Ocuvanje klena u Srbiji!

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ma kakve veze ima razlika i koga to interesuje? doneli su novi blazi propis i omogucili ribolovcima da upecaju vise riba a da se ne muce da ih sakrivaju u koprive  :D ima jos olaksica koje me ne interesuju kao npr. dozvoljeno je pecanje iz camca . verovatno je to rezultat proslogodisnjeg bojkota  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Zašto se onda pišu zakoni ako ništa ne vrijede a i mi sami ih ne prihvatamo?
Z akoju godinu i oni od 300g će biti misaona imenica ionako klen izražen u kg je mit!
 

vasilij zajcev

Junior member
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
Ja sam ubedjen da smo mi pojeli nasu ribu iz reka. Aonaj majstor iz Leskovca je totalni idiot zabranio bi mu da vidi reku do kraja zivota. Nema nasim rekama spasa dok je takvih kao on i onih cije je misljenje da dozvola mora da se isplati kakvi su to praznoglavci.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sasats je napisao(la):
uz dozvolu za 2015-tu godinu dobio sam i pravilnik sa propisima . odmah sam ga procitao i paznju mi je privukla jedna novina . ogranicenje u broju komada za klena , skobalja , mrenu ... vise ne postoji . postoji min. mera i limit od 5 kg
Naredba o bla bla bla objavljena u Službenom glasniku broj xyz je i dalje na snazi, tj. sve ograničenja za klena (10 kom, 20 cm, max 5 kg) i dalje važe, samo je (predpostavljam) korisnik to zaboravio da eksplicitno navde na nekom papiru i poturi ribolovcima pred nos.

(Klen je mrtav. Živeo klen!)

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
denmil je napisao(la):
Onda, znaci, ribama nema spasa... Mi se nikad necemo urazumiti...  :doh:

Ma samo bar  da se ispostuje minimalna mera,pa nek nose i 16 kom. sa vode. Nekada se na obliznjoj  klenovskoj reci kod mene punile kofice ( ponavljam se po X-ti put ) komadima od12 cm u sred maja,TUGA. Sada cuvari disu za vrat ribolovcima i na toj manjoj reci najvise  se 
kazni ispise  zbog ne posedovanja dozvole itd.,pa se naplasio narod. Rezultata ima,jer ima puno kilasa klenova u reci duplo manjoj od Rasine a na plodove voca padaju i dvokilasi. Neka se bar izmreste zreli primerci,i ispostuje velicina ribe a da ce Bog da se sve dovede u red.
 

ermedin

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2012.
Poruke
255
Broj reagovanja
0
Ja sam bio svedok , situacije da su cuvari bili prisutni kada su ribolovci stavljali u cuvarke klencice  od 10 tak cm. Sugerisemo im da izvrse kontrolu i vrate ulov. Oni na jednu uvo uslo na drugo izaslo. Rekoh vi se prekfalifikovali sa RIBOCUVARA NA RIBAROCUVARE. Kazu ma neka ih sam da ne ostavljaju kese sa sobom !!!!!! ?????      Mozda se neko doseti da napise pravilnik o upotrebi mozga ili odnavljanje savesti . Ali tesko.....    I za to treba savest... .
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Goci je napisao(la):
Naredba o bla bla bla objavljena u Službenom glasniku broj xyz je i dalje na snazi, tj. sve ograničenja za klena (10 kom, 20 cm, max 5 kg) i dalje važe, samo je (predpostavljam) korisnik to zaboravio da eksplicitno navde na nekom papiru i poturi ribolovcima pred nos.

(Klen je mrtav. Živeo klen!)
goci , u pravilniku koji sam dobio uz dozvolu nema nista o broju komada , samo 5 kila i minimalna mera ... a nisu delili sluzbeni glasnik  :D u klubu gde sam kupio dozvolu dobio sam objasnjenje da broj komada nije vise u funkciji .
postoji verovatnoca da su pogresili pri stampanju pravilnika ali u Članu 43. Zakona o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda pise da je korisnik je dužan da sprovodi edukaciju ribolovaca . ovaj pravilnik je jedini vazeci dokument koji ribolovci imaju priliku da vide i jedini nacin da se informisu o aktuelnim propisima
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Sta je to u ljudskoj psihi,kakva je to tenzija i potreba za nametamnjem pravila,zakona i raznih vrsti ogranicenja,dali je to ljudsko bice dostilo mentalni maksimum u degerativnom i metavizickom smislu ljudskog bitisanja ili je jaka manjina nametnula volji pukoj gladnoj masi,nametajuci joj pritom surova pravila prezivljavanja u licemernom neoliberalnom svetu izopacenosti.Kakva je to potreba iskrivljenih pogleda ka nekom i necim,dali je to strah da neko vuse ne pregladni od mene samog,strah da necu imati nesto vise od njega ili je mozda po kozna koji put ponovljena filmska fraza da je komunizam i briga u socijoloskom pogledu ,,da samo ja imam da jedem,,.Ne volim da mi niko i nista brani,jer se onda kod mene javlja zelja i stvara izazov za krsenje pravila,verovatno moja potreba za neogranicenom slobodom,zato se i vladam licnim pravilom da nebranim nikom nista.
Covek sam nista ljudsko mi nije strano..
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
229
Lokacija
Beograd
Bas zato sto se ovde fakticki nista ne zabranjuje jer se zakoni ne primenjuju nam i jeste ovako. Apsolutna sloboda je pogubna jer je svaka glava tumaci na sopstven nacin, bez definisanih ogranicenja slobode nema
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sasats je napisao(la):
...u klubu gde sam kupio dozvolu dobio sam objasnjenje da broj komada nije vise u funkciji.
Broj komada trenutno nije u funkciji, molimo pozovite kasnije.  :lol:

Proverio sam kod dva veoma pouzdana izvora, broj komada je i dalje u funkciji, u klubu se neobavešteni, a onaj koji je pisao to papirče što daju uz dozvolu je zaboravio da to napiše.  ;)
 
Vrh Dno