Musicarska sekcija USR"Nisava" u punom sastavu na Drini

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj Zakula nesto mucka. Sanse da pogodi koje su dve muve moji favoriti za lipljena su bile 1:milijun! Ili ga neko savetuje ili je on zaista neverovatno talentovan. Iz cuga je pogodio koje su! Nagrada ce pripasti njemu. Eto, opet nislija (ja ga valjda ne poznajem) dobija nagradu. Sumnjivo.
Sumadinac, i pored toga sto se nikad ne zna sta ce lipljen da napada, svaki musicar ima unapred spremne favorite-muve. Tako i ja radim. Pecacu suvom muvom i nadam se da ce u toku tog takmicenja biti bistra i mala voda i da ce mi se pojaviti neki lipljen na dohvat muve. Obecavam ti da cu svakog tako "glupog" lipljena na merenje izvuci.
Kazes mrav? Evo jednog:
 

Prilozi

  • Mrav.jpg
    Mrav.jpg
    2,5 KB · Pregleda: 320

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Sve je to super!! Drinu nikada nisam u zivotu video mutnu, a sto se tice vodostaja tu nema pravila, ja sam upravo na Drini vec 11dana ujutru je vodostaj odlican, a popodne ogroman tako da se tada riba peca samo na dva mesta, a ona su prepuna skobaljasa tako da ti je sansa da lovis lipljena ujutru, ja nisam jutros mogao da ustanem jer sam sinoc malo zaginuo u kafani ali cu ipak otici da zveknem kojeg skobalja za veceru.....
 
M

Mr.Zakula

Guest
Randjo,keve mi,niko mi nije reko!Ko bi mogo?Jednostavno sam znao da su te!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zakula, javi se da pokupis nagradu.
Sebastijane, ima li pastrmke na Drini i ko je i na sta lovi?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pa ima :), potocna pastrmka (salmo trutta fario :p). Ima na drini svega i svacega LOL, samo odvisno gde, na kojim delovima. Kako se lovi, hah - ja sam Drinu vidio samo iz daleka, nikada pecao na njoj. Ali recimo da se peca cesto pomocu vodene kugle, kako sam cuo i citao pre par godina u nekim casopisima. Naravno ima ih i sa musicarskim stapom. A muha ne znam tocno, znam da u tom clanku, sto sam ga citao prije par godina, hvalili su fazanov rep, pa neka nimfa od zečijeg krzna (mslim zečije uvo :I), a od suhih ne znam koja ...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Niste se obratili na pravu adresu...U Drini zivi mutirana potocna pastrmka nazvana Drinska pastrmka jer ova podvrsta zivi samo u njoj. Po fizionomiji je potpuno ista kao potocna pastrmka samo sto nema crvene peckice, ima dosta crnih peckica koje su verovatno nastale mutaciojom od crvenih. Sto se tice broja ima je dosta, cesto je u drustvu mladice a hvatani su komadi od 5-10kg, hvatane su i vece ali ja ne verujem dok ne vidim...Vrlo cesto se hvata na lipljenske muve ali tesko vadi jer krupna obicno spada zbog sitnih muva, inace ja sam je hvatao na standardne muve najvise udaraca sam imao na mokru Alexandru, na zecej uvo, fazanov rep i na gomilu strimera. Ima dosta kalifornijske pastrmke koja se vrlo cesto hvata, ali nece dobru muvu zaobici ni krupan klen, mrena kojih ovde ima ko panjeva a ni poneki skobalj. Ja sam prosle godine uhvatio klena 3.2kg i drinskog sarana (JEZA) od 4.5kg. Na Drini je sve moguce osim drvenog sporeta...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nagradna igra je zavrsena. Pobedio je Zakula, jer je pogodio moje lipljenske favorite.
Danas sam opet kod kuce i motam muve za lipljene. Proste su, ali takve ova cudna riba najvise voli. Vi koji imate iskustva sa lipljenom, prokomentarisite malo. Evo nove serije:
 

Prilozi

  • Za lipljene 15. IV 2006.jpg
    Za lipljene 15. IV 2006.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 406

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Svaka koju si napravio ima smisla i treba je probati na Drini. Ali po meni mislim da ne bi smeo da imas problema sa muvama pod brojem:6,3,4, ali opet kazem da svaka ima sansu. Dobar izbor si nacinio. "Decko imas stila!" Ako mene hoces da pitas za savet napravi sto vise varijacija mrava, sto letecih sto ovih obicnih i sto vise varijacija osa. Takve muve ne smeju da imaju promasaja. Napravi neloliko varijacija tvrdokrilaca ali crne boje, to nikad nije masilo. Obavezno gamarusa, jer njega lipljen uzima tokom cele godine i mislim da je to muva No.1. Ako mene pitas, ja bih napravio obavezno dobar izbor larvi, nimfi i mokrih muva, jer je Drina veoma cudna reka, nije da serem nego sam ces videti. Za 7-8 godina pecanja na njoj godisnje jedva da sam video 10 dana da je lipljen aktivan na povrslini. To ces jedino moci da vidis uvece kad reka procveta, ali tada ce takmicenje biti zavrseno, ali opet i to je lutrija jer zbog promenljivog vodostaja (menjanja nivoa svakog dana), ovu ribu je napravilo jos probirljivijom. Jer obicno tokom dana Drina nadodje i bude ko okean i do kraja dana se smanjuje voda, tad se riba tesko odlucuje da izadje na povrsinu i onda su u igri mokre muve i nimfe (otezane). Ja na Rzavu skoro uvek lovim lipljena na suve muve, dok za drinu to i nije slucaj. Do sada sam najvise riba uhvatio na mokre muve i nimfe, ali i na suve dosta redje. Jednom sam se zainatio i nisam hteo da menjam vume ceo dan, pecao sam na suve. Od ranog jutra imao sam par lipljena 600-700gr i to do 10 sati, tad je nadosla reka i pecao sam i dalje na suve, i oko 12h sam poceo da hvatam lipljencice velicine dlana. Toliko ih je bilo da je to strasno. Uvece sam sa zeljom cekad da procveta reka ali nista. Sam ces videti kakva je situacija, jer na takmicenju ce biti i Dani mladice i nagrada 200000din za pobednika, oni ce da ujebu situaciju jer ce da puste da voda nadodje tokom noci da je ne bi junaci hvatali nocu na strukove, a ujutru kad treba da pecas lipljena voda opada i nista. Tako je bilo prosle godine katastrofa od toliko ucesnika samo 2 lipljena. Izbor muva ti je odlican. Od srca ti zelim koji komad iznad 50cm.
 

Prilozi

  • 40_4491ab8d14486.jpg
    40_4491ab8d14486.jpg
    49 KB · Pregleda: 285
M

Mr.Zakula

Guest
Evo ih moji predlozi za lipca.
 

Prilozi

  • Voljch Caddis.jpg
    Voljch Caddis.jpg
    8,3 KB · Pregleda: 384
  • Tricolor.jpg
    Tricolor.jpg
    9,6 KB · Pregleda: 363
  • Soft Hackle Dry.jpg
    Soft Hackle Dry.jpg
    7,2 KB · Pregleda: 384
  • Red Polio Ant.jpg
    Red Polio Ant.jpg
    10,2 KB · Pregleda: 380
  • Hot But Caddis.jpg
    Hot But Caddis.jpg
    11,3 KB · Pregleda: 385
M

Mr.Zakula

Guest
jos...
 

Prilozi

  • KlinkHammer.jpg
    KlinkHammer.jpg
    8,2 KB · Pregleda: 358
  • Zakula Grayling Olive.jpg
    Zakula Grayling Olive.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 365
  • Zakula Grayling Yellow.jpg
    Zakula Grayling Yellow.jpg
    10,2 KB · Pregleda: 360
  • Zuta.jpg
    Zuta.jpg
    8,1 KB · Pregleda: 356

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ljudi kao slikate ove muve, ja sam par puta pokusao i nikako da isbistrim sliku....
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ljudi kako slikate ove muve, ja sam par puta pokusao i nikako da isbistrim sliku....
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ove moje slike radim Canon-om od 8 megapixela,koji kosta 800 evra.Treba ti mnogo kvalitetan fotoaparat i dobro znanje...Da budem precizniji,treba ti fotoaparat sa kvalitetno odradjenim modom za makro snimanje.Onda slede neka manja podesavanja zavisno od uslova i to je to.Takodje mnoooogo pomaze stalak ili neka improvizacija...Ustvari i ne moze bez nje!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sumadinac wrote:
Ljudi kao slikate ove muve, ja sam par puta pokusao i nikako da isbistrim sliku....

Sumadinac, naravno da ti ne treba digitalac od 800e za ovakve fotografije. Dovoljan je bilo koji NON Samsung/HP digitalac i stativ od 500din. Nema ostre makro fotografije bez stativa ili extremno mirne ruke. Odlicni rezultati se postizu i pomocnim sredstvima, recimo par knjiga i aparat na njima uz obavezno odlozeno okidanje od 2 sec.
 
Vrh Dno