Napravimo najbolju crvenu jednodnevku (spinera) na svetu!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Predlazem da svako od nas, koji pravimo muve, preporuci neku svoju imitaciju ovog insekta i da kroz eventualne prepravke i savete ostalih, napravimo najbolju na planeti! Ovo je slika iz jedne knjige. Nadam se da se J. Goddard nece naljutiti. Ako neko od vas slucajno napravi bolju sliku, izbacicemo ovu. Insekt sa slike je Ecdyonurus torrentis, koji se javlja na planinskim rekama od maja do jula. Prilicno je krupan, malo manji od majske. Inace, veoma slicni su i odrasli insekti poput Rhithrogena germanica (martovka) i jos par vrsta. Hajde da "razbijemo" red spinner-a, pa da redom "obradimo" i ostale znacajne insekte. Pravite, slikajte i saljite. Da vidimo sta ce ispasti na kraju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo slike
 

Prilozi

  • Red Spinner Ecd.jpg
    Red Spinner Ecd.jpg
    5,8 KB · Pregleda: 271

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Odlican ideja. Mozda muva nece biti najbolja na svetu, ali ce biti proizvod najboljeg musicarskog sajta na svetu:))
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam se vec latio posla :), telo pravim ot polipropilenske pene, jos samo da mi uspe ...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Telo nije problem napraviti, ali krila su mi i dalje ne reziva dilema. Od cega ih pravite?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo moj prvi Red Spinner...uzevsi da sam pocetnik sam zadovojan sa ovim mojim radom... Ovakvog Red Spinnera nisam vidio nigdje, i verujem da je ova moja verzija stvarno moja i originalna. Malo sam gledao po internetu i vidio svasta, ali sa ovakvim telom i ovakvim krilcima i nogicam nisam zapazio. Zato verujem u autenticnost ove moje verzije Red Spinnera. Inače veoma cenim tuđe radove, ali kada je reč o istraživanju ne volim plagijatizam. Telo koje sam napravio sam naučio raditi prema instrukciji O. Edwardsa, ostalo je moja kreativnost i moja snalažljivost i početnička nespretnost  :lol:

Udica: 12 Tiemco (bez kontra kuke)
Krila: 1mm tanka polipropilenska pena bele boje
Telo: isti materijal kao i za krila, samo da sam ga malo           
      izbockao iglom jer se naduvao dok sam ga vezao.
Rep: Ulepljeni isperci nojevog pera
Dve nogice spreda: isto ko i rep
Nogice: smeđi petao

Krilca se daju kupiti, a i napraviti na vise nacina. Npr. Ako imate skener skenirajte originalna i isprintajte na tanku foliju. Moze da originalna nalepite na neki bolji selotep samo sa jedne strane i izrezete ih, za cudo dugo drze. Ja sam probao za dragon fly tu metodu (to je bila jedna od mojih prvih suhih pre dve godine i sve se prije raspalo nego krila ;) A sada radim od spomenute pene. Brat od moje zene kupio novu graficnu za svoj racunalnik a ja ugledao zanimljiv omot i sada imam materijala za nekih 1000 krilca  :hammer:

No, evo mog Red Spinner-a:
 

Prilozi

  • red spinner-1.jpg
    red spinner-1.jpg
    62,6 KB · Pregleda: 294
  • red spinner-2.jpg
    red spinner-2.jpg
    71,2 KB · Pregleda: 280
  • red spinner-3.jpg
    red spinner-3.jpg
    71,6 KB · Pregleda: 270
M

Mr.Zakula

Guest
Klasika koja uvek lovi...Radim i na Hi-tech varijanti.
 

Prilozi

  • Red Spiner.jpg
    Red Spiner.jpg
    96 KB · Pregleda: 282

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovu mju verziju sam napravio sa raspolozljivim materijalom, neke stvari cu izmeniti + dimenziju... Mislim rep praviti od srnine ili jelenove dlake, telo mislim raditi od istoga materijala samo da nađem neki crveni ili naranđasti alkoholni flomaster...ova moja je vise probna, ali mozda bude i lovna. bacio sam je u avarij :p i lepo pliva, da ju potopim je nemoguce :p
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam bezbroj verzija ove muve. Evo jedne od najprostijih, na koju sam cesto lovio. Telo joj je od polipropilena, noge od petla, krila od polipropilena.
 

Prilozi

  • Red Spinner poly threed.jpg
    Red Spinner poly threed.jpg
    13,5 KB · Pregleda: 309

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pogledajte kako John Goddard, jedan od najpoznatijih evropskih musicara, imitira ovog insekta. Molim vas za komentar.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
slika
 

Prilozi

  • John Goddard- Red Spinner.jpg
    John Goddard- Red Spinner.jpg
    7,6 KB · Pregleda: 261
M

Mr.Zakula

Guest
Znas,meni se svidja ova muva,odlicna je.Bas je Oldschool,a ja volim takve muve.Iskreno,podseca me vise na nekog subimaga,nego na imaga-spinera.Svidjaju mi se krila,odlicno je ovo petlovo pero.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam je postavio zato sto je mnogo prosta i mislim da ce mnogi od nas napraviti bolju i efikasniju verziju. To sto je prosta, ne znaci da "u rukama Mandusica Vuka" nece naloviti ribe, ali mi cemo se malo vise potruditi. Izgleda da se John nije mnogo trudio. Ili mozda ti Zakula mislis da mi ne mozemo da dostignemo skromni kvalitet red spinnera koji je smotao cuveni John Goddard? Hajde, molim te, daj nam svog najboljeg "crvendaca". Uuuuu, dobar naziv za red spinnera. Evo vec ga ubacujem u srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bosnjacki i ko zna jos koji musicarski recnik! CRVENDAC!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jos par verzija crvendaca, jednoga od tih cu probat u svojoj verziji... ili od svakoga sastaviti jednog! :p
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oh krive slike sam dao... stupid me

mislio sam na ove:
 

Prilozi

  • 07_Red_Spiner.jpg
    07_Red_Spiner.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 245
  • red_spinner.jpg
    red_spinner.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 243
  • red_spinner_fly_fishing.jpg
    red_spinner_fly_fishing.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 257
Vrh Dno