OMILJENA VRSTA RIBE KOJU LOVITE MUSICARSKIM PRIBOROM

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Istina da volim da se salim ali ovog puta sam mrtav ozbiljan!

Budite iskreni prema sebi, da imate priliku da lovite lipljene od 40-45cm (znaci da izuzmem kapitalce) i pastrmke od 45-50cm ( i ovde da izuzmem kapitalce) i sa druge strane klena od 1kg (koji je vec kod nas kapitalac), zar ima ljudi koji bi se opredelili za klena?????

Znaci zamislite da ste u poziciji da birate, isto kosta isto daleko, sa istim priborom, lipljen i pastrmka ili klen???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pepa to su nasi Old School kolege :hammer: :lol:
kakvi god da su nasi su :lol: :hammer: fly_cheers
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Cika Simpson misli da musicari koje on ne razume, ne razmisljaju kako treba. Sasvim pogresno.
Da bi se doslo do "stadijuma" u musicarenju kada ti je svejedno koju vrstu ribe lovis, treba da prodjes mnogo voda i sve te vrste lovis do izbezumljenosti. A da bi odabrao neku "cudnu" vrstu, koja nije pastrmka, lipljen ili stuka (ubacio vec i nju!), za omiljenu, treba da razmisljas bas svojom glavom.
Mozda neko po ugledu na nekog upise lipljena, ali mozda neko po ugledu na nekog malo drugacijeg upise crvenperku. Takvi stvarno ne razmisljaju svojom glavom. Da bi se "svojom glavom" odabrala omiljena riba, treba savladati musicarenje velikog broja ribljih vrsta. Zato je ova anketa veoma teska i pogresna, jer musicar koji lovi samo jednu ili dve vrste riba i nema omiljenu vrstu. Kako da izabere, kad ne zna za drugo? Napamet!? Takvi ne bi trebalo ni da glasaju. Ja bih dao pravo glasa samo onima koji su musicarili barem sve od nabrojanih vrsta.
Sve pohvale Lakiju, zato sto je pored klena, pastrmke, lipljena i stuke, sasvim ravnopravno stavio i bodorku. Samo mi nije jasno zasto u istoj "ligi" nije i bucov, crvenperka ili grgec. Znam ljude kojima su ovo omiljene musicarske ribe. I gde su morske vrste? Mozda neko voli glavaticu (sosku pastrvu) ili mekousnu pastrmku iz Neretve? Mozda neko musicari samo zubatka ili struna (Salmo dentex) iz Zete, Neretve ili Morace? A velikousti bas?....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oh da, tema bese: "OMILJENA VRSTA RIBE KOJU LOVITE MUSICARSKIM PRIBOROM".

Pa ja iskreno nemam bas omiljenu ribu. Mozda po lepoti jesu na prvom mestu lipac i pastrmka, zatim bass i štuka pa bucov pa redom, ali sto se tice bas samog ribolova musicarskim priborom....hmmmmm....nemam ni jednu bas određenu. Svaka me privlači na svoj način. Kada vidim jato krupnih bodorki (20cm) vuce me da zabacim. Kada vidim pastrmku kako miruje na dnu vuce me da ju nekako ulovim itd.
Nemam bas omiljenu ribu. Zapravo imam omiljene ribe :) i one manje omiljene, a ima nekih koje ne bi ni da pipnem (npr. jegulja).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo bas sam zavrsio moj teks kada me Mix preduhitrio. Spomenuo je jednu jako zanimljivu i lepu ribu, a ja sam ju zaboravio spomenuti. Bas ove godine sam se nalovio i grgeca na nimfice i male bele strimere. Grgeč je vrlo zanimljiva musicarska riba. Brz, agresivan i lep. Ako Je komadic tezi od 500g to je cec ozbiljna riba na finijem sistemu. Kada bi uhvatio jednoga grgeča od 1kg bio bi ponosniji nego sa pastrmkom od 2kg.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Cika Simpson misli da musicari koje on ne razume, ne razmisljaju kako treba. Sasvim pogresno.
Da bi se doslo do "stadijuma" u musicarenju kada ti je svejedno koju vrstu ribe lovis, treba da prodjes mnogo voda i sve te vrste lovis do izbezumljenosti. A da bi odabrao neku "cudnu" vrstu, koja nije pastrmka, lipljen ili stuka (ubacio vec i nju!), za omiljenu, treba da razmisljas bas svojom glavom.
Mozda neko po ugledu na nekog upise lipljena, ali mozda neko po ugledu na nekog malo drugacijeg upise crvenperku. Takvi stvarno ne razmisljaju svojom glavom. Da bi se "svojom glavom" odabrala omiljena riba, treba savladati musicarenje velikog broja ribljih vrsta. Zato je ova anketa veoma teska i pogresna, jer musicar koji lovi samo jednu ili dve vrste riba i nema omiljenu vrstu. Kako da izabere, kad ne zna za drugo? Napamet!? Takvi ne bi trebalo ni da glasaju. Ja bih dao pravo glasa samo onima koji su musicarili barem sve od nabrojanih vrsta.
Sve pohvale Lakiju, zato sto je pored klena, pastrmke, lipljena i stuke, sasvim ravnopravno stavio i bodorku. Samo mi nije jasno zasto u istoj "ligi" nije i bucov, crvenperka ili grgec. Znam ljude kojima su ovo omiljene musicarske ribe. I gde su morske vrste? Mozda neko voli glavaticu (sosku pastrvu) ili mekousnu pastrmku iz Neretve? Mozda neko musicari samo zubatka ili struna (Salmo dentex) iz Zete, Neretve ili Morace? A velikousti bas?....

A jel' simpson negde pomenuo bucova, basa, morske vrste,... takve ljude rezumem i savrseno znam sta pisem za razliku od nekih.
Ali klen i pastrmka naseljavaju vrlo slicne terene, negde se cak i preplicu. I sad neko dodje i kaze mi da vise voli da peca klena :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian wrote:
Kada bi uhvatio jednoga grgeča od 1kg bio bi ponosniji nego sa pastrmkom od 2kg.

Pazi kad se slazem sa tobom da je veci trofej grgec od 1kg a i te pastrmke od 2kg su mi vise dosadile :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa nadam se da ti nece dojaditi pastrmke opcenito :hammer:
Sta ces onda da radis? Ako ti i lipljani dojade morat ces poceti sa klenovima :hammer: :hammer: :lol:

Ako ti dojade ove od 2kg, pa one od 4kg, pa tako napred dogurat ces do one gadne kečige sa fotomontaže :lol:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Moja omiljena riba za gazenje autom je babuska. Ko taj luksuz sebi nije uspeo da priusti ima da guta bensice i druge bombonice za smirenje. Gazenje babuski prstenje, krv i krljust na sve strane pozitivno deluje na oboleo nervni sistem, opusta i smanjuje nervozu do deset puta. Primite ovaj iskreni savet od vaseg Sumadinca...P.S. ja nikad necu oboleti od nervnih bolesti, ovu terapiju primenjujem nekoliko puta godisnje.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Dragi Šumadinac , tebi izgleda nije baš najbolje
 
Vrh Dno