Musicarska sekcija USR"Nisava" u punom sastavu na Drini

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa imam stalak, imam fuji s5600 sa 5mp, isto kvalitetan aparat. Moram nesto da cackam ne vredi sigurno moze.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Extra aparat ali na zalost sa nesto slabijim macro mogucnostima. U wide poziciji razmak nesme biti manji od 10cm. Takodje taj aparat ima problema sa White balance-om u macro modu, ali to odlicno resava PhotoShop sa Auto color funkcijom. Probaj da slikas bez blica i podesi ISO osetljivost na 400!!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Evo ga i moj izbor muva koje su 100% lovne na Drini...
 

Prilozi

  • Bakarusa.jpg
    Bakarusa.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 251
  • zecje uvo.jpg
    zecje uvo.jpg
    56,2 KB · Pregleda: 262
  • varburg!!!!.jpg
    varburg!!!!.jpg
    60,8 KB · Pregleda: 272
  • Ubica mekog srca.jpg
    Ubica mekog srca.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 270
  • Rmza 16-4.jpg
    Rmza 16-4.jpg
    67,2 KB · Pregleda: 258
  • rmza 16-3.jpg
    rmza 16-3.jpg
    69,5 KB · Pregleda: 258
  • Rmza 16-2.jpg
    Rmza 16-2.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 264
  • Rmza 16-1.jpg
    Rmza 16-1.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 270
  • Rmza 16.jpg
    Rmza 16.jpg
    59,2 KB · Pregleda: 254
  • mrav 2.jpg
    mrav 2.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 261
  • mrav 1.jpg
    mrav 1.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 257
  • Leteca tvrdjava!.jpg
    Leteca tvrdjava!.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 278
  • CDC osa.jpg
    CDC osa.jpg
    67,2 KB · Pregleda: 264

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Sumadinac, jesu ti ove muve sve od Save? osim onih rmza koje si reko da jesu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da je dobro imati i nesto ovako pored drugih musica
 

Prilozi

  • moj uzi izbor za lipljana.jpg
    moj uzi izbor za lipljana.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 305

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sebastiane ja od SAVA nisam uzimao muve vec cetri godine. Ovo su moje muve!!!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Sumadinac,kazi mi kako uspevas da nimfarish na Drini??Kako uspes,npr. gamarusa da spustih na dno u onoliko jakoj,brzoj "masi" od vode.Slushao sam Blafa,kako pricha da je nemoguce nimfariti na Drini!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fly_salut sumadinac ako su tvoje svaka cast. Dobre su, inace ih imam vec duze vremena, i nedozvolim da mi nestanu iz kolekcije :cool: Inace ove su made in slovenija.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ovako jdnom prilikom sam naglasio kako pecam nimfama, gamarusima itd. Kada pecam na ove muve ja koristim tonuci kanap. Dakle sta se dogadja, nikada nejurim za jakim maticama, jer smatram da u njima nema ribe. Odredim sebi neki preliv (imam svoja mesta gde pecam lipljena), to su mesta na koja sam navikao i koja znam ko svoj dzep. Tonuci kanap mi sluzi radi lakseg zabacaja, ali prvenstveno da plasiram muvu na dno reke (ne bukvalno na dno), zato uvek bacam blago uzvodno, da bi konac imao dovoljno vremena da potone, kad polako krene nizvodno matica zateze konac i muva polako krece ka povrsini. To je momenat kada se ocekuje udarac. Sto se tice gamarusa, koji je iskljucivo zivuljka dna, vrlo cesto se dogadja da ga skovitla voda i nosi isto kao i druge muve sto je i normalno. Dugo sam pokusavao da nadjem nacin kako da lovim lipljena kad nije aktivan na povrsini. Dugo iskustvo pecanja na tirolsko drvce naucilo me je nesto vise o ovoj ribi. Tad sam ustanovio da mi je potrebno nesto sto ce povuci muvu do dna i onda podici je gore. Konci za tonucim vrhom (torpedo vrhom) nisu toliko dobri na velikim vodama (isprobano), onda sam uzeo 100% tonuci konac i imao rezultata. Ali opet najvise volim da pecam suvim muvama i to ujutru do podne i uvece kad procveta reka, ali opet nekolicina dana je kad lipljen nije tokom celog dana aktivan na povrsini. Ako se ikada budemo sreli na Drini rado cu ti pokazati kako to izgleda!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vec duze vreme rzmisljam o tome sto si napisao, ali znas kako je kada si pocetnik. razmisljas, predpostavljas. Bavis se apriori logikom i tome slicno :) Nikada nisam ni probao tonuci kanap, ali sada sigurno hocu, sada tocno znam i koji. Inace zelim kupiti novi cekrk, a ovaj sam planirao za tonucu varijantu. Hvala kolega sto si podelio ovo sa nama...meni si pomogao oko moje dilema-odluke :)
Bas sam citao tvoj post, kad mi kanula ideja s kojom sam se malo gnjavio pre duzeg vremena. Citam i neako poznata tematika, reko' ovo mi nekako zvuci kao odgovor....:)
Fala Sumadinac
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Prošao je susret na Drini.Kako ste prošli?Daj nam,Mix, svoje viđenje tog susreta.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Citajuci postove musicara koji su bili stalno prethodnih dana na Drini, odlucio sam da ne dodjemo u punom sastavu. Ja nisam dosao. Nekako imam "nos" gde treba ici, a gde ne. Ulovljena su dva lipljena za sve vreme. Izgleda da stvarno Drina, i bilo koja druga reka ispod ogromne elektrane, nije vise dobra.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja sam vam nesto lepo rekao! Mix nisi u pravu da reka koja ima elektranu nije dobra. Drina je nasveca, najcistija reka na Balkanu a i sire. Vrlo je bogata lipljenom ali ovo vreme nije dobro, jer je nemoguce uhvatiti lipljena ako pecas dva sata dnevno. Velika kolicina snega se jos uvek topi u Crnoj Gori, velike padavine...mislim da ce sredina jula i avgust biti ubitacni za lipljena. Ako volite da uzivate u musicarenju lipljena svakako treba posetiti Drinu u periodu avgust-septembar, ali je vrlo moguce da cemo imati lepu jesen tako da i u oktobru treba ici. Ja sam za 14 dana uhvatio 9 komada, od kojih su samo dva bila preko kila sve ostalo je bila sitnina 300gr-500gr, sto je katastrofa. Ujutru od 5-8h je sansa da uzivam u musicarenju, u 8h voda pocinje da raste nenormalnom brzinom i tada sam uzivao pecajuci krupne skobalje na filament. Pocetkom avgusta odlazim na 20dana ponovo ali samo da pecam lipljena i u posetu nekoliko bosanskih reka naravno sa pratiocima jer ne bi da se desi "Lav is in the air"...
 
Vrh Dno