Mušičarenje smuđa

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Več smo spominjali imitacije peša pa i imitaciju "Waggy Tail Sculpin" e baš tu bi ja forisrao kod smuđa npr. na dunavu. Na jezeru još nisam probao ali hoću i to (jednom). Ovaj sa slike je 5cm što je i max. dozvoljena dužina u sezoni na pastrmku (kod mene). Sa ovakvima sam vrlo uspešno lovio kalife, potočare i zlatovčice. Ovo je još jedan koji mi je ostao. Malo je več jadan od upotrebe i zubića. Spremao sam kutije sa strimerčićima pa reko da ovog malo sredim pa sam ga i slikao da imate još jednu ideju za vezivanje.  :)

:drool: :drool: :drool:  :respect: :respect: :respect: (pod pretpostavkom a vjerujem da si ga ti radio)

Sve muve koje imam sam ja radio, ne kupujem muve baš nikada. Ako ikada budem kupio kakvu to če biti samo za uzor i kopiranje. Jedine muve koje imam a nisam ih ja radio su neke stare iz USA koje sam dobio na poklon (imitacije nekih kao paukova koje ni ne koristim, za sada). Budem jednom dao step by step ovoga peša. Jednostavno je!

Daj ga odmah, sutra idem na novu vodu gdje navodno pastrva uzima peša rado...Nemoj da moram izmišljati toplu vodu  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf...baš sada kad mi ponestalo odgovarajučih udica. :doh: Ajde, ako iskopam neki bezvezan strimer sa kojim ne lovim, oma če ga arčim pa uradim taj step by step. Ne obečajem, kažem ako  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Zahladnelo je, keder se povukao, čak se i voda malo zamutila, smuđ ne prašta ničemu. Čak je poželjno i malo agresivnije vođenje strimera, meni se pokazalo u zadnjih par izlazaka da će pre opaliti na malo brže i ravnomernije vođenje nego na spori džig.Veći strimeri dobro rade posao, čak i sitan halapljivo napada strimere vezane na Gamakatsu 1. Prvi sumrak ne treba propustiti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Zahladnelo je, keder se povukao, čak se i voda malo zamutila, smuđ ne prašta ničemu. Čak je poželjno i malo agresivnije vođenje strimera, meni se pokazalo u zadnjih par izlazaka da će pre opaliti na malo brže i ravnomernije vođenje nego na spori džig.Veći strimeri dobro rade posao, čak i sitan halapljivo napada strimere vezane na Gamakatsu 1. Prvi sumrak ne treba propustiti.

:yeswink: :tbumb: Nadam se da če mo uskoro videti jednog smuđa barem od oko 4kg...samo napred zvezdane, verujem da češ prizemljiti kojeg velikog smuđa.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovog što sam uhvatio pre neko veče ladno sam veče pre toga video kako pljuska na istom mestu ali nije hteo da uzme, međutim, večeri kad sam njega dobio jedan baš dobar je pljusnuo kao klada malo dalje, po analogiji taj je sledeći. :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Ovog što sam uhvatio pre neko veče ladno sam veče pre toga video kako pljuska na istom mestu ali nije hteo da uzme, međutim, večeri kad sam njega dobio jedan baš dobar je pljusnuo kao klada malo dalje, po analogiji taj je sledeći. :yeswink:

Jedva čekam fotku  :)

Koliko dugačke strimere bacaš sada? Ja bi im bez straha ponudio kakvog od 8cm i 12cm.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Desetak santimetara, vezan na Gamakatsu 1, što manje fleš materijala(čisto da zasvetli par trakica), više stavljam materijale koji rade, zec, polarna, veštačko krzno...Nešto slično ovom strimeru koji sam danas vezao.
 

Prilozi

  • strimer.jpg
    strimer.jpg
    63,8 KB · Pregleda: 264

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za razliku od toplih letnjih noći kad je smuđ udarao jedino na mrtvu vožnju sa dugim pauzama, ovih jesenjih noći idealan način za dobijanje smuđa na strimera je ravnomerno kratko potezanje sa povremenim ubrzavanjem.Izgleda da ga noćna svežina dobro oraspoloži za lov, pa se tako i ponaša, kao pravi grabljivac a ne kao krpa.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još dva dana do početka sezone!Izlazi li još neko od drugara forumaša na ovu grabljivicu i kakva su iskustva sa početka sezone.Ovde je velika i mutna voda ali ja ću ipak izaći da mu bacim!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Kod mene još ne liči :( Velike su vode, Tamiš izliven na keju, samo iz čamca u dubini na Dunavu!!! Za FF čekam tople letnje noći :D
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Za vikend pravac Gruža. Lepo jezero, ima smuđa, štuke, grgeča - samo da posluži vreme.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Zvezdane pecao sam u klisuri za uskrs sto je i relativno blizu tebe ali na tvistere.  Smudj se javljao predvece uz obalu i na brzacima i to dosta pre sumraka krene jedno sat, dva pre mraka! Na mestima na kakvim se javljao u sumrak moglo je da se peca na fly! Pazi moze i prijatno da te iznenadi i neko somce drugaru je udario na duzinu stapa ali je spao. Da napomenem da su svi smudjevi vraceni! 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene se otvara sezona na smuđa tek 01.06. A sada za dva dana na štuku...jedva čekam, a nadam se lepom vremenu jer kod mene vazda neka kiša.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas je otvorena sezona,kutija je spremna,spremni nešto otežaniji strimeri zbog velike vode,čeka se dolazak večeri.Jedino što ne valja je ludački vetar od ranog jutra,međutim,nadam se da će se do večeras smiriti.Spremio sam i taktiku za večeras,video sam gde se skuplja sitan keder pre nego što padne mrak,plićak i jedna mala uvalica u kojoj niko ne planira da ga proba.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Konačno je počeo da lupa smuđ,i to šmekerski.Sinoć sam ostao da ga probam nakon bucova,i vala pljuskao je bogovski jedno pola sata.Međutim,ni na jednog strimera koje sam spremao za njega nije ni pipnuo,već je postalo prilično frustrirajuće.A onda sam mu stavio nekog sivog,malog,neotežanog,bucovskog, na udici kraćeg vrata,i posle par zabačaja sam imao dobar udarac.Avaj,udica neprimerena ribi,nije ga ni bocnula,ali je zato čiča danas zavezao takve male,sive,neotežane,ali na smrtonosnim Gamakatsu worm udicama :naughty:
 
Vrh Dno