Obavezno mušičarenje i Catch & Release na malim pastrmskim vodama u Srbiji

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
humphrey je napisao(la):
rabbit je napisao(la):
To je bilo moje pitanje.Ko će to nadgledati i ko će kontrolisati te što nadgledaju?
Na Gradcu funkcionise i ima ribe...i bice jos vise C&R....

nekada je na Gradcu imalo mnogo više ribe, mogao si da ih pratiš pogledom kao na Ribniku, danas je nema toliko pa zato i ne vidim da tamo bilo šta funkcioniše, kao prvo nalaženi su ribolovci zimi sa punim kesama ribe, a ono što ja znam znači ne lupam na pamet je da jedan čuvar sa Gradca je davao čak i blanko dozvole koje bi bile popunjene od strane mušičara drugim dolaskom na reku, stim što je i ta blanko plaćena isto kao i da je bila popunjena tj. upisano ime korisnika dnevne za taj dan, ni tamo ne funkcioniše ništa kao i na svim ostalim rekama........samo svaka čast pojedinim mušičarima iz Valjeva što svake godine daju sve od sebe da naprave nešto bolje od te reke.........
 
H

humphrey

Guest
bogi je napisao(la):
humphrey je napisao(la):
rabbit je napisao(la):
To je bilo moje pitanje.Ko će to nadgledati i ko će kontrolisati te što nadgledaju?
Na Gradcu funkcionise i ima ribe...i bice jos vise C&R....

nekada je na Gradcu imalo mnogo više ribe, mogao si da ih pratiš pogledom kao na Ribniku, danas je nema toliko pa zato i ne vidim da tamo bilo šta funkcioniše, kao prvo nalaženi su ribolovci zimi sa punim kesama ribe, a ono što ja znam znači ne lupam na pamet je da jedan čuvar sa Gradca je davao čak i blanko dozvole koje bi bile popunjene od strane mušičara drugim dolaskom na reku, stim što je i ta blanko plaćena isto kao i da je bila popunjena tj. upisano ime korisnika dnevne za taj dan, ni tamo ne funkcioniše ništa kao i na svim ostalim rekama........samo svaka čast pojedinim mušičarima iz Valjeva što svake godine daju sve od sebe da naprave nešto bolje od te reke.........


Cuvara ima cetiri,ribe ima ne idealno ali sve vise.... lepo za cuvara da je tako otvoren??
Veruj mi da poznajem potok......
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Na Gradcu ima ribe 12x vise nego pre 4 godine.
Na Ribniku su nalazeni "ribolovci" sa kesama sa ribom, nalazene su velike potocare vezane za drvo sa ekserom u ustima, nalazeni su i neki "novinari" i "borci protiv revira" sa ribom u torbi.
 
H

humphrey

Guest
simpson H je napisao(la):
Na Gradcu ima ribe 12x vise nego pre 4 godine.
Na Ribniku su nalazeni "ribolovci" sa kesama sa ribom, nalazene su velike potocare vezane za drvo sa ekserom u ustima, nalazeni su i neki "novinari" i "borci protiv revira" sa ribom u torbi.


Dobri novinari popularisu na pravi nacin :D :D :D
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
simpson H je napisao(la):
Na Gradcu ima ribe 12x vise nego pre 4 godine.
Na Ribniku su nalazeni "ribolovci" sa kesama sa ribom, nalazene su velike potocare vezane za drvo sa ekserom u ustima, nalazeni su i neki "novinari" i "borci protiv revira" sa ribom u torbi.
Nebo trebalo ovo da izazove nista cudno kad su nase vode u pitanju.Koliko vidim po pricama na sajtu svi se nesto cude,bune,nesto im nije jasno..
Ljudi stvari su takve kakve jesu i sa njima se moramo pomiriti.Malo je danas onih savesnih musicara(plovkarosa,varalicara) koji ce sve svoje ribe ulovljene vratiti nazad,jer situacija je takva da danas lov ribe predstavlja osnov za prezivljavanje kod nekih ljudi..
NAZALOST TAKO JE..
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jedini koji je razumeo moje reči je izgleda Simpson. Izgleda da on ne oslobađa ulovljene ribe samo zbog toga što bi ga ostavila žena kada bi se pojavio sa tim ljigavim stvorenjima.
Mudro piše Simpson da na najmanjim rekama treba potpuno zabraniti i ribolov, pa čak i boravak znatiželjnika. To sam ja već napisao, Siki. Slažemo se.
Reke poput Gradca, Đetinje, Resave, Crnice, Temske, Visočice...morale bi biti mušičarski reviri sa strogim ograničenjem ulova i C/R propisom na gornjim tokovima i pritokama. Već je tako na nekim od nabrojanih reka. Nije to Mixmaster izmislio.

Kapirate? Muć, muć, muć...malo glavom.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
@Sasats

prva i druga recenica su ti u teskom sukobu. Ili vracas sve ili neku i nosis, nemoguce je da se tu stavi jednakost. Mislim da je Mix pominjao i takve slucajeve.

recnu ribu vracam jer je ne jedem.ni ja niti iko od mojih ukucana.jedino volim da jedem beovice pa zato njih ponekad uzimam i to u kolicini koja mi je potrebna.ne razumem sta znaci Ili vracas sve ili neku i nosis?ja nisam borac za riblja prava.ribu ne uzimam jer mi nije potrebna.da kod nas ima lososa njih bi sigurno uzimao jer je super za jelo.imam utisak da se na forumu stvaraju dve struje.oni koji nose i koji vracaju.ne pripadam ni jednoj.
jedno pitanje.
po pisanju nekih ovde vidim da love velike kolicine ribe.sta radite sa njom?ne jedete valjda svaki dan ribu?
kada bi svako uzeo onoliko koliko mu je potrebno mi nebi sada imali o cemu da raspravljamo
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kad malčice (samo malo) bolje razmislim, ja ne vidim nikakav problem u ovome, jer većina naših mušičara ništa iznad propisane mere ni ne lovi na malim pastrmskim rekama Srbije. Ja se ubih iščitavajući ovaj forum i gledajući galerije, ali ne nagledah se pastrmki iznad 25 cm, ulovljenim na rekama koje nisu već proglašene C/R revirima.
Gotovo sve slike pastrmki sa Temske, Visočice, Studenice, Vlasine, Radovanske reke, Skrapeža.... su tako smešne, da ja počinjem da se kajem što sam pokrenuo ovu temu.  :lol:

Evo, ja poznajem gomilu mušičara koji jedan za drugog u svakom drugom postu pišu "vrhunski", koji nikada u životu nisu ulovili divlju potočnu pastrmku od preko 25 cm. Ako neko i jeste, to mu se desi možda jednom u 10 godina.
Moja logika sledi moja iskustva, pa onda nema svrhe pisati o C/R-u, jer srbijanski mušičari i po sadašnjim propisima moraju da oslobode 99.9% ulova. Dakle, treba se fokusirati na ovaj deo "Obavezno mušičarenje", a za drugi deo "Catch/ Release" nema gotovo nikakvog razloga. :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Ostavite to za vremena kada se pastrmke u malim rekama Srbije namnože i porastu, a lokalni mušičari nauče da ih love. :-*
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
@Sasats

prva i druga recenica su ti u teskom sukobu. Ili vracas sve ili neku i nosis, nemoguce je da se tu stavi jednakost. Mislim da je Mix pominjao i takve slucajeve.

recnu ribu vracam jer je ne jedem.ni ja niti iko od mojih ukucana.jedino volim da jedem beovice pa zato njih ponekad uzimam i to u kolicini koja mi je potrebna.ne razumem sta znaci Ili vracas sve ili neku i nosis?ja nisam borac za riblja prava.ribu ne uzimam jer mi nije potrebna.da kod nas ima lososa njih bi sigurno uzimao jer je super za jelo.imam utisak da se na forumu stvaraju dve struje.oni koji nose i koji vracaju.ne pripadam ni jednoj.
jedno pitanje.
po pisanju nekih ovde vidim da love velike kolicine ribe.sta radite sa njom?ne jedete valjda svaki dan ribu?
kada bi svako uzeo onoliko koliko mu je potrebno mi nebi sada imali o cemu da raspravljamo

Sasats nemam nista protiv i u totalnoj si zabludi za dve struje. Samo sam se osvrnuo da si se terminoloski sasvim pogresno izrazio jer si napisao

svu ulovljenu ribu pustam.uzimam samo ponekad i to veoma retko
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Mixmaster je napisao(la):
 Nije valjda svaki selac čija žena ne podnosi ribe sad odjednom postao "edukovan", "savestan" ili "kulturan".
mixmasteru,
ja tebe uopste ne poznajem a siguran sam da ni ti ne poznajes mene.neznas nista o meni ni dali sam  "edukovan", "savestan" ili "kulturan" a ponajmanje da li sam selac.nijedan moj post nije nikada bio uperen protiv tebe pa ne razumem cemu ovakve reci?verujem da se ti ponosis svojim aristokratskim poreklom,ali ja nisam plave krvi.meni je otac sa sela , ali ja nevidim zasto bi ja bio zbog toga manje vredan od tebe?
ti kao medijska licnost ne bi smeo tako da se ponasas.mozda si se na to navikao sa ovim decacima na forumu ali ja to necu da tolerisem
jedini sam ja u postu naveo da je jedan od razloga da vracam ribu jer niko nece da je cisti.tako da smatram da su ove reci upucene meni.molio bi te da to vise ne radis jer nemas ni jedan razlog za to.zasto od ljudi stvaras neprijatelje pre nego sto ih upoznas?
mislim da u ovom postu nisam upotrebio grube reci,a ako se nadjes uvredjen ja ti se unapred izvinjavam

      SASA
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sasats, nisam mislio na tebe, niti se tebi obraćao. Opusti se. Nisi ti jedini koji vraćaš ribu zato što niko neće da je čisti i jede. Takvi su gotovo svi mušičari Srbije. Ja poznajem bar 500 takvih. Taj broj mi dođe nešto kao "uzorak" (sećaš se CESID-a). Nijednog nisam video da je nalovio ribe koje voli da krka on ili njegova porodica, a da ih je vratio. Na hiljade puta sam mušičario u društvu raznih ljudi, ali takvog još nisam video, osim u C/R reviru.
Tvoja iskrenost mi se dopada, i pogrešio si ako misliš da su moje oštre reči upućene tebi.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Sasats, nisam mislio na tebe, niti se tebi obraćao. Opusti se. Nisi ti jedini koji vraćaš ribu zato što niko neće da je čisti i jede. Takvi su gotovo svi mušičari Srbije. Ja poznajem bar 500 takvih. Taj broj mi dođe nešto kao "uzorak" (sećaš se CESID-a). Nijednog nisam video da je nalovio ribe koje voli da krka on ili njegova porodica, a da ih je vratio. Na hiljade puta sam mušičario u društvu raznih ljudi, ali takvog još nisam video, osim u C/R reviru.
Tvoja iskrenost mi se dopada, i pogrešio si ako misliš da su moje oštre reči upućene tebi.

Evo i ja i moja porodica volimo da krkamo ribu, pa opet vratim sve bez obzira revir ili "slobodna" voda.
 
Vrh Dno