Ocuvanje klena u Srbiji!

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
Ne obavestenost te ne oslobadja odgovornosti. A tacno je da se ne spomonje br. komada, stamparska greska. Taj pravilnik nije potpisan niti pecatiran od korisnika vode.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
sasats je napisao(la):
sta bi ti uveo? neogranicen izlov ?pretpostavljam da je to praksa kod tebe?
Kao i obično Sale nemaš dubinu... da li znaš možda što je ironija brate?
Pa zar misliš da si ti neki dobročinitelj klenovima što se slikaš sa desetinama ulovljenih i ubijenih pripadnika ove vrste bijele ribe?
Koliko ja vidim vi na svojim vodama imate neka pisana pravila o ulovu ove ribe kao što ima i kod nas ali problem vam je isti kao i kod nas to što se pravila ne držite...
Tako da nevidim nijedan valjan razlog tvoje reakcije na moj post osim ako nisi htio nešto da provociraš ili nisi uspio razumjeti moj ironični post na pravi način...
:lol:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Silvio malo reka u srbiji ima populaciju klena toliku da ljudi pomisle da je korov riba. Na zeti su nekad klenovi otimali zenama creva dok su ih prale na reci. Niko ih nije lovio... a zakljucno sa '99god prosecan klen je bio blizu kilograma. Ovde ga svi love i.jebase mu nanu. I to je razlog sto se ne shvata tvoj post. Jer realno tamo gde klen fali ostale vrste.su davno na ivici
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Dodatak uz dozvolu koje štampa moje udruženje (bivše):
4jzyzlj
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mnogo se smejem za ovo: "Улов рибе мрежама И струковима".  :lol:

Dakle treba da se baš potrudiš da ne pogledaš ni jednom šta si kucao da bi ovo ovako izašlo iz štamparije...  :D

Geneza greške:
1. Kucano u wordu latinicom, word podešen da malo slovo i automatski prebaci u veliko I
2. prebačeno nekim programčićem u ćirilicu, pa veliko I prešlo u И

:hammer:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
Iskopirano sa Facebook stravice Ribocuvarske Sluzbe Krusevac:

"Обавештавају се риболовци да је због штампарске грешке у Правилнику о начину, режиму и условима обављања рекреативног риболова,
на риболовним водама дела рибарског подручја „Србија-Југозапад“ којим управља „Расина плус“ д.о.о. из Крушевца, није одштампан део у коме се наводи да се Ограничава се дневни улов рекреативног риболовца за следеће врсте риба и то:
- плотица, јаз, скобаљ, мрена, клен и деверика 10 комада збирно.
Штампарска грешка ће бити исправљена.
нечелник рибарског подручја
Милан Милошевић"

https://www.facebook.com/rkrusevac?fref=nf&pnref=story
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
Kontam ja to vrlo dobro Olivere... zato i jesam napisao to što jesam da se sad mučimo na ovim prostorima i sa očuvanjem klena a kamo li drugih vrsta ribe npr. Salmonida...to bi trebalo da se protumači iz ovoga "jebeš vode na kojim klena štiti treba"  :'(
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
danas sam nesto kupovao u enteru/prodavnica sportplusa, kraljevo -adrani/ i zapazih kraj prodavca taj dodatak o kome se raspravlja, posto nosim dozvolu od prosle godine sa sobom odmah sam tekst uporedio i video da je klen upisan kao riba ogranicena na deset komada dnevno, dakle SVE kao prosle godine!

pozdrav.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
10 komada ukupne težine 5kg. Ako prelazi mora da se vrati do 5kg.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
silvio je napisao(la):
Kontam ja to vrlo dobro Olivere... zato i jesam napisao to što jesam da se sad mučimo na ovim prostorima i sa očuvanjem klena a kamo li drugih vrsta ribe npr. Salmonida...to bi trebalo da se protumači iz ovoga "jebeš vode na kojim klena štiti treba"  :'(
mozda tebi tako zvuci to sto si napisao , ali meni mnogo drugacije deluje i zato sam ti replicirao veoma umereno sto te je vidim bas pogodilo. ko ima dubinu a ko sirinu i sta ko misli o klenovima nije mesto za polemiku i nisi sagovornik jer te ova lokalna problematika ne tangira
da ne produbljujemo dalje pricu , neka ostane da se nismo razumeli  ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ivke037 je napisao(la):
Ne obavestenost te ne oslobadja odgovornosti. A tacno je da se ne spomonje br. komada, stamparska greska. Taj pravilnik nije potpisan niti pecatiran od korisnika vode.
a sto ga onda dele i to sa greskom? po zakonu korisnik je duzan da vrsi edukaciju ribolovaca . pretpostavljam da to radi putem ovog pravilnika.bez obzira sto nije pecatiran on je jedini nacin da se ribolovci upoznaju sa propisima .
vidis kako je ova tema ispala korisna? cak sam imao telefonski poziv iz upravnog odbora rasine i obavesten sam da se radi o stamparskoj gresci koju izgleda niko nije primetio. nije dovoljno obavestiti ribolovce putem fejsbuka . npr deda ognjen stari skobaljas nema profil i danas sam ga na moravi jedva ubedio da je pogresno stampan pravilnik. potrebno je napisati na papiru i podeliti distributivnim mestima za prodaju dozvola da ne bi vise sirili dezinformacije . 
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Obaveštavanje putem fejsbuka  :doh:  Aj razumem preko nekog zvaničnog sajta, ali preko fejsbuka .... Ko su ti idioti što to rade?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
sasa, siguran sam da se to namerno radi, vise zbog ovih skobaljasa, sad kad i sam znas kakvo nam je stanje u mom i tvom zimovniku, neka se sad napecaju-to im kazu tvoj milosevic i ostali ovde moji iz kraljevackog kraja. tj nije to  samo stamparska greska, te nase 'kolege' koriste stvorenu mutljavinu, sa zadovoljstvom.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
radezamora je napisao(la):
sasa, siguran sam da se to namerno radi, vise zbog ovih skobaljasa, sad kad i sam znas kakvo nam je stanje u mom i tvom zimovniku, neka se sad napecaju-to im kazu tvoj milosevic i ostali ovde moji iz kraljevackog kraja. tj nije to  samo stamparska greska, te nase 'kolege' koriste stvorenu mutljavinu, sa zadovoljstvom.
Rade nisi u pravu, 100% je stamparska greska
sasats je napisao(la):
a sto ga onda dele i to sa greskom? po zakonu korisnik je duzan da vrsi edukaciju ribolovaca . pretpostavljam da to radi putem ovog pravilnika.bez obzira sto nije pecatiran on je jedini nacin da se ribolovci upoznaju sa propisima .
vidis kako je ova tema ispala korisna? cak sam imao telefonski poziv iz upravnog odbora rasine i obavesten sam da se radi o stamparskoj gresci koju izgleda niko nije primetio. nije dovoljno obavestiti ribolovce putem fejsbuka . npr deda ognjen stari skobaljas nema profil i danas sam ga na moravi jedva ubedio da je pogresno stampan pravilnik. potrebno je napisati na papiru i podeliti distributivnim mestima za prodaju dozvola da ne bi vise sirili dezinformacije . 
Niko nas nije pismeno obavestio , ne daj Boze, da je ubistvo druge osobe krivicno delo!!!
 
Vrh Dno