OMILJENA VRSTA RIBE KOJU LOVITE MUSICARSKIM PRIBOROM

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa sta tu ima lose, svi nose ribu, neki nose da jedu, neki da poklone, neki da bace machkama, a neki kao sto sam ja za takve stvari, ovo je visestruko korisno, prvo smiri coveka, a onda korist imaju i ptice, koje kljucaju polu preradjeno meso, a i crvice koji se vrlo brzo stvore!!! Jesam lud.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pepa wrote:
Nije to terapija, to su simptomi. :hammer:

Mene je odavno proslo pecanje ribe zbog ribe i odnosenje punih kesa i dzakova sa vode, onda je na red doslo ovo. Pepo nemoj da se sekiras i tebe ovo ceka!!! :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Simpson, a i mnogi drugi musicari ne znaju da se u nekim krajevima, u kojima ima i pastrmke, klen vise ceni kao ulov. Na rekama u slivu Nisave, musicar koji lovi krupne klenove smatra se vrhunskim majstorom. Treba obici sve krajeve Srbije i bivse YU, da bi se upoznali razliciti pogledi na kvalitete pojedinih vrsta riba u musicarenju.
Mozda se u Bosni i na Drini lipljen smatra najinteresantnijom ribom, ali u Istocnoj i Juznoj Srbiji nije tako. Ovde se smatra da je musicar koji vadi krupne klenove na muvu, najmudriji. Pricaju se price slicne onima koje se mogu cuti pokraj Drine i Plive. Jedina razlika je sto se ovde velicaju osobine krupnog klena, a ne lipljena.
Simpson je boravio u epicentru musicarskih dogadjanja u Jugoistocnoj Srbiji, ali kratko i u pogresno vreme. Pokupio je samo delic, za njega nove i cudne, juznjacke musicarske filozofije. Nje nema u stranim casopisima, katalozima i web-sajtovima. Ima je samo na ovom sajtu i prepoznacete je u recima Dr. Luckyja, Mixmastera, Zakule, Icaf-a... Dakle, postoji. A nas beogradjanin-musicar Simpson je tek malcice poznaje. Najbolje bi bilo da je bar malo bolje upozna, pa onda kritikuje. To isto vazi i za Sumadinca. Mi, niski musicari volimo da primamo goste iz drugih krajeva i sa njima razmenimo iskustva. Heartbreak Hotel radi!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E sad sam ozbiljan, ovako prva stvar, da kod vas ima lipljena naravno da bi ga pecali, a posto ga nema, a ima klenova onda je klen najpopularnija riba i dobar (a ne mudar, kako kaze Mixmaster, brka pojmove) ribolovac je onaj koji prevari krupne klenove. E u nasim krajevima gde lipljena ima on je najpolularnija riba, klena takodje ima i to mnogo jer ga niko ne peca i dobar ribolovac je onaj koji u onolikoj Drini lovu lipljenove. E sad ne mozes da kazes da ste vi pametni sto pecate klenove, a mi ludi sto pecamo lipljena. Dve razlicite ribe su u pitanju koje nemaju nikavih dodirnih tacaka osim sto se pecaju na slican pribor. Meni je visestruko zanimljivije da se polomim ceo dan po Rzavu da uhvatim nekoliko lipljenova i pastrmki nego da sidjem u Moravicu, bacim bambulu i uhvatim klena. Mozda je to nekom zanimljivo ali meni nije. Ne mozemo da se poredimo nikako, o ukusima se ne raspravlja, a verujem da je musicarenje klena zanimljivo, ali mene ne privlaci.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"Ne mozemo da se poredimo nikako, o ukusima se ne raspravlja..."
eto sustine!
Potpis!!!


U suprotnom dobijemo ono "baba sumom, deda drumom". I tako u nedogled dve strane "razumiju se ko' gluv i mutav"! :hammer: :lol: :lol: :hammer:

Slicno je to kao i oni razgovori među nama muškima o npr. autima. Ja npr. sto se tice auta u razredu "svakodnevnih" automobila uvek na prvo mesto stavljam japance (Toyota, Mitsubishi pa redom), dok moj kolega švabe (BMW, WV...) koje ja ne volim, a francuze da ni ne spominjem. Super smo kolege, ali toleriramo ukus jedan drugog. Tako se ne prepiremo o tome koji je auto lepši, kvalitetniji i manje troši sve ujedno. Ali zato izmenjujemo svoja iskustva u takvim razgovorima. Tako sve informacije postaju koristne jer razgovor počinje bezuvetnom tolerancijom.
Iako nikada neču/neželim kupiti golfa niti dizelaša, svejedno informacije o njemu mi mogu biti jednom od koristi, gde i kada nije važno.

Tako i ovo sa ribama... Nekima je nasvatljivo da lipljan nekome nije nešto extra i da se više veseli babuški, tako je meni nesvatljivo da netko voli fiata, renaulta, opela, wv, čak i bmw (za kojeg priznajem da je dobar, ali nije za mene). Jedni imaju mogučnost da biraju šta žele, drugi nemau mogučnost pa uzmu ono najbolje do čega mogu doći, trećima je sve jedno... Ima nas stvarno svakakvih. O ukusima je stvarno besmisleno razgovarati. Razlog je u tome jer su nasi ukusi izgrađeni godinama, a to znači da je to jedan vrlo kompleksan sklop isprepleten čak i emocijama. A kada smo kod emocija tu nije mudro previše čačkati, bockati ili dolivati ulje na vatru. Da bi zdrav razum prevladao i vodio glavni temelj je obostrana tolerancija, u suprotnom je najbolja ignorantnost. Tako brišemo mogučnosti sukoba dvaju polova.
Opet malo filozofije :lol: ali to ne treba da škodi, jer prava filozofija znači filia + sofia = ljubav prema mudrosti (u prevodu) ;-)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bravo Sebastian :) Europejski mudro (filozofski) zboris. Potpis Milance
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Posto je u prethodnim postovima spomenuto da je klen za pecanje interesantan, u juznoj srbiji gde ga ima, te da je to omiljena riba necu reci nista samo navesti anketu koja je aktivna ovih dana, recimo spominje se nekoliko puta da je lipljen atraktivan na plivi, drini... ali mislim da nije bas mnogo ovih koji pecaju klena a da im nije draze bocnuti pajku ili lipca :lol: Posto sam jedan od rijedjih iz Bosne na ovom forumu reci cu vam ima ovde klena ko govana ali ga niko ne peca na mahac, ja to radim ponekad jer mi je blizu kuce Vrbas (15 metara od ograde) ali niko ne dolazi na Vrbas da peca klena kada ima i pastrmke, iskreno ja klena pecam na mahac i tada me gledaju ko cudaka (i to mi godi jer ga trtim oko granja kao niko na visnje crvice i ostale zajebancije, eto ima jos dosta da pisem ali samo sam malo dotakao temu jer je pocetak radnoga dana a ja na poslu, klen jeste zanimljiv svima kada nema nista drugo ali u vodi gde ima pastrmke nikad nece biti meni "omiljen" samo "interesantan"
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian wrote:
"Ne mozemo da se poredimo nikako, o ukusima se ne raspravlja..."
eto sustine!
Potpis!!!


U suprotnom dobijemo ono "baba sumom, deda drumom". I tako u nedogled dve strane "razumiju se ko' gluv i mutav"! :hammer: :lol: :lol: :hammer:

Slicno je to kao i oni razgovori među nama muškima o npr. autima. Ja npr. sto se tice auta u razredu "svakodnevnih" automobila uvek na prvo mesto stavljam japance (Toyota, Mitsubishi pa redom), dok moj kolega švabe (BMW, WV...) koje ja ne volim, a francuze da ni ne spominjem. Super smo kolege, ali toleriramo ukus jedan drugog. Tako se ne prepiremo o tome koji je auto lepši, kvalitetniji i manje troši sve ujedno. Ali zato izmenjujemo svoja iskustva u takvim razgovorima. Tako sve informacije postaju koristne jer razgovor počinje bezuvetnom tolerancijom.
Iako nikada neču/neželim kupiti golfa niti dizelaša, svejedno informacije o njemu mi mogu biti jednom od koristi, gde i kada nije važno.

Tako i ovo sa ribama... Nekima je nasvatljivo da lipljan nekome nije nešto extra i da se više veseli babuški, tako je meni nesvatljivo da netko voli fiata, renaulta, opela, wv, čak i bmw (za kojeg priznajem da je dobar, ali nije za mene). Jedni imaju mogučnost da biraju šta žele, drugi nemau mogučnost pa uzmu ono najbolje do čega mogu doći, trećima je sve jedno... Ima nas stvarno svakakvih. O ukusima je stvarno besmisleno razgovarati. Razlog je u tome jer su nasi ukusi izgrađeni godinama, a to znači da je to jedan vrlo kompleksan sklop isprepleten čak i emocijama. A kada smo kod emocija tu nije mudro previše čačkati, bockati ili dolivati ulje na vatru. Da bi zdrav razum prevladao i vodio glavni temelj je obostrana tolerancija, u suprotnom je najbolja ignorantnost. Tako brišemo mogučnosti sukoba dvaju polova.
Opet malo filozofije :lol: ali to ne treba da škodi, jer prava filozofija znači filia + sofia = ljubav prema mudrosti (u prevodu) ;-)

Sebastiane, ne radi se ovde o ukusu ovde se radi o tome da se vidi koliko je ko iskren! Pazi kad sam 300% siguran da svi koji glasaju a pominju kako im je drazi klen od pastrmke i lipljena, lazu prvo sebe pa onda sve nas ostale!
Poredjenje sa automobilima nije na mestu, jer tu skoro nikada nije strast u pitanju. Kod automobila je sve stvar ukusa i afiniteta, a ovo glasanje treba posmatrati kao da si pitao zene vole li da se sminkaju. I sad postoji jedna "odabrana grupa" koja tvrdi da je rumunska kozmetika ustvari bolja od francuske ili italijanske ili kako su oni parfemi na tocenje bolji i lepsi od onih originalnih iz parfimerije, jer Boze, svako moze da ode u parfimeriju i izabere kvalitetan a onda je to easy level. :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa nije pecanje svima strast-ovisnost, nekima je to tek hoby. Evo ja na primer, jako volim ribolov, ali to nije jedina stvar u mom zivotu. Imam ja i druge hobije pored ribolova. Ovo sa autima ipak smatram dobrim poređenjem.
Ipak mislim da se radi o ukusu, cak i sam naslov "OMILJENA VRSTA RIBE KOJU LOVITE MUSICARSKIM PRIBOROM" nekako debelo aludira o ukusu. A sada, koliko je tko iskren ja ne znam. Cak ne vidim nikakav razuman smisao da bi netko lagao. Mozda ima i toga, ali to je njihov problem. Meni ne bi smetalo ni da svi volite pecati jegulje na muvu, opet bi imao o cemu da pricam sa vama. O tome sta ko voli da peca ne ovisi/ne ugrozava moj zivot.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam nepismen covek, cim ne mogu da objasnim da se ovde zaista radi o omiljenoj ribi, iako nije ni pastrmka ni lipljen. Ne o najcescem ulovu, nego o omiljenoj ribi! Uskoro cete shvatiti da nije svakome pastrmka lepsa od klena ili sarana. Mozda je nekome ta zivotinja ruzna. Znate, vecina ljudi kod nas misli da su Ceca i J. Karleusa lepe i da su pastrmka i lipljen lepe ribe. Ja mislim da obe pevacice nisu nimalo lepe (ruzne su), pa isto tako neko misli da je bas klen lep i narocito privlacan za musicarenje, a lipljen i pastrmka ruzni. Zato i glasaju ljudi za njega. Evo, u ovom trenutku ima vise glasova od pastrmke, a uveren sam da ce prestici i lipljena, jer se radi o mnogo zanimljivijoj ribljoj vrsti. Bar za nas koji volimo dry-fly-fishing.
To je vrlo lako dokazati, jer dok ljubitelji lipljena i pastrmke, zimi polako umiru (mislim, bez veze im se primice sudnji dan), ja tek planiram da suvom muvom lovim klenove i novembra, decembra, januara, februara... Jednostavno, ta riba voli da jede insekte uvek. Zato ja tvrdim da je to bolja musicarska riba od bilo koje druge evropske ribe! A ujedno i prva riba u istoriji covecanstva ulovljena musicarskim sistemom.
Nepristrasan sam, jer sam glasao za bodorku.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam među onima koji nemaju bas omiljenu, tako da sam i ja u povoljnoj situaciji, uzivam loviti skoro svaku ribu, a to znaci: "za mene nema kraja sezone jer je uvek neka riba spremna za akciju, a meniii lepoooo" ;-)

Istina je da prema nekima imam vise simpatija, ali to ove druge ne moze da izgura sa mog lovnog repertoara :)

Opustite se bre ljudi i pecajte ribe, neka vam se stapovi sto cesce savijaju do vode!!! :-D Eto vam moj blagoslov ;-)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uh, kakva "ogorcena" borba se vodi izmedju klena i pastrmke! U ovom trenutku rezultat je 23% klen i 22% pastrmka. A lipljen (sad ima 37%), koji vodi na listi, sve manje procenata ima. Da li ce klen preuzeti prvo mesto?
Ovo je uzbudljivije od "Velikog brata"!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pusato sam da ova tema ide jer me je zanimalo dokle moze da ode, a otisla je daleko! Ja zaista pokusavam da shvatim stavove svih ucesnika ovog sajta, ali to je nemoguca misija. Lepo je Sebastian napisao, opustite se i uzivajte. Ne pokusavajte da shvatite necija ubedjenja. Ja sigurno necu vise to i da pokusavam.
Nije me zaista jasno kako ne kapirate da su ukusi razliciti. Anketa je o omijenjoj ribi, o onoj o kojoj sanjate. A to je za svakog razlicito. Pokusajte da shvatite da je nekome omijeni klen i shvatite da to ne samo da nije lose vec je potpuno normalno. Ja sam glasao za pastrmku, jer najvise volim da je lovim, ali to NIKAKO ne znaci da mi je klen losiji od nje. Jednostavno pastrmka mi je draza.
Nadam se da sam bio jasan.
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, da smo lepo ja i ti, Laki, i slicni nama, glasali za ribu koju najcesce lovimo, klen bi vec bio lider na "chart-u".
Ali ja imam jedan problem. To, koja mi je omiljena riba, mi se menja. Znas ono, cas glasam za SPO, cas za SRS, cas za G17+... Menja mi se ukus. Treba omoguciti glasacima da menjaju svoju omiljenu ribu. Mozda bih ja obrisao bodorku, a ubacio stuku, jer sta bih drugo, ako zakucam neku od 5-6 kg u bari ispod tvoje kuce. A bas to planiram ovih dana.
Molim te samo da razjuris nekako budale koje stalno uznemiravaju te stuke kederima i "balerinama". Kupi neku dzukelu i dresiraj ga da napada sve ribolovce osim musicara. Evo, Kuzma prodaje mladunce napuljskog mastifa. DO IT, PLEASE!
 
Vrh Dno