Odrzavanje kombnezona

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
KLENAROS je napisao(la):
Jel pametno drzati kombinezon smotan u ormaru ?
Meni tako stoje oduvek. Samo zapamtim kako je bio smotan kad je bio nov, dobro osušim posle pecanja, smotam na isti način i vratim ga u orman. Svakako ga ne nabijaj i ne guraj...
Sigurno je bolje držati ga obešenog ali ja nemam prostora...
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Upravo i mene ti zeza, ogroman je pa nema sanse ni da stoji kako treba i da ima mjesta. Lagano ga presmotao i polozio u ormar.
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Jel ima neko nekakvo iskustvo u lepljenju neoprena kod vulkanizera?bio sam danas da pitam,ali mi je reko da  nije siguran zbog pegle da ne izgori
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Zna li ko kakav fazon za utvrđivanje da li Vam je kombinezon bušan i gdje je?
Dešava mi se da mi probija vlaga.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
tommylee je napisao(la):
Zna li ko kakav fazon za utvrđivanje da li Vam je kombinezon bušan i gdje je?
Dešava mi se da mi probija vlaga.
 
Ako se radi o goretexu izvrnes odijelo tako da je unutrasnji dio vani , pospricas prskalicom sa vodom  ili vlaznom krpom predjes  taj dio koji ti je sumnjiv,, Nakon par minuta ponovo okrenes normalno i pogledas da li se pojavljuju fleke  spolja ,,Ako ih pronadjes obiljezis ih  markerom  otprilike ali sa unutrasnje strane crtas  ,,Kod neoprena je nabolje napuniti vodom pa onda  tamo gdje izlazi voda obiljeziti bijelim markerom ,,
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
145
Lokacija
Kruševac
tommylee je napisao(la):
Zna li ko kakav fazon za utvrđivanje da li Vam je kombinezon bušan i gdje je?
Dešava mi se da mi probija vlaga.
Naprskaj alkoholom sa unutrasnje strane, napunis waders vazduhom i stegnes ga a sa spoljne strane pojave se fleke. Obelezis markerom sa unutrasnje strane i posle zalepis
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
verovatno je neko sa vise iskustva imao slican problem pa da pitam sta bi moglo biti u pitanju. naime, desava se da mi vaders nakon 2-3 sata u vodi vrlo malo nakvasi odelo ispod vadersa u predelu ispod kolena sa strane otprilike gde su savovi. prvo nisam bio siguran u kom delu dal oko savova ili ne pa sam posumnjao na membrane i probao revivex i naprskao i to je delovalo ok nije pustao medjutim tek kada je doslo leto i ja bio duze vremena u vodi ukapirao sam da to nije do revivexa nego jednostavno nisam dao vreme vadersu da me pokvasi. probao sam krajem leta sa alkoholom da nadjem gde pusta, imao sam etil a ne izopropil pa sam mislio da zato nije pojavio fleke jer tom metodom nisam mogao da nadjem gde pusta. sad sam se primio na ovaj taimen vaders bez savova pa rekoh ajde da rascistim sta je sa ovim mojim, dobar cuvam ili nije i da menjam pa sam ga testirao jos jednom ali drugom metodom. prvo sam ga potopio u vodu i fenom nabijao vazduh u nogavice, nista. ostavio sam ga duze da je u vodi i dalje nista. onda sam probao sa vodom koja je pomesana sa tecnoscu za pranje sudova pa je sva u mehuricima i to sam nabacao preko vadersa na suvo i onda sa fenom nabijao vazduh, ma nista, ni da pisne. da ima rupa tom metodom sam morao da primetim jer bi se mehurici od sapunice rasprsili. znaci konacan zakljucak je da nije membrana a nije ni iscepan i ne pusta kada sam u vodi npr sat-dva ali kada sam duze da ne izlazim pusta, pa i nema smisla a mozda i ima. dok sam se time zanimao palo mi je jos nesto na pamet mozda to ima smisla, neznam, da pitam. mozda je vaders popustio tu gde je siven i tu malo propusti ali voda ne udje unutra jer je sa unutrasnje strane zalepljena traka nego ta voda vlazi traku a ta traka navlazena prenosi na pantalone. ima li to smisla?
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ima,i ja imam isti problem, u pitanju je Vision heavy heavu kominezon. Propusta na savovima, a sa unutrasnje strane prenese traka. Ustanovljeno prskanjem alkoholom, mada ga jos nisam popravljao... razmisljao sam da narucim traku i da prelepim, a da sa spoljne strane predjem savove nekim lepkom.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.303
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ima resenje prestanes da kupujes Vision kombinezon  :hammer: naravno Gillie moze. Ostalo tesko.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.050
Lokacija
Svilajnac
Šta misliš o vision kura modelu pošto je i on bez šivenih šavova koji su izgleda najproblematičniji kod kombinezona, da li je kura bolji od gilie?
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Tmc
Zavisi u kakvoj vodi stojiš, da li jako udara buk u mesto gde ti vlaži, zavisi da li se krećeš pa se tada dešava da ovlaži. Moje iskustvo je da  posle određenog vremena kombinezon gubi neka svojstva. Imao sam ih  nekoliko do sada i svaki je pred kraj vlažio unutra. Ima veze i koliko prelaziš peške u njemu, da li se dosta znojiš jer u nekim situacija a kondenz ne izlazi napolje već ostaje na pododelu ili šta već nosiš ispod. Drina je ubica kombinezona, mada ni male reke nisu ništa bolje, uvek može na nešto da se zakači.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
TMc je napisao(la):
Šta misliš o vision kura modelu pošto je i on bez šivenih šavova koji su izgleda najproblematičniji kod kombinezona, da li je kura bolji od gilie?

Jesi li namerno izostavio C ili???  :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.303
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Kura ti je Kurac od kombinezona samo ime kaze. Najbolja varijanta ako se ima kesa da se uzmu pantalone za manje reke a za Drinu itd kombinezon. Tako vec par godina furam i nemam problema. Gilli je bolji od Kure dosta. Sto se tice Taimena to je obicna kurcina ali to cete videti vremenom. Drugar imao neki skuplji model pustio na Drini posle dva pecanja. Npr pre bih uzeo Vision Keeper ( najjeftiniji model 120-140 e negde i za 100 moze da se nadje ) i dobro pododelo nego Taimen. A sto se tice kombinezon u srednjem rangu tj za 200-250 e uzeo bih Simms freestone
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Godinama pratim diskusije o vadersima i, imam osećaj kao da je kupovina vadersa  čisto kockanje. Neki su godinama  zadovoljni  nižim

prosekom vadersa a neki kukaju i na  skuplje  modele posle par sezona. Ja bih pantalone  zbog lova na manjim vodotocima ali, uvek me

ova tema obeshrabri jer 200€ mi nije za bacanje. Imam neki Beer PVC 10 god. i nigde oštećen nije, služi mi za  nešto gaženja početkom

sezone i nekad  dok sam zimi  gazio  po Moravi. Svi znamo da taj PVC  košta 30-ak €.
 
Vrh Dno