Musicarska sekcija USR"Nisava" u punom sastavu na Drini

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jel moze neko od ucesnika ili posmatraca da napise neki clanak. Red je da se pomene sve pocev od organizacije, uslova, vodostaja, rezultata, neke pikanterije???
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
MixMasteru, pitaju te neki "VLASOTINCANI IZ BAJINE BASTE" sto neces da se druzis sa njima i sa njihovom rekom? Kazu ljudi da je brana unela jos jednu dimeziju u nasu vestinu - malo pecas, pa trcis par km nizvodno, pa malo pecas, pa trcis i tako do Ljubovije :lol: Taman dok se vratis u BB nivo je na 0 :lol:
 

vbudic

Newbie
Učlanjen(a)
09.04.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
A mogu li ja da pitam Vlasotincane kakva je situacija sa Vlasinom ima li tamo pastrmke? ili je prica o tome da su pustili neku naftu i pobili svu pastrmku istinita.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U Vlasotincu i tom kraju nisam bio 8 godina. Vlasina je, u gornjem toku, jedna od nasih najlepsih i najcistijih reka. Slucajno je tako, jer ne prolazi kroz veca naselja. Veoma je brza i prava je bujicava reka. Leti, kad je bistra, lici na crnogorske, gin-clear reke. Zato je i siromasna hranom i ribom. Lipljenska reka bez lipljena. Izvorisni deo kod Crne Trave i Sastava Reka je ipak bogat potocnom pastrmkom, ali zbog izuzetno brze vode, pune vodopada i brzaka, nema krupne ribe.
A Drina je reka o kojoj slusam price decenijama. Svaki drugi clanak u nasim rib. magazinima je o njoj. Nista nije po mom ukusu, osim lipljena, koga ima i u drugim, normalnijim, rekama.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Drina je najpopularnija reka u Srbiji, a samim tim i mnogo napadnuta od strane ribolovaca koji dolaze sa svih strana. Sta bi ostalo od nje da nema hidrocentrale i variranja vodostaja, mislis da bi imalo toliko ribe. Zbog svega toga riba u Drini je prinudjena da menja nesta nekoliko puta tokom dana. Tako da nije ugrozena od strane ribolovaca tokom celog dana. Sto se tice liljena ima ga u nenormalnim kolicinama, pojavila su se jata krupnih komada oko 1.5kg. Secam se pre tri godine isto tako su se odjednom pojavila jata lipljena velicine 700-800gr, tako da si mogao sit da se napecas. Ova kao i prosla godina su nenormal no lose, sve kasni pa i riba. Vodostaj se polako stabilizuje iz danan. Ocejujem da ce pun pogodak biti pocetkom avgusta kada se u 90% slucajeva dogodi da nula bude tokom celog dana pa i uvece kad je lipljen najaktivniji na povrsini. U dosadasnjem periodu jelovnik mu je bio oskudan, jer ogromna kolicina vode brzo spira tlo i nosi larve, tako da su mu jedno ostali za jelo gamarusi kojih je verovatno sit. Treba se strpeti jos koju nedelju, kad ce postati aktivan na povrsini. U tom periodu kad se podigne svakog dana ce kupiti muve, tada nije toliko probirljiv i uzima sve sto lici na muvu na udicama cak i velicine 10,12. Kad nastupi suvo leto sto najvise volim, kad se pojavi nedostatak vode, onda se nula zadrzava tokom celog dana, e tad lipljen pocinje da bude probirljiv, ali opet moze da se peca i upeca tokom celog dana. U tom periodu se hrani izuzetno sitnim muvama (16,18). Ako mene hocete da poslusate na Drinu se treba uputiti pocetkom avgusta, mada cu vas obavestiti kad je proradio jer sam u svakodnevnom kontaktu sa prijateljima koji zive kraj Drine.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Sumadinac nadam se da si u pravu, jer cu bas u tom periodu da budem u BB. Mada i prosle godine sam pecao na Drini i to bas od 30.07. do 3.08. i bilo je mnogo jebavanja od strane HE, temperature od 40¤C i lipljena koji je emigrirao "uBosnu". A uz sve to idu i lokalni momci koji kazu "ne znamo sta im je, do juce je bila 0, pravo smo ga cepali".
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ovako kad dodjem na Drinu, a riba lose radi uvek se nadje neki mlatiqrac da mi kenja kako je juce radilo, ubili ga dzakove nosili, dodje mi da ga udavim u Drini. Ja sam prosle godine bio pocetkom avgusta 10 dana, do njih samo jedan dan cinimi se da je bila sreda voda varirala ceo dan, a ostale dane je bila super. Imao si celo pre podne da pecas do 2-3h popodne kad voda nadodje, ali to nije onaj kapacitet kao sada, koji brzo spadne za dva-tri sata i opet si na vodi. Ako dolazis za vikend to ti je pravi pogodak jer tada ne rade fabrike i veliki potrosaci, samim tim i HE ne radi. Ja uvek u to vreme dobro prolazim, jer je nemoguce da lipljen radi danas a sutra ne. Posle ovoliko dana gladovanja i ogranicene ishrane, mora da povrati izgubljene kalorije kupeci muve razlicite kalorijske vrednosti. Tada je on manje oprezan i uzima sta mu bacis. Ja u zoru krecem uzvodno ka B.B. i na svojim mestima pecam dok voda ne pecne da raste, onda pecam dokle god se lipljen javlja (dogadjalo se da ga po velikoj vodi blize obali ubijem), kad prestane aktivnost onda odlazim nekih 35-40km nizvodno i tu pecam jos 4 sata dok voda ne stigne, onda se pakujem idem na rucam malo odmaram i predvece opet ka B.B. gde se voda vec smanjila. Ali opet niko ne zna kada ce voda nadoci, nekada se desi da ceo dan bude nula. Znaci slusaj mene, radi kako znas!
 
Vrh Dno