Obavezno mušičarenje i Catch & Release na malim pastrmskim vodama u Srbiji

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
da, da, da...žena ti kaže :"Donesi mi jednu potočnu pastrmku sa Temske!", a ti dođeš, ubodeš 10 komada od po 1 kg i sve ih vratiš u vodu. U to može da ti poveruje možda ....... ne setih se tolike budale ni posle 5 minuta razmišljanja. :doh:

Nastaviću da razmišljam.... ???
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
da, da, da...žena ti kaže :"Donesi mi jednu potočnu pastrmku sa Temske!", a ti dođeš, ubodeš 10 komada od po 1 kg i sve ih vratiš u vodu. U to može da ti poveruje možda ....... ne setih se tolike budale ni posle 5 minuta razmišljanja. :doh:

Nastaviću da razmišljam.... ???

Kada kaze donesi ribu ja svratim u ribnjak i kupim, ali uglavnom jedemo smudja kupljenog kod bivsih kolega varalicara. Sta ti tu nije jasno? Ili je tebi stvarno nezamislivo da neko vraca ribu bez obzira koja je i gde je uhvacena?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisi me ubedio. Napisah "potočna pastrmka iz Temske"
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Nisi me ubedio. Napisah "potočna pastrmka iz Temske"

Mogao si da napises i potocare sa Marsa covece, kapiras da me ne zanima. Na Temskoj sam bio isti broj puta kao na Marsu, ali nadam se da ces ove godine moci da se uveris i licno u ovo sto pricam.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Evo koliko  musicara kosta jedan ozbiljan dan pecanja, a ti Simpsone ponesi jeeeeeednu kad ti domacin nudi!!!
 

Prilozi

  • ribe.jpg
    ribe.jpg
    70,6 KB · Pregleda: 112

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja tek sad ustvari kapiram zasto Mix ovako misli. Pa on je papucar mora da slusa zenu :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam ja domaćin na Temskoj (čak mi ni dozvola tamo ne važi). Nego, Compshop, vidim da si mudar. Hajde da nam poslužiš kao primer za onu moju teoriju da srbijanski mušičari gotovo nikad ne ulove divlju potočnu pastrmku dužu od 25 cm, izvan CR revira.
Molim te, odgovori mi na sledeće pitanje:
Koliko si puta mušičarskim priborom ulovio pp od preko 25 cm, a da to nije bilo u CR reviru?

Isto pitanje za sve koji učestvuju u ovoj temi, može?
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Samo jednom Doktore,
Nekako nema vremena da blejim na vodi svaki dan, neko mora i da radi. Kad propadnem nacisto, kao covek, privrednik i kao komunista, postanem beskicmenjak pa se savijam kako vetar duva....mozda promenim stavove, pocnem da se ishranjujem ulovom, ko zna. 
 
H

humphrey

Guest
Mixmaster je napisao(la):
da, da, da...žena ti kaže :"Donesi mi jednu potočnu pastrmku sa Temske!", a ti dođeš, ubodeš 10 komada od po 1 kg i sve ih vratiš u vodu. U to može da ti poveruje možda ....... ne setih se tolike budale ni posle 5 minuta razmišljanja. :doh:

Nastaviću da razmišljam.... ???


STa trazis u ovoj temi ikako se usudjujes da pricas  o necemu u sta ne verujes?
E jesi Guliver,znaci provociras samo....?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Compshop, moja ribarska logika, koja proističe iz iskustva, nagoni me na nevericu i za tu jednu koju pominješ. Po mojoj logici, ti bi trebalo da budeš aktivniji u rubrici "Pitanja početnika", a ne da filozofiraš o zaštiti voda.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Pa ja zbog takvih kao sto si ti i pecam po revirima. I nemoj dozvoliti da te iznervira jebeni amater, a bice prilika da lovimo na istoj vodi mudri profo
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja pastrmku lovim zadnje dve godine.do tada me je interesovao samo klen.posto zivim u delu srbije u kome skoro da nema pastrmskih reka. jedine dve (u blizini)koje posecujem proglasene su revirom.tu se podrazumeva pustanje ulova a ja kao pristalica postovanja pravila istih se pridrzavam.van revira ima ribe ali je pretezno sitna tako da ja ono malo vremena koje imam provodim u reviru(nadajuci se sigurnijem ulovu).
samo dva puta sam bio na slobodnoj vodi(studenica) ali nisam ulovio nista sto je bilo vredno za uzeti.tako da ja nikada u zivotu nisam jeo potocnu pastrmku.zato se slazem sa tvrdnjama da se pustanje ribe dobrim delom zasniva na nedostatku ulova. reka sa koje bi mogao da uzmem ribu udaljena od mene preko 150km.pa bi se na putu verovatno ukvarila.tako da bi i tamo pustao.a ne verujem da bi uhvatio dovoljan broj komada za jedan pristojan rucak.
zato meni mozete da verujete da pustam ribu.ove godine ako mi obaveze dozvole oticicu na neku bolju reku i tamo cu da proverim svoju savest.mozda sam i ja sklon da u zadnjem trenutku zanemarim svoje principe??
to vam je ono svako je veran zeni dok mu se ne ukaze prilika
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
compshop je napisao(la):
Pa ja zbog takvih kao sto si ti i pecam po revirima.

Što? Stidiš se svog ulova?   :lol:

Ili što ovakvi stvaraju revire?  :eek:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ma neeee, kao i obicno nista ti nije jasno. Isti si kao Alisa u zemlji cuda (nadovezo bih se na ovo  :D :D :D).
Vec kada ugrabim slobodno vreme, lovim lipljana na Drini, klena na Radojni, Pastrmku na tim groznim revirima. Volim eto da lovim gde sta ima, da pustim ulov i prepricavam kojekakvima kako je lep osecaj pustiti ribu. Hvala bogu pa mogu da izaberem neki komad u marketu i platim onome ko prodaje ribu.
Vidi, da si proveo vise dana u ribolovu od mene  - jesi. Da si stariji - jesi. Da si ulovio vise ribe - jesi. Da si pojeo vise ribe - jesi. Da si bolji ribolovac od mene - jesi. Da imas vise slobodnog vremena od mene - imas. Da si nezreo - jesi. Da si kontradiktoran u vecini stavova - jesi. Da si Predsednik - jesi. Da si konstruktivan - pokusavas. Da si pametan - ne bi imao vremena da se zajebavas sa politikom s'obzirom da si u srednje poznim godinama, mada ces biti duga veka koliko ribe jedes.
Razlikuju nam se prioriteti, posao, kuca, ribolov. Ja lovim u Pitkim bogatim rekama kakvu ti sad zelis a ti po barama. Ja radim, ti lelemudas. Ja sam na raspolaganju porodici svaki dan a ti vijas DIVLJE ribe po potocima. Ja pecam iz gusta a ti radi hrane. Pa sad iako moja pastrmka proskace kroz obruc na komandu, nekako je vise postujem nego ti te divlje. I ti nasao da pravis revir i propitujes mene@!#$%
I na kraju drugarski savet, redovniji sex pomaze u oslobadjanju stresa
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Compshop, neko te je lagao za dve tri stvari, a ostalo je vrlo simpatično. Možeš li da se skoncentrišeš na temu? Hvala ti za odgovore, pomogao si mi u ovoj maloj anketi. :tbumb:
 
Vrh Dno