Nišava

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
:tbumb: Zvezadne slaže se s tobom !!!! U Dunavu imamo sve, baš sve pa ćemo i krokodile ako treba nastaniti. Nebih se ni ja mjenjao za Dunav, nema te rijeke na području bivše juge koja mu može parirati ! 
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Dunav nema draz musicarske reke, kad ja ne mogu da zagazim u vodu i da polako pretrazujem teren nije mi to to, Dunav nije reka, to je more sa slatkovodnim ribama...  :eek:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Lepa je ovo reka,ali Dunav ne bih menjao ni sa jednom  :nowink:
  :tbumb:

  Nije da je vrhunska musicarska reka al... nikad ne znas kolika i kakva zver moze da ti udari.  :yeswink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pre 7-8 godina bio sam kod drugara iz Niša,i tada sam prvi put bio na Nišavi,mislim da su me vodili na Prosek,ili tako nekako_Onako ošašavljeni "gazili smo po Nišavu",sprdali se,ja sam se čak i bućnuo,iako je voda bila veoma hladna.Svidela mi se ta voda,iako su mi ovi prijatelji govorili da je riba osakaćena krivolovom.
Kod Dunava volim veličinu i snagu.Pre nedelju dana sam se sa dobrim drugarima pustio čamcem od elektrane do samog grada.Špricer,pivo,voda lagano nosi pored obale,fantastični tereni nedostupni sa obale...To je čar Dunava,a mušičarenje iz čamca na ovaj način,posebno kad se aktivira riba,sigurno će biti pun pogodak.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Izgleda da u Dunavu uživaju prvenstvano ljudi koji su odrasli pored njega.
Naravno da ne tvrdim da je nemoguće i da na prvu upeca i ljude koji žive stotinama kilometra od njega, ali...

Prošle godine sam drugi put u životu, a prvi put ozbiljno bio da pecam na ovoj reci, kod D. Milanovca.
S ulovom smuđa sam prošao dobro, čak i odlično. Ali tad sam bio zarad ribolova i samo ako budem mooorao, idem opet.
Neko cuganje piva pored skare, sača i sl. uvek, ali pecanje- jok.  :-\

Ooogromna voda, na obalama dosta smeća, vodom izbačene školjke koje smrde na suncu, idioti koji trpaju baš svakog smuđarka u kesu (a moguće ih je upecati par stotina dnevno (ko zna)), reka valja ogromna stabla (pa čak videh i komadinu zemlje 10x5m sa sve žbunjem na njoj) i milijarde nemilosrdnih komaraca u sumrak, baš kad je smuđ bukvalno jeo kod svakog zabačaja.

Ko sve ovo proguta, u junu/julu/avgustu slobodno neka se uputi na terene kod ovog mesta. Ima da se strimerisanjem smuđeva zadovolji za duže vreme. :tbumb:

Odlična strana su veoma ljubazni domaćini i uopšte žitelji Golubinje! :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Znaci, kakva reka Spey, Nisava RULE!!!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IoqTwIRVjko&feature=player_embedded[/youtube]

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kad vidim kakva je nisava ,uf uf uf,prava voda za sve......nesto kakvu ja vodu zamisljam...ali dobro to je moje neko vidjenje....sad porediti je sa dunavom malo je neskromno ali svakako da nisava ima svojih prednosti...dunav je ogromno reka i krije velike ribe i nikad ne znas sta ces upecati,i ja kad bih birao izmedju dunava i nisave odabrao bih nisavu ,cak bi i ove dve moje ma tri save zamenio za pola nisave.. :'( :'(
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
e da zaboravih...djole bacas ovo kao iz pracke,svaka ti dala....
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I..Kada da očekujemo mladice od par kg da mogu da se mušičare? ja predlažem da se napravi jedan presedan i da se nabavi malo tajmena  :drool:  think about it ...  ::)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kako cesta i drasticna promena vodostaja utice na kvalitet ribolova na nisavi?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Čuo sam da su Zavojsko jezero ispustili veoma mnogo tako da se nadam da će ove godine vodostaj Nišave da bude stabilan.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sve reke na kojima su akumulacije imaju taj problem ...ali to je ujedno i cena salmonidnosti nisave .
ove zime je bilo malo snega pa ocekujem dosta niske vodostaje na svim vodama i naravno odlicnu sezonu za ribolov :) naravno ako ne udari kisa celo leto  :doh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šone je napisao(la):
I kada da očekujemo mladice od par kg da mogu da se mušičare?
Ako se dobije zvanična dozvola za poribljavanje mladicom, i ako se zvanično nabave mladice, onda ćeš znati kada su ribe puštene, pa ćeš moći i da planiraš pecanje par godina kasnije.

Ali pošto je veća šansa da će mladice u Nišavu doći ilegalnim putem, mislim da tu informaciju nećeš olako i skoro dobiti...  8)

Realno, sačekaćeš bar još 10 godina pre nego što se najaviš da nam dolaziš u goste kako bismo te vodili na mladice.

Ostarećemo mi moj Šone čekajući Nišavu bogatu mladicom i lipljanom, ali ćemo je možda takvu bar ostaviti našoj deci. Za mene je i to dovoljno veliki uspeh.

HE Zavoj će još decenijama ispuštati ledenu voda sa dna jezera, Pirot će pre ili kasnije ugraditi kolektor otpadnih voda, izniknuće još neke brane koje će davati hladnu vodu sa dna... Era salmonidne Nišave tek počinje.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wLiuav5bz-c[/youtube]

8)
 
Vrh Dno