Oncorhynchus mykiss, kalifornijska pastrmka

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Bjelica (Leucaspius delineatus) sad tek vidim da moze narasti do 15cm znaci da ovo sto ubacuju nije bjelica :doh: i stretan sam zbog toga  :lol: znam da je pastrmka definitivno a svijetle je boje ima pjege u gornjem djelu ledja dok je vecinom svjetla i zato je zovu bjelica imas slike u "pastrmke nasih voda"  predzadnja strana najgornja od tri na slici pa vidi a sad kako joj je pravo ime ne znam.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Kako nema veca bjelica od 15cm. Zamolio bi Mix-a da nam kaze o njegovom trofeju od 21cm... :drool:

Dve kalife sa Colorado reke:

Colorado07014.jpg

Colorado07009.jpg
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E ne znam da li je mesto ovde al ajde. Video sam na novobeogradskoj pijaci (kod starog "Merkatora") da u ribarnici imaju kalifornijske i neke "lososove" pastrmke (u 2 odvojena tanka) vrlo slicne kalifama. Sta su sad pa te lososove pastrmke?
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Alo, pocetnik... Pa koji si k...ac gledao??? Valjda umes da identifikujes??? :doh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ma koji su k.... te lososove pastrmke, to mene interesuje. Lice one al se i razlikuju. Jel to neka zasebna vrsta ili samo neka varijacija kalife na kojoj ribari uzimaju 50 dinara po kilogramu vise na naivnim budalama koje vide ono lososova pa se prime.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa, po meni, jedino mogu da budu rainbow, poznajuci domace trgovce .... sve ostalo je cista zajebancija! :mad:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pa to je i moja pretpostavka. Ako stignem sutra cu da odem do pijace da slikam pa cu da okacim slicku ovdi da se zamjete razlike!
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Alo, sinak.... ne brukaj se, bre! Valjda znas kako izgleda rainbow! Ako je cena 300-350 dindzi - to je ona! Ne brukaj me! :doh:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ma davno sam video tu "lososovu" vrlo su male razlike gotovo da sam 100% sigurana da je i to duzicasta ali me kopka po cemu se razlikuju. ;)
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa verovatno PO CENI!!! :D :D :D Sve ostalo je isto ili se razlikuje u nebitnim nijansama.  :whistle:

Dok je ovaca - bice i dzempera!  :D :D :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A i jagnjadi, i kiselog mleka... djakonije!

Joco, to su duzicaste. Iskreno ne znam o cemu se radi od dve mogucnosti:
Prva je da su isluzene matice iz raznoraznih ribnjaka, ali vremenom je ta moja pocetna pretpostavka pocela da se klima, jer ih ima stalno na trzistu i uglavnom uvek.

Druga je da su ciljno gajene ribe do velicine ribnjackog lososa i ova pretpostavka je pocela da dobija na snazi:
a) rasklimavanjem prve pocetne pretpostavke;
b) posetom UK, gde sam kupovao filete takvih u supermarketu i video na lokalnoj pijacici sredom (slicnoj kao onoj gde je radio Dellboy i Ran...(ups!) cele ribe koje je prodavac tranzirao immediately on request;
c) cinjenicom da su ribarstvo u Bosni preuzeli uglavnom Norvezani, kojima je takav uzgoj uobicajen a velicina duzicastih pastrmki o kojj govorimo daleko trazenija na trzistu kod njih od onog sto mi zovemo "porcijasicama".

Nikad me nije zanimalo sta je stvarno u pitanju, ali preporucujem kupovnu vecih - visa cena je zbog vece proizvodne cene (duze jede, trosi hranu i prostor u ribnjaku), ali je ugodjaj carski, posebno ako je naprave crvenog (narandzastog) mesa.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mislim da je ova tvoja teorija  br.2 ispravna, i ja sa mrazmisljao u tom pravu. Ove obicen kalife su im recimo do max 1kg dok su ove satro lososove malko vece mozda do 2-3 nisam siguran davno sam to video ali znam da su ove bile malo vece zasigurno. Ako stignem sutra do pijace pa da slikam.
 
Vrh Dno