Odrzavanje kombnezona

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Mafke svaka duza setnja u wadersu ga sjebava jer se drlja nogavica o nogavicu, jer se provlacimo kroz sranja i trnje itd i to je normalno. Idealno je neki losiji waders ili pantalone za manje tokove a skuplji i kvalitetnija waders za reke tipa Drine gde nema mnogo pesacenja i uzivas. Dobre su i cizme do kukova ali ja brate ne mogu iako ih imam oblozene neoprenom iznutra jer sam par puta hteo da izginem na Gradcu i od tada ih ne koristim.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Ma Mariću, moje mušičarenje se svelo na parkiranje oko 50-ak m od pecaroške  destinacije. Presvlačenje, i na potesu od isto 50-ak m

laganog kretanja posebno kada je riba aktivna i nazad do auta gde ne stignem  ni u PVC-u da se preznojim jer pecam oko 2 h i

zasitim se.

S' jedne strane gledano, meni se isplati kvalitet goretexa nekog jer bi mi trajao usled retkog korišćenja i ako mi naleti situacija kao

Drina gde se umalo ne udavih zbog neadekvatne opreme za gaženje :doh: a opet, koliko bih ga u sezoni upotrebio realno, ne znam da li plaćati profi vaders + obuća.

Zdravlje nema cenu, to znam. ali npr,  koliko je neophodan vaders leti na Gradcu ? Jako volim leti da komotno gazim u  bermudama i platnenim patikama pa i u hladnim planinskim rečicama.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Ma ja Gradac leti pantalone i cipele jbg zbog poskoka. Pokusavam da se presaltao na wet waiding. Cipele i carape i neke tanke pantalone sto se brzo suse
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Hvala za informaciju. Eto, leti i u Plavu na Limu se ljudi kupaju sem nekih rečica koje su ledene i leti u tom kraju koji planiram da psetim i

uživam malo i opet mi ne treba  vaders. Znači samo za ovo doba godine za klena, mart, april i nešto za pastrmku ako  uopšte budem

gubio vreme na  siromašnim rekama u mojoj blizini gde i PVC odradi posao za taj kratak period. Tako već decenije dve se provlačim i

možda kupim vaders, razmisliću. Zmija se ne bojim i ne mislim na njih dok pecam pa 3/4 džeparice i duboke  Starke celo leto.

Tople su vode koje posećujem a sve manje  je uslova za neke destinacije  gde  je vaders neizostavan (vode BIH ).

IZVINITE za OFF, samo sam hteo uopšteno da vidim koliko je potreban jer ima kolega koji su davali i 500€ za komplet što je meni

puno za ovaj detalj u FF-u.

Ako rešim neke pantalone i  obuću da uzimam, pitaću ovde bez ustručavanja. Mare hvala na pažnji  :tbumb:
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Obrni okreni i 300€ da daš kockaš se, e jebeš ga izgubi volju za novim. Nabiću spolja stormsure loon ili neki drugi lepak u šavove gde vlaži i teraće sezonu dok neki simms ne ispadne iz kamiona. Jesi li siguran da je bolje kupiti teflon simms onaj freestone nego bilo koji drugi brend te cene? Hodgman Aesis Sonic, šta misliš o njemu? Ili pak neki drugi brend a da ima pozitivne kritike?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
Obrni okreni i 300€ da daš kockaš se, e jebeš ga izgubi volju za novim. Nabiću spolja stormsure loon ili neki drugi lepak u šavove gde vlaži i teraće sezonu dok neki simms ne ispadne iz kamiona. Jesi li siguran da je bolje kupiti teflon simms onaj freestone nego bilo koji drugi brend te cene? Hodgman Aesis Sonic, šta misliš o njemu? Ili pak neki drugi brend a da ima pozitivne kritike?
Kojih 300e... Mozes i za 100e da imas vrlo upotrebljiv kombinezon...

Licno, kondenz mi se stvarao i u smisovom kombinezonu, orvisovom, redingtonovom i naravno kineskim.... Stoga moja logika je da obucem dva sloja ispod kombinezona. Sloj do kimbinezona nakupi vlagu a do mene bude suv...

500 za brend koji moze max 3sezone da mi izgura nemam nameru da dajem.

Trenutno, na jugu kine, nemam potrebu za kombinezonima sem zimi....

Probaj taj tvoj sa dva sloja.... Leti tanke slojeve zimi debele.... Obavezno sintetika da budu... Kad pobas javi kako ti odgovara

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
TMc je napisao(la):
Obrni okreni i 300€ da daš kockaš se, e jebeš ga izgubi volju za novim. Nabiću spolja stormsure loon ili neki drugi lepak u šavove gde vlaži i teraće sezonu dok neki simms ne ispadne iz kamiona. Jesi li siguran da je bolje kupiti teflon simms onaj freestone nego bilo koji drugi brend te cene? Hodgman Aesis Sonic, šta misliš o njemu? Ili pak neki drugi brend a da ima pozitivne kritike?
Pazi freestone mozes da nadjes za 200 e ako se potrudi 😀 Toray je u pitanju a bolji je od Ikona, Kure, Cave i ostalih u tom rangu. Pantalone mozes da nadjes za 120-150 e. A igra ti na 90% nasih reka. Meni je glupo da uzmem npr kombinezon od 200 e koji ce da pusti posle 3 pecanja jer sam se stiso i nisam hteo jos 50 da dam npr za nesto sto ce trajati 3 god npr. Neminovno st je da kombinezon traje max 3 god. Samim tim sto gubi svojstva kako vreme prolazi. Pantalone imam Traun par godina traju i prezadovoljan sam mada ove godine idu na zamenu ( ne zato sto su otisle vec sto ja tako hocu) i imam Simms G3 koji koristim za Drinu, Ribnik, Plivu itd
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Imam 5 wadersa od toga 2 ne pustaju i kupjeni su prije 2 godine (cebalas do pasa i Guideline)
Freestone Simms trajao sigurno 4-5 godina nigdje proderan ali pušta na šavovima negdje izmedju noga, Sccierra ito tako nosena 2 sezone, Vision Keeper 1 sezona.
sad gdje god mi se za to prilika pruža gumene čizme Tigar do kukova su za mene najbolja opcija niti paziš niti se pretjerano kuvas niti mrzneš au 70% ribolova pašu :tbumb:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Ma '' wet wading '' je zakon za male vode i rekreativni FF i pantalone zbog kopriva itd, takmičari ipak moraju biti ozbiljnije opremljeni.

Odgledah neke  klipove i sve mi je jasno.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Simms realno je dosta bolji od konkurencije... Cak i freestone... Prvo nosenje frestone je bilo kao da sam oklopni kombinezon obukao... Mnogo cvrsci od svih modela koje sam do tad nosio.

Ali licno ja ne zelim da dam previse novca za nesto sto ne traje dugo da opravda taj novac.


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Imam 5 wadersa od toga 2 ne pustaju i kupjeni su prije 2 godine (cebalas do pasa i Guideline)
Freestone Simms trajao sigurno 4-5 godina nigdje proderan ali pušta na šavovima negdje izmedju noga, Sccierra ito tako nosena 2 sezone, Vision Keeper 1 sezona.
sad gdje god mi se za to prilika pruža gumene čizme Tigar do kukova su za mene najbolja opcija niti paziš niti se pretjerano kuvas niti mrzneš au 70% ribolova pašu :tbumb:
Koje pantalone Guideline imas jel Laxa? Ja gledaj da ih uzmem
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Generalno mi je situacija jasnija, najverovatnije ću zakrpiti svoj i sačekati neki simms na akciji ili iz kamiona... hvala svima na savetima i informacijama.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Maricu nema pojma braco dobio ako te baš zanima provjerim ti i javim nije nisu neki skupi model mislim  :tbumb:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Mislim da je Laxa. Da samo njih guideline ima kao pantalone ali da ne pricam u napred. Javi da znam i imam u vidu.
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
maric je napisao(la):
Kura ti je Kurac od kombinezona samo ime kaze. Najbolja varijanta ako se ima kesa da se uzmu pantalone za manje reke a za Drinu itd kombinezon. Tako vec par godina furam i nemam problema. Gilli je bolji od Kure dosta. Sto se tice Taimena to je obicna kurcina ali to cete videti vremenom. Drugar imao neki skuplji model pustio na Drini posle dva pecanja. Npr pre bih uzeo Vision Keeper ( najjeftiniji model 120-140 e negde i za 100 moze da se nadje ) i dobro pododelo nego Taimen. A sto se tice kombinezon u srednjem rangu tj za 200-250 e uzeo bih Simms freestone
A jel ga imas Maricu pa to znas?
Posto ga ja trosim vec par godina zivo me zanima sta ne valja na njemu?
Ajd pa da ga bacim odma.
 
Vrh Dno