Ocuvanje klena u Srbiji!

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
silvio je napisao(la):
Jadne su vode na kojim klena treba čuvati :doh:
E pa gospodo niste u pravu.U mom kraju je klen istrebljen.Nekada se mogao vidjeti kapitalac kako se sunča a danas prevariti kilaša je naučna fantastika.O većim ribama samo možemo da maštamo.
Postoji još mikro lokacija ali je to sramotno na toliko dug tok!

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Da li ce svi koji kupe dozvolu imati na njoj ''stamparsku gresku'' ( po Gocijevom ) ?? Znaci,neki cika je  zaboravio  da napise bitan segment
i ni po kakvom osnovu ribolovca nema pravo kaznjavati ako premasi 10-ku  :doh:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
danas kupih dozvolu,bez onog dodatka o  zabranama-min.  duzina, lovostaj, rezim u zimskim uslovima itd., blagajnik stidljivo napomenu da cemo neki dodatak dobiti na vodi- bezobrazluk od PLUS SPORT-a Adrani  Kraljevo (ribarsko podrucje Srbija  jugozapad),
pa
kakva drzava
takva i  organizacija-cuvari nasih reka

a  na pecatu tog drustva pise PRIVREDNO DRUSTVO  ZA PROIZVODNJU TRGOVINU  I USLUGE/nema zareza  izmedju  PROIZVODNJU i TRGOVINU, da ne ulazimo u sustinu sta su oni i cime se bave, ili rade po Gocijevoj  primedbi- pa se ceka: po meni odmah bih umesto sadasnje vodece stranke srbije oko ovog maloznacajnog PROPUSTA  , a i to nije tako tacno, raspustio celu vladu i uveo neku diktaturu, sam ne znam  koju

kod nas sve od glave smrdi ili sta sutra da radimo sa klenovima,..., ili sta sam mogao jos od prvog januara 2015., ili jos-mozda ove godine i nema zabrane, sta mislite, ili ovo ovde samo nagadjamo!!!!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Tommy kpd mene ga bas ima I ume da bude prava uzivancija I zabava kad pocne da kidise na muve..mada prosla godina je bila takva kakva je pa nine bilo pecanja..neka mesta su se izmenila drasticno gde sam dobijao najlepse komade..sta ce biti ove godine ostaje mi da se nadam I da picetkom jula voda bude dobra jer to mi je jedina sansa da dodjem...ziveli klenovi....
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Zašto misliš da bi neka diktatura bila bolja od ove ili neke pređašnje vlasti?
 

IgorPetrovic

Junior member
Učlanjen(a)
02.12.2013.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Verovatno zato sto gora ne moze da bude.  :yeswink:

U drzavi je haos, pa kako onda u sektoru "gazdovanja bilo cime" moze biti bolje?
Drzava ti sve naplatila, debelo, i onda i ti kao "osteceni" gledas kako da "pretupas" drzavu. E, posto ribocuvari ne rade svoj posao, onda ljudi satiru ribu, moj je utisak, iz cistog protesta.
Ja recimo, za sve ove godine, bio sam kontrolisan samo 1x na vodi. Ribocuvari su u dosluhu sa mrezarosima. Tako da za nas sportske ribolovce ne ostaje nista. I ukoliko se odnos drustva, drzave, ne promeni ja nikada vise u zivotu necu platiti godisnju dozvolu! Platis dnevnu jednom u hiljadu izlazaka, tu na vodi, i tako dok se neko, ko se bilo sta pita, ne opameti...
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Igore, ne mogu da platim  dnevnu ''tu na vodi'',vec da popijem prijavu i u roku od 30 dana da platim celu dozvolu. Tako je u Jagodini,inace bih se i ja setao  cele god. sa ''crvenom'' u dzepicu a s'obzirom po kojim mestima lovim mozda bih naleteo na sluzbu bar 1 X u sezoni.

Na Moravi su kontrole ucestale i bez dozvole je ''ruski rulet'' ( u finansij. smislu ),izlaziti.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Baki-Pa je napisao(la):
Nisi ni svestan koliko nisi u pravu.
baki mnogi nisu videli gore zbog svojih godina a mnogi matori su zaboravili kako je bilo 90 ih . na moravi su svakodnevna pojava bile detonacije u neposrednoj blizini grada . bacali su ljudi razne vrste eksploziva koji su bili veoma dostupni zahvaljujuci ratu. .
secam se kako su ljudi cekali na obali sa meredovima da pokupe ribu koju nosi reka . po ceo dan se belela morava od ubijene ribe .
sada je krasno kako je bilo i kako moze da bude
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Goci je napisao(la):
Broj komada trenutno nije u funkciji, molimo pozovite kasnije.  :lol:

Proverio sam kod dva veoma pouzdana izvora, broj komada je i dalje u funkciji, u klubu se neobavešteni, a onaj koji je pisao to papirče što daju uz dozvolu je zaboravio da to napiše.  ;)
i sta se sada desava kada nekoga nadje cuvar sa 15 klenova ukupne mase manje od 5 kg? po kom osnovu ce da pise prijavu kada je njegov poslodavac stampao i podelio pravilnik u kom se ne pominje broj komada?
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Pa trebalo bi valda da piše u službenom glasniku, bem li ga ...
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ovde bi trebalo da ima sve, mrzi me da listam

http://www.ribolov.co.rs/vazeci-zakoni-i-pravilnici-o-ribolovu/
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sasats je napisao(la):
i sta se sada desava kada nekoga nadje cuvar sa 15 klenova ukupne mase manje od 5 kg? po kom osnovu ce da pise prijavu kada je njegov poslodavac stampao i podelio pravilnik u kom se ne pominje broj komada?
Ja to ne mogu znati, druže moj... Mogu samo da predpostavim šta će da urade: recimo da zamole ribolovca da pusti ribe (ako su žive) i da odu bez pisanja prijave...
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Evo sve crno na belo

http://www.ribolov.co.rs/vazeci-zakoni-i-pravilnici-o-ribolovu/naredba-o-merama-za-ocuvanje-i-zastitu-ribljeg-fonda/



3) plotica, jaz, skobalj, mrena, klen i deverika, 10 komada zbirno.

Kada jedan ulovljen primerak ribe prelazi masu od 5 kg, za sve autohtone vrste riba, ne važi ograničenje dnevnog ulova u komadima, već se u takvim slučajevima smatra da je ispunjen dnevni ulov rekreativnog ribolovca.
 
Vrh Dno