Musicarska sekcija USR"Nisava" u punom sastavu na Drini

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Na takmicenju pocetkom jula na Drini kod Bajine Baste, pojavice se MS USR Nisava i svom najjacem sastavu. Treba ocekivati visok plasman nislija, bez obzira na to da je tesko na ovakvim takmicenjima pokazati pravi kvalitet. Ipak, dosadasnji rezutati nas stavljaju u ulogu glavnih favorita, jer smo sa sedam takmicenja na kojima smo ucestvovali doneli cetiri prva, tri druga i tri treca mesta, sto je zaista neuporedivo sa bilo kojim drugim ribolovackim (musicarskim) klubom u Srbiji. Setimo se samo prva tri mesta sa Tare 2002, istog rezultata na Grzi 2003 (ili bese 2004, nije bitno) i prvog mesta sa prvog takmicenja u umusicarenju pastrmke u Srbiji, Veliki Rzav 2000. Poput Brazila na ovom fudbalskom prvenstvu, tako i mi imamo slican osecaj da cemo opet, sudeci po visestruko dokazanom kvalitetu, biti na pobednickom postolju.
Uskoro pocinjemo pripreme na reci koja nema lipljena, kog cemo u Drini loviti. Neki od nas nikad nisu ni bili na Drini, no nismo bili ni na Rzavu, Tari , Grzi... pa smo nadmasili mnogo recitije ribolovce sa tih voda. Atmosfera medju takmicarima Nisave je odlicna, jer smo uvezbani i dominantni u svim elementima musicarske igre...
Uuuu, jebote, ja sam kao fudbalski selektor! Nadam se da ovo "uzdizanje morala" mojih prijatelja sa Sekcije ne smeta ostalima na Forumu i da shvatate da ja kao predsednik i osnivac ove organizacije, moram da "ubacim" svoje momke u pobednicki fazon, koji nam do sad nikad nije omanuo.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Lepi su skupovi kao sto su otvorena prvenstva u musicarenju. Sto se tice Rzava nekim cudom sam bio ukljucen u organizaciju samog prvenstva. Neposredno pre pocetka takmicenja u vodu se pusta ogromna kolicina ribe iz bazena, mrestilista iz Braduljice. Te 2004 godine organizatori iz Arilja su uspeli uz pomoc OOSR Moravica iz Ivanjice, upravnog odbora istog udruzenja i tadasnjeg predsednika izuzetnog ljubitelja musicarenja dr.Lugica da uspesno realizuju ceo skup. Ovakva manifestacija je veoma skupa jer da bi se organizovala treba najpre ugostiti veliki broj ucesnika i gostiju sa strane, ogranizovati rucak i nagrade za pobednike, ali to je zanemarljivo u odnosu na pripremu reke za takmicenje. Naime sta to podrazumeva, podrazumeva pustanje ribe iz mrestilista velicine 200-300gr pa do 1-2kg. Uzeti u obzir da mladj iste pastrmke velicine 1-3cm kosta 1euro, a koliko tek kosta odrasla riba ne smem ni da pricam. Na ovakvim manifestacijama je izuzetna prilika za druzenjam i razmenom iskustava, kao i za goste upoznavanje jedne od najlepsih reka u Srbiji. E poznavajuci ovakve manifestacije sa pravom mogu da osporim hvalisavce koji pobedom na takmicenju idu sa pricom "Ko, zna zna". Znajuci kako je tekla cela priprema dodje mi da placem od smeha.
Mix je rekao: "Neki od nas nikad nisu ni bili na Drini, no nismo bili ni na Rzavu, Tari , Grzi... pa smo nadmasili mnogo recitije ribolovce sa tih voda." Pobeda na takmicenju je cista sreca pracena sa stecenjim znanjem. Dakle ako se poklope sve kockice, da imas srece da izvuces dobar teren, da znas da musicaris i pogodis malo vecu koncentraciju ribe u izvicenom delu, e pa tad moze da pobedi i neki pocetnik koji je mesec dana pre takmicenja poceo da musicari i nekim slucajem uzeo jedno od tri mesata na takmicenjima. Mnogo bolji musicari kojima sa postovanjem skidam kapu, nisu imali priliku cak ni da uhvate ribu. Znaci da takmicenja nisu merila ko je bolji a ko ne!!!
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Lepo sve to kao sto rece Sumadinac, ali sa druge strane nisu svi obavesteni ili se prave da nisu. Tako je i bilo na tom takmicenju gde su se ribice od 15cm "dopisivale" u "razumnu meru" od 25cm, pa iz toga proistice pobednicko postolje. Najveci biser je bio momak koji guzicom puzeci po Grzi pecao na suvu i to pastrmku, razumeo bih da je pecao nimfom pa da rasteruje racice i ostale male zivotinje i tako se peca nimfom ako neko nezna... no coment.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
kada je to takmicenje??
Sta znaci to "ekipa" ?
Ja sam mislio da je to pojedinacno takmicenje i nema nikakve veze sa ekipama???

U svakom slucaju Mix, sve ispod prvog mesta ti racunam u neuspeh. Racunam da si No. 1 na nasim prostorima, makar po postovima na ovom forumu :lol: , tako da povedi racuna sta radis inace te jasem dok sam ne pozelis da gurnes patku u stucija usta :hammer: :hammer:
A Lucky ce da slika taj prizor za sajt pa ces da obidjes ceo svet :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postoje musicari koji gundjaju, prave se pametni i ne ucestvuju na ovakvim takmicenjima. S druge strane tu su i oni koji bar iz postovanja prema organizatoru ovakvih retkih skupova musicara, ucestvuju. Ako vec ucestvujes na takmicenju, kakvo god da je, nemoj da ga omalovazavas, jer tako vredjas organizatora, koji se, po pravilu mnogo namuci da bi na nasim prostorima obezbedio kakve-takve uslove za takmicenje musicara. Na svakom takmicenju ima "mucki" i nepravilnosti i lutrija je kakvo ce mesto da ti zapadne. Ja sam na pocetku rekao da ja i ne priznajem rezultate ovakvih takmicenja za pokazatelj umeca. Ali opet isticem, Musicarska sekcija USR Nisava skoro uvek osvaja nagrade, dok se drugima to uglavnom ne desava, sto ipak ukazuje na nesto, jer je redovna pojava. Ili muckamo ili znamo znanje. Posto nikad nismo bili organizatori takmicenja, niti smo poznavali organizatore, nema osnova za namestanje. Zasto bi neko u Kolasinu, Arilju, Paracinu ili Bajinoj Basti namestio da uvek nislija bude pobednik? Mozda ih mi hipnotisemo pre takmicenja ili podmicujemo sudije? Kuvamo corbe na spiritualistickim seansama pod firmom Sekcija i bajemo?
Ja znam da na svakom takmicenju moze da pobedi neki "levak", koji nema pojma sa ribolovom, ali mi koji drzimo do sebe, trudicemo se da ne bude tako. Takvih, koji ce sedeti na obali ili u obliznjoj kafanici i drzati predavanja o nekim svojim vrhunskim saznanjima, kritikujuci i organizatora i ucesnike, bice i na ovom takmicenju na Drini. U stvari, takvih bas na tom terenu najvise i ima. Mi iz najjaceg musicarskog kluba u Srbiji, doci cemo da pobedimo i u najtezim mogucim uslovima (koje ste svi do sad lepo opisali) i bar na taj nacin zapusimo usta "filozofima" koji ce za vreme takmicenja sedeti na obali i cekati svojih pet minuta da nakon toga prikazu svoje vestine, koje po pravilu ne daju nikakav ulov. Kome? Mozda nama? Svasta!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ovako pricas gluposti ili neces da razumes sta sam ja rekao??? Slusaj ja ne sedim u kafanama i ne bavim se teorijom. Uopste nije omalovazavanje takmicenja ako sam reko kako je skup organizovan i kako je moguce da neki pocetnik pobedi. Nisam pomenuo da postoji namestanje ja to nisam video i necu da govorim o tome. Za mene pre svega to je skup za pamcenje i druzenje. A sto se tice grada Nisa, samo mogu da vas pohvalim jer imate najbolje musicare u Srbiji a mozda i sire, imate Club i dosta razvijenu organizaciju. Samo mogu da kazem "Blago vama"!!! Cenim vas veoma jer sa pravom mogu da kazem da ste grad sa najvecim brojem musicara u Srbiji. U mom kraju mogu na prste da nabrojim ljude koji se bave musicarenjem. U Arilju tek nekih 5-6 ljudi, a u Ivanjici 10 ljudi. Ali mogu da se pohvalim da smo i mi u usponu jer se medju maladim ribolovcima sve vise javlja interesovanje za ovu vitesku vestinu ribolova, i to mi je drago jer sa pravom mogu da kazem da svaki pravi musicar je covek koji ce ocuvati i prosiriti riblji fond u rekama, sacuvati ih od zagadjenja, u sustini misliti na buducnost... A sto se tice Drine i takmicenja u flyfishing-u ne bih voleo da se ponovi prosla godina. E tamo neka pobedi pravi!!! Nadam se da cemo se sresti jer ja evo vec 10 dana ne dolazim sa Drine, ako bude lepog vremena do kraja meseca mislim da cemo svi uzivati u lovu lipljena!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mogao bih da se naljutim na Sumadinca, ali necu. Nadam se da je slucajno pogresio, jer u suprotnom to bi bila uvreda. Nadam se da nikad vise nece napisati da ja "pricam gluposti". Zapravo, ja uopste nisam mislio na njega kad sam pisao o ljudima koji sa strane gledaju takmicenja, cutke ili tiho mrmljajuci, da bi kasnije, kada prodje realna opasnost od poraza na "terenu", pokazali sva svoja umeca. Zaista je tako. SVA! Takvi obicno i raspolazu umecem da masu u prazno ili se "puvaju" pred naivnim pocetnicima koji padaju na skupocen pribor i smesne lagarije i price iz dalekih zemalja, u kojima i ovcari love lipljene i to bez stapa!
Dakle, nisam mislio na Sumadinca, on me je samo inspirisao da napisem to.
Pobratime, sad ponovo procitaj ono za sta si napisao da su gluposti, ali znaj da se uopste ne radi o tebi. Verujem da ces drugacije protumaciti moje reci. Ocekujem izvinjenje.
U medjuvremenu, ima novosti u vezi priprema nislija za Drinu. Imacemo nekoliko treninga na vodi i nekoliko spiritualistickih seansi pravljenja vestackih muva uz obavezno bajanje. ABRA KADABRA!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ha, ha, ha!!! Ako sam te uvredio IZVINI, mislio sam da govoris o meni. Ja nisam onaj koji sedi u kafani i bavi se teorijom. Moj moto je rad, rad, rad... a kad u zimu nema sta da se peca onda treba da se bavimo teorijom!!! Pre jedno pet sest godina svi smo pecali na Drini na tirolsko drvce (mislim na ljude iz mog okruzenja). Ja bacam kanap vec 10 godina i za svo to vereme na Drini nikada nisam uhvatio riba kao na tirolac, sve do momenta dok nisam dobio od zeta iz Italija super tonuci kanap #7 za strimere. u pocetku sam bio podvrgavan podsmevanjima "Eno ga ONAJ sa kanavicom", stvarno na plivajuci kanap sam vrlo manje riba hvatao nego oni na tirolac. Kad se riba ne hrani oni je opet hvataju sto za peraje sto za rep, cak su jednu mrenu od 6kg uhvatili za oko, nekolicinu skobalja...zato je ovaj sistem zabranjen. Kad sam poceo da bacam super tonuci kanap to je bio vrhunac, on je padao na dno reke za 5 sekundi, zato sam ga bacao malo uzvodno, kad dodje tacno naspram mene on je vec potonuo, kar krene nizvodno matica ga skovitla i polako krece ka gore. Pecao sam na neke nimfe penjacice SAVA MARTINOVICA. U tom momentu kad kanap polako krene ka povrsini retko koji lipljen da omasi. Ovo se isplatilo, bio je to izum bolji od tirolca a sportski...Do tada na plivajuci kanap sam imao sansu da hvatam lipljena rano ujutru, ili ako je oblacan dan sa umerenom temperaturom i to 12 popodne ali retko i uvece kad je lipljen aktivan na povrsini. A oni su lovili ceo dan osim uvece kad reka procveta. Ja sam poceo da pravim muve tek pre nekih 3-4 godine, zaci ovde sam jos uvek apsolutni pocetnik, ali opet znam sta mi treba i to pravim. Po mom iskustvu lipljen nikad nije uzeo lepu muvu na oko uvek neku rnjavu koju ja ne bi ni pogledao. Poznavao sam coveka iz Ivanjice koji je na licu mesta zavio malo vunice i to slepio, ta muva nije licila ni na sta, ali je bila neprikosnovena. Znaci ljudi koji nemaju iskustva sa Drinom iako su pravi majstori musicarenja tesko da ce se snaci. Pre tri godine otac me je ostavi na Drini i otisao autom u ivanjicu iz besa sto nisam hteo da mu pokazem na koju muvu pecam. E sad znate o cemu se radi. Zelim vam svu srecu!!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ko nikad nije bio na Drini, mozda je bio na Limu, Tari, Moraci... i lovio lipljena. Dosta je bajki o posebnoj reci- Drini. Moja saznanja su da svaki lipljen koji bucne postaje veoma lak plen musicara koji imaju iskustva sa drugih lipljenskih reka. Ovo se odnosi na period jun- pocetak jula. A za te "rljave" muve izgleda da si u pravu. Sve to odlicno znamo, jer smo sate i sate provodili nadmurujuci se sa lipljenima. On, kad probira, skoro uvek uzme neku "nerazumnu" muvu! Otkricu ti jednu tajnu: Ja nikad nisam bio na Drini! Juna 1986. sam poceo da musicarim, pre tacno 20 godina. U tom periodu zvali su me i zvali i zvali na Drinu. Nisu me ubedili. Ne volim velike reke. Jos gore ako je ogromna hidroelektrana u blizini! Krupni su lipljeni, ali ja ne vidim zbog cega bih, pored nabrojanih "mana" ove vode, mario za to. Mene zadovoljavaju i oni od 35 do 40 cm. Ali eto... nije red da ne obidjem nasu najpoznatiju reku. Spemio sam stap, cekrk i konac, vidi sliku
 

Prilozi

  • MixMaster sprema motku za Drinu.jpg
    MixMaster sprema motku za Drinu.jpg
    42,6 KB · Pregleda: 475

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A ovo su muve koje sam danas napravio za drinske lipljene. Imam jes puno muva u kutijama, ali ovakve su mi nedostajale u kolekciji. Od njih deset, osam verovatno necu ni da koristim, jedna je super, a samo jedna je moj favorit. Mozete li je pronaci? Ovo je nagradna igra. Nagrada: kalem sa 200 metara izuzetno kvalitetnog osnovnog konca.
 

Prilozi

  • Deo muva za Lipljena.jpg
    Deo muva za Lipljena.jpg
    16,1 KB · Pregleda: 1.367

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da bnije ova zaokružena  :)
 

Prilozi

  • 90_448ed48e2f8cd.jpg
    90_448ed48e2f8cd.jpg
    14,8 KB · Pregleda: 384

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sebastijane, hvala sto ucestvujes u ovoj igri. Necu ti odmah reci da li si pogodio. Sacekajmo i ostale takmicare da zaokruze neku. Jedna od ovih je masakr uvek pravila. Nazvali smo je "POSLEDNJI PRIZOR"! Stvarno, tako je zovu svi koji su je koristili. Naravno, lipljen je tezak za "matching the hatch" i kod njega nista nije sigurno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iskreno na prvom mestu mi nije do konca koji je sigurno dobar, i koristio bi sigurno...za mene je prava nagrada da vidim tu killer muhu :)

Danas sam sav slomljen od hodanja po brzoj reci, heheh, skoro je došlo i do plivanja :)
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja mislim da su ove musice u finalu!
 

Prilozi

  • 72_448f1beea302a.jpg
    72_448f1beea302a.jpg
    24,7 KB · Pregleda: 562

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mix nemoj da mislis da je sve tako super na Drini. Ja lovim lipljena i na Rzavu i na Limu. Za svaku reku imam muve, ali vrlo cesto se dogadja da isti uzme i neke od standardnih muva kao sto su: Red tag(vrlo cesto), razlicite vrste osa i mrava (nece im odloleti), sedzeve, cedisse kako larve tako i odrasli oblik, gamaruse uzima cak tokom celog dana bez probiranja ali uvek ima ono ali. Mnogo puta mi se desavalo da promenim sve muva sto imam u kutiji i da nista ne dohvata, a cica koji peca nize mene svaki zabacaj ima udarac? Doslo mi da bacim stap da ga Drina odnese i da se vise ne bavim musicarenjem...Pitao sam coveka mogu li da posmatram sta on radi, a one meni "gledam te i vidim da imas znanja ali nemas dana na ovoj vodi", ja ga gledam i u sebi mislim "Sta ovaj tupi, izmislja toplu vodu", i on meni "gledaj ovu muvu", ja gledam i mislim se ovo nema veze sa vezom, otvori covek kutiju i pokaza mi 9 musica, od kojih on ima svake vrste po 10 komada. Nikad nisam video ovakvo nesto ni na TV. On ce meni "Zivim ovde tu sam se rodio ceo zivot pecam na Drini, a 40 godina musicarim. Evo ti od svake vrste po jedna muva, isprobaj ih ako ti se svide dodji kod mene da ti napravim 100 lovnih muva za lipljena" izvadi parce papira i napisa broj telefona. Nisam ni posumnjao da je to SAVO MARTINOVIC. Grdne pare sam davao za njegove muve, ali svaka je imala uzpeha, sit sam se napecao. I pre 4 godine pade meni na pamet da sam pravim muve i tako i bi? Svaka skola se placa!!! Evo pogledajte pet muva, svaka ima ime "RMZA 16", sta mislite sto?
 

Prilozi

  • Rmze.jpg
    Rmze.jpg
    226,1 KB · Pregleda: 436
Vrh Dno