom jakom vibracijom samo udaljava smudja.Tu na scenu stupa prefinjeni rad zecetine,koja jako dobro docarava akciju kedera.Strimer povlacim jako sporo sa cestim propadanjem na nekih pola metra od povrsine.Udarci su iznenadni i uglavnom ih sve realizujem jer smudj dosta halapljivo napada clousera.Sinoc sam uhvatio svog najveceg smudja,zalosno je ipak sto je to riba od jedva nekih 700gr.,ali ovde nema vecih.Cekam septembar i oktobar kad krupan udje u obalu.To je vreme kad ce strimer sigurno biti jako lovan,jer smudj skoro do novembra juri kedera u plicaku.Zima je vec vreme kad musicarenje smudja nije toliko obecavajuce,ali nikad se ne zna.
 

Prilozi

  • clouser za smudja.jpg
    clouser za smudja.jpg
    103,6 KB · Pregleda: 298
Vrh Dno