Obavezno mušičarenje i Catch & Release na malim pastrmskim vodama u Srbiji

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Rancic je napisao(la):
Ko o čemu baba o uštipcima.
Obavezno mušičarenje i uhvati i pusti...
Ako si mislio Obavezno mušičarenje i obavezno uhvati i pusti... tako je trebalo i da napišeš.

E, ako vas je moja gramatika zbunila, izvinite. Ja sam bio ubeđen da se jedna reč u istoj rečenici na ponavlja. ;)
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
U mome selu se skupi banda tinejdzera a i starijih a i mnogo starijih, jos mamurnih od nocasnje pijanke, i onako u dokolici, neznajuci sta ce sa sobom posto niko od njih ne radi, ne ide u skolu nema porodicnih obaveza itd. rese da odu na reku da pokupe ribu mrezama. Naravno reka 2m sirine, plitka i pristupacna, za sat vremena je u potpunosti ociscena. Oni uzmu ribu odu u kafanu, zamene je za 10 piva i ...

Moraju se resiti mnogi ozbiljniji problemi u drustvu da bi bilo koj C&R imao smisao. U svakom slucaju bi bilo dobro kad bi svaka manja reka bila rezervisana samo za musicarenje, ali dok se ne resi nezaposlenost i neobrazovanost lokalnog stanovnista, sve je uzalud.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Ovde se opet ponavlja ono što sam 1000 puta video. Opet se ljudi hvale "Ja vraćam..., a niko me ne tera..." ili kude one koji odnose ribe u skladu sa propisima, a to je upravo ono čemu se ja protivim. Pogledajte naslov! Prva reč je "OBAVEZNO", a ne "dobrovoljno"! Tačno je da balkanski ribolovci i mušičari uglavnom vraćaju ribe jer njihovi ukućani ne žele da čiste, niti da jedu to, ali nemojte da se zbog toga pravimo važni. Ja poznajem milionere, narodne poslanike, univerzitetske profesore... koji obožavaju da jedu rečnu ribu koju su sami ulovili. Nije valjda svaki selac čija žena ne podnosi ribe sad odjednom postao "edukovan", "savestan" ili "kulturan".
Ja sam otvorio temu o tome da se pooštre propisi, a ne da se naši ribolovci redom diče time što ne nose svoj ulov zato što ne znaju šta će sa njim.
Oni koji dobrovoljno oslobađaju ribe, zapravo su najveći protivnici onoga što ja zagovaram i smetaju da se ideja obaveznog oslobađanja riba na nekoj vodi ostvari. Oni slabe poziciju bilo kog pregovarača sa ljudima koji upravljaju našim vodama, jer su najjači argument protiv.

Momci, ako hoćete da naše rečice budu bolje zaštićene, nosite i pokazujte ribe iz njih i tako pokažite nadležnima kakvu opasnost predstavljaju sportski ribolovci. Ako pričate da ih sve vraćate, onda ću teško ubediti bilo koga da je mušičarima potreban propisani C/R. Tako se zapravo protivite ideji iz naslova. Sledeći ovu jednostavnu logiku, mogu slobodno reći da su C/R dobrovoljci na istoj strani kao i ribokradice.

Ako ti nesto znaci procitaj ponovo moj post. Ja se ne hvalim sto pustam ribe i bas me zabole da se bilo kome pa i tebi hvalim ali u skladu sa naslovom, zalazem se da se potpuno ukine bilo kakav ribolov na malim pastrmskim rekama. Nikakav C&R nego apsolutnu zabranu prilaska reci sa stapom bez izuzetka. E to se odnosi na reke koje se prethodno definisu kao bas male ali postoje vec poznati slucajevi u svetu pa to samo treba prepisati.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
cerebrum je napisao(la):
U mome selu se skupi banda tinejdzera a i starijih a i mnogo starijih, jos mamurnih od nocasnje pijanke, i onako u dokolici, neznajuci sta ce sa sobom posto niko od njih ne radi, ne ide u skolu nema porodicnih obaveza itd. rese da odu na reku da pokupe ribu mrezama. Naravno reka 2m sirine, plitka i pristupacna, za sat vremena je u potpunosti ociscena. Oni uzmu ribu odu u kafanu, zamene je za 10 piva i ...

Moraju se resiti mnogi ozbiljniji problemi u drustvu da bi bilo koj C&R imao smisao. U svakom slucaju bi bilo dobro kad bi svaka manja reka bila rezervisana samo za musicarenje, ali dok se ne resi nezaposlenost i neobrazovanost lokalnog stanovnista, sve je uzalud.

I posle ovog posta neko ce pricati o svesti,savesti i moralu...ccc...
ZAKON,sprovodjenje istog i SANKCIJE!!!
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ne ponavlja se ako se odnosi na isti pojam - ovde su dva - mušičarenje i uhvati pusti.
Bilo bi ispravan naslov - "Samo mušičarenje i obavezno Catch & Release...." al ajd sad, nije ni bitno.
Razumeli smo ideju i OK, guraj.
Uzdravlje
 
H

humphrey

Guest
simpson H je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Ovde se opet ponavlja ono što sam 1000 puta video. Opet se ljudi hvale "Ja vraćam..., a niko me ne tera..." ili kude one koji odnose ribe u skladu sa propisima, a to je upravo ono čemu se ja protivim. Pogledajte naslov! Prva reč je "OBAVEZNO", a ne "dobrovoljno"! Tačno je da balkanski ribolovci i mušičari uglavnom vraćaju ribe jer njihovi ukućani ne žele da čiste, niti da jedu to, ali nemojte da se zbog toga pravimo važni. Ja poznajem milionere, narodne poslanike, univerzitetske profesore... koji obožavaju da jedu rečnu ribu koju su sami ulovili. Nije valjda svaki selac čija žena ne podnosi ribe sad odjednom postao "edukovan", "savestan" ili "kulturan".
Ja sam otvorio temu o tome da se pooštre propisi, a ne da se naši ribolovci redom diče time što ne nose svoj ulov zato što ne znaju šta će sa njim.
Oni koji dobrovoljno oslobađaju ribe, zapravo su najveći protivnici onoga što ja zagovaram i smetaju da se ideja obaveznog oslobađanja riba na nekoj vodi ostvari. Oni slabe poziciju bilo kog pregovarača sa ljudima koji upravljaju našim vodama, jer su najjači argument protiv.

Momci, ako hoćete da naše rečice budu bolje zaštićene, nosite i pokazujte ribe iz njih i tako pokažite nadležnima kakvu opasnost predstavljaju sportski ribolovci. Ako pričate da ih sve vraćate, onda ću teško ubediti bilo koga da je mušičarima potreban propisani C/R. Tako se zapravo protivite ideji iz naslova. Sledeći ovu jednostavnu logiku, mogu slobodno reći da su C/R dobrovoljci na istoj strani kao i ribokradice.

Ako ti nesto znaci procitaj ponovo moj post. Ja se ne hvalim sto pustam ribe i bas me zabole da se bilo kome pa i tebi hvalim ali u skladu sa naslovom, zalazem se da se potpuno ukine bilo kakav ribolov na malim pastrmskim rekama. Nikakav C&R nego apsolutnu zabranu prilaska reci sa stapom bez izuzetka. E to se odnosi na reke koje se prethodno definisu kao bas male ali postoje vec poznati slucajevi u svetu pa to samo treba prepisati.



Tebe treba smeniti druze ti si opasnost po okolinu,de ne muti hajde de cika Bambula ne lupetaj opet,
Balkanski ribolovci hahahaha de odrasti bambula ....... :D :D :D
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ne poznajem Mixa ali citajuci njegove postove nekad nisam siguran da li on stvarno vruje u ono sto pise ili se zajebava.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
gzero je napisao(la):
Ne poznajem Mixa ali citajuci njegove postove nekad nisam siguran da li on stvarno vruje u ono sto pise ili se zajebava.

Ja vjerujem da i to 90% forumaša nije sigurno.JBG,ne poznamo čovjeka.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Kad je napolju loše vreme i nije za ribolov onda se zajebava. I ovu temu je, izgleda mi, počeo kao zajebanciju iz dosade.
JA, JA, JA, JA, jeste da to liči na Mixa, pa kontra JA - što ne liči na njega. Ovu temu je lepo postavio, polako razvijao, uneo zabunu - iskačući malo iz svojih stavova i onda bacio mamac - "JA, LEGALNO IZABRANI PREDSEDNIK....SADA ĆETE DA VIDITE......"  :p
i čekao je da se prijave njegovi "miljenici"
Nisu se primili, izgleda, oni koji su trebali, samo Zeka i ja.  Zato i nije bio uobičajeno oštar, nego sve okolo pa na ćoše..
Izlepšalo se - on je sad na vodi.


 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Na sranje se musice skupljaju. Samo jedan problem postoji, kako muvi staviti ular i zobnicu?
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
vidim da se tema zahuktala pa reko da i ja napišem svoje mišljenje....................ono što treba je da se zabrani svaki izlov salmonidnih riba, konkretno mislim na pastrmku i lipljana, bez obzira na veličinu reka, ne pali takav pristup zabrane manjih reka ili potoka primer je i reka Tolišnica koja je bila pod zabranom 6 godina i tokom svih tih šest godina lovila se riba na njoj i pored tada oštrog zakona, da bi kasnije došao revir i posle svih tih godina reka je potpuno prazna.............
ono što treba progurati u zakon je neka odredba koja bi svakog ribolovca ili mušičara, koji je nađen na reci u kojoj je recimo zabrana nošenja ribe, a dotični je uhvaćen sa ribom u torbi, kolima itd. e takva odredba bi trajno oduzela dozvolu za pecanje takvom ribolovcu i recimo takav lik ne bi imao pravo na bilo kakav vid ribolova jedno tri godine, pa tek posle tri godine da se uzme na razmatranje njegov postupak i da li da se takvom liku ubuduće izda bilo kakva dozvola, naravno uz takvu odredbu-zakon da se obuhate i oni koji izlovljavaju ribu u zabrani, a i nemaju dozvolu za ribolov i da kazne ne budu simbolične nego da bude klasično dranje da se takvi likovi jednostavno opamete zauvek.....kao na primer na pojedinim rekama iz zemalja iz našeg bližeg okruženja svaki lipac 150 evra pa ga nosi ako imaš para + krivična prijava gde to izađe na mnogo više.........
znači moje mišljenje da se zabrani bilo kakvo nošenje ribe tj. salmonida, normalno da reke budu dozvoljene bez obzira na veličinu za mušičarenje, iz prostog razloga zato što mi i nemamo neki veliki broj onih velikih reka pa da možemo da se kurčimo istim, a na svakoj reci može se napraviti deo koji će biti pod totalnim zabranom i to oni delovi koji su najpovoljniji za mrest ili sl..........i najvažnije je visoke novčane kazne za bilo kakvu vrstu izlovljavanja pogotovo velike kazne za one koji izlovljavaju nedozvoljenim sredstvima kao što su mreže i sl. i oduzimanje takvim likovima dozvole za pecanje može na tri ili pet godina, pa kad ga nađeš u reci dok mu ne istekne zabrana onda mu zabraniš doživotno + krivična oja će da ga tereti isto kao i da je ubio u nacionalnom parku srndaća, e to nama treba...........najgore je od svega što se svake godine dosta krivolovaca nađe na sudu, a sudije sa druge strane uvek progledaju kroz prste pa kažu zar da ga kaznim za dve tri ribe.............lepo je polemisati ko bi i kako sproveo zakon o ribolovu da je to u njegovoj moći, ali ovo je više od zavaravanja, naš zakon je ne samo o ribolovu pun rupa, tako da i oni koji su uhvaćeni u krivolovu prođu nekažnjeno....... tako da kad osete posle toga da im ni zakon ne može ništa tek onda nastupaju u još gorem izdanju, neće da se mi nagledamo još dugo takvog zakona, a kamoli bogatih reka u ovoj zemlji Srbiji, lako je sve odraditi do optuženičke klupe ali tu zakon zataji uvek to treba da se menja, a ne reke i reviri.......svest uvek proradi samo onda kada se takvi likovi udare po novčaniku, kao po zapadnom sistemu pa ni cigaru ne smeš na ulici da pripališ i popušiš........
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
To je bilo moje pitanje.Ko će to nadgledati i ko će kontrolisati te što nadgledaju?
 
H

humphrey

Guest
rabbit je napisao(la):
To je bilo moje pitanje.Ko će to nadgledati i ko će kontrolisati te što nadgledaju?
[/quote







Na Gradcu funkcionise i ima ribe...i bice jos vise C&R....
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
rabbit je napisao(la):
To je bilo moje pitanje.Ko će to nadgledati i ko će kontrolisati te što nadgledaju?
verovatno neko ko će biti plaćen, taman toliko da ne uzme ništa krišom, jer da bi potkupio nekog mora da mu ponudiš više od onoga što ima.........
 
Vrh Dno