Nišavski klenovi

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
A sto ja? Ja ne pecam klenove po barama, iskreno nikad nisam ni video baru u kojoj zive klenovi. A i post je poodavan, jos dok nisam bio na forumu, a covek napisao samo jedan post, pa posle digo ruke.  :whistle:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sjekloca je napisao(la):
A nije bilo tesko!
Stvarno si mi postao dosadan sa tim tripovima kako forum nevalja, kao nemaju ljudi pojma i pronalazenjem ljuske u jajetu dlakavog tipa. Namerno ostavljam tvoje poruke, iako nije pametno jer nista iz njih nema da se procita, da bi se ljudi seirili (cudili prim au.) kako covek moze da se iznalupetava bez osnova, a sa ko zna kojim ciljem. Nezelim da vredjam, ali sjekolca tako ti je. Tuzno, veoma tuzno  :'( Naravno u skladu sa autokratijom, svaki tvoj sledeci post koji nema veze sa musicarenjem klena brisem bez objasnjenja.
Salut
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kad niko neće, onda nek odgovori najgori mušičar na sajtu, moja malenkost...

Pre nekih desetak godina lovim ja štuke na bari ispod banjske rampe, kad eto ti ga Mixmaster. Oće da vata žutooke. Ako se dobro sećam, baca nešto poput veštice na udici 16, ako ne i 18. Hop cup, i privede klena pokilaša (zavuče mu se u travu, ali ga pokupi nekako). Hop, pa još jedan. Ja izbrojah do 3 pa odoh da ne gledam klenocid...  8)

Mix neka demantuje ako nije bila veštica.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Drugari, polako! Pa ovde je tema nišavski klenovi, a ne barski klenovi. Obožavam i jedne i druge, ali molim da se postovi rasporede po temama. Mislim da ima posebno mesto za barske klenove.
Merak mi da pišem o trćenju nišavskih klenova, pa ću se prisetiti i jednog lepog popodneva u Belanovcu, na srednjem toku srpske mušičarske lepotice, iz vremena kada je bila "prava".
Iskočio sam iz voza oko 13 h, tog prelepog julskog dana, davne 1992. godine. Dovoljno bi bilo da vam napišem "Nišava pre Zavoja", ali ima još. U rukama sam imao veoma kvalitetan štap, nezamislivu alatku za većinu ovdašnjih (onda veoma retkih) mušičara. Browning Graphite Titanium 864. Motka, koja je na mestu spajanja dva dela bila tanka kao drvce šibice. Savršenstvo od štapa, ali tada nije bilo savršenstva od muve, bambule, pa mi je kutija bila puna muva poput witch, black zulu, red tag...
Sećam se da sam tog dana selektivno lovio klenove. Kako neko kaže, selective harvest. Kada bih zabacivao muvu, među lako uočljive ribe, pazio bih da mi je ne pokupi neki klen manji od 500 g. Na mestima gde se ne bi video dovoljno krupan komad, ne bih se ni zadržavao, a kada bi neki hitri youngster pokušao da ispred tromog glavonje mazne muvu, brzo bih izvlačio kako se to ne bi desilo.
Ma nije to bilo samo tog dana, već na hiljade puta.
1992. godine u Nišu je bilo manje od 10 korisnika mušičarskog štapa, veoma skromnih ambicija. Sada ima preko 300 onih koji obožavaju da rade isto što sam i ja oduvek voleo- da mušičarskim priborom heftaju nišavske klenove. Mislim, prvo to, pa onda sve ostalo. Zar ne, Nišlije? Kada je Nišava bistra i mala, a vreme lepo, ne ide se na druge reke, niti ribe. Sasvim je dovoljan nišavski klen.  :tbumb:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Fantasticno!!!  :eek: Kakav stil, kakva ideja, kakva vizija....  :yeswink:
 
Z

Zakula

Guest
Nishava i leto.... :doh: Kada pomislim na one lepe ribolove u Djurdjevom polju,Belanovcu proshlog maja,juna,jula,....ah pusta zimo!Sanjam,Nishavu!!OBOZAVAM JE!!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
O Nisavi koja je reka na kojoj odrastamo mozemo da pisemo u nedogled,iskustva,dozivljaje,ali dajte ljudi da se malo vise angazijemo oko nje ,nacuo sam da ce da sire kej sto nije nimalo dobro
UPROPASTICE JE
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Što je taj komunjarsko-pederski kej duži i širi, nišavski klen je vredniji, jer je ređi, pa je i radost kada ga ulovimo veća.
Eto, našao sam dobru stranu okovane reke.  :doh:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Samo da ne bude okovana pustosem za sva vremena,ocu reci "REKA BEZ RIBA"
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Možda kej izgleda ružno u odnosu na prirodne obale reke, ali ima svoju funkciju, a to je odbrana od poplava u urbanim zonama. Dunav je svojim dobrim delom toka "kejovan" da se tako izrazim kroz zemlje evropske unije, a koliko sam ja čuo uskoro bi na tome trebalo i kod nas da se poradi. Možete da negodujete koliko želite zbog toga ali kej je nužno zlo u gradu poput Niša na reci koja ima velike oscilacije vodostaja poput Nišave. A uostalom setite se i sami kako je bilo pre mesec-dva kad je Nišava nadošla, šta bi bilo danije bilo keja?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
100ka je napisao(la):
Možda kej izgleda ružno u odnosu na prirodne obale reke, ali ima svoju funkciju, a to je odbrana od poplava u urbanim zonama. Dunav je svojim dobrim delom toka "kejovan" da se tako izrazim kroz zemlje evropske unije, a koliko sam ja čuo uskoro bi na tome trebalo i kod nas da se poradi. Možete da negodujete koliko želite zbog toga ali kej je nužno zlo u gradu poput Niša na reci koja ima velike oscilacije vodostaja poput Nišave. A uostalom setite se i sami kako je bilo pre mesec-dva kad je Nišava nadošla, šta bi bilo danije bilo keja?

Kej ne služi za odbranu od poplava, već bedem, koji prati ceo tok Nišave. Kej nema nikakvu ulogu, osim da "krasi" obalu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne videh blagovremeno, ali ništa zato. Neće propasti tema o najlovljenijoj ribi veštačkom muvom u Srbiji, nišavskom klenu.  :lol:
Jadni nišavski klenovi. Samo ja sam... Auuuu, nije pametno da nastavljam i upišem brojku, jer bih mogao da popijem brojne zamerke.
Hajde malo da pišem o terenima za mušičarenje klena na Nišavi.

Sinjac

Dobar primer. Mala železnička stanica sa rasklackanom pumpom za podzemnu, hladnu, slatkastu, vodu. Ko zna da li još uvek tu staje voz Niš-Dimitrovgrad. I međunarodni put Niš-Shanghai prolazi kroz ovo malo selo. Pored puta je i čuvena kafanica i auto-servis. Ovde Nišavu prelazi pruga. Nato bombarderi su ciljali taj i drumski most u blizini, ali su ga uvek promašivali. Srećom, nijedna bomba nije pala u Nišavu, tako da klenovi nisu gutali osiromašeni uranijum.
Obožavam da mušičarim u Sinjcu. Kao na ostatku 200 km dugačke reke, poznajem svaki detalj. Evo, duboko razmišljam, ali ne pamtim dan kada sam slabo prošao u Sinjcu  :lol:. Dakle, highly recommended!
Reka je ovde pristupačna i ima svakojakih mesta, od širokih preliva do džunglastih suženja i tajanstvenih rukavaca. Dno je veoma bogato svakojakim poželjnim stvorenjima, od gamarusa, kojih ima na tone, preko svih mogućih larvi jednodnevki i krznokrilaca, pa i poneke kamenjarke. Ribe ne gladuju, to je sasvim sigurno.
Mušičarenje klena u Sinjcu je vrh. Nije lako, ali u tome je čar. Odaću vam malu tajnu. Na ovom terenu najkrupniji klenovi napadaju muvu u najvećim brzacima. Znate li kakav je osećaj kada ga kontaktirate, pa počne zamaranje, a vi ste usred reke, okruženi zelenilom i pesmom šumskih ptica pevačica? Da li znate kako to izgleda nadomak Sinjca? Ako ne, potrudite se da saznate. Nemojte umreti u neznanju. :mellow:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hitni neku slicicu iz Sinjca da ne placemo  :'( :'( :'( :'( :'(
 
Vrh Dno