Ostale Ciprinide 2010

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Juce je bio vrlo zanimljiv dan.
Batusinacke bare su krenule da daju ribu,konacno...
Iznenadjenje je bilo klence koje nisam ulovio na ovim barama 10 god.
Krenulo je mrljavo ali se posle popravilo,palo je par finih zutookica na suvu.
Malu konfuziju prave jata sitnih beavica koje buckaju i odvlace paznju (njihovo buckanje dosta podseca na buckanje zutooke)...
 

Prilozi

  • P1030641 qqq.JPG
    P1030641 qqq.JPG
    57,6 KB · Pregleda: 410
  • P1030650 qqq.JPG
    P1030650 qqq.JPG
    63,3 KB · Pregleda: 403
  • P1030653 qqq.JPG
    P1030653 qqq.JPG
    57,2 KB · Pregleda: 435
  • P1030680 qqq.JPG
    P1030680 qqq.JPG
    71,1 KB · Pregleda: 417
  • P1030688 qqq.JPG
    P1030688 qqq.JPG
    87,8 KB · Pregleda: 359

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.096
Broj reagovanja
289
Lokacija
Svrljig
Lepe vesti  :tbumb:
Samo da me prođe prehlada i eto me.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Nakon varaličarske zime,danas sam krenio mušičarcem na mali bajer u selu Kozarac lovio sam štapom 5/6 i predvezom 0.14mm.Bilo je puno nerviranja zapinjanja...Ali se trud isplatio; prvo mi je babuškica pokidala silk.Nakon pola sata stavljam CDC & Elk tulara i uočavam lijepu ribu pretpostavljo sam da je klen ili babuška, zabacujem ali iza nje i cimam 2-3 puta da ju primamim, okreče se i usisava muhu te ja udaram blagu kontru.Borba je bila teška jer sam se moro spustiti niz liticu kroz koprive do vode gdje ju mogu prihvatiti rukom,trajalo je oko 7-8min.Prihvačam ribu rukom i mjerim crvenperku od 32cm slikam ju i puštam.Slike postavljam kad se vratim u grad.
Pozdrav!
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Evo.
A možžda je to ipak jez?
 

Prilozi

  • Slika0047.jpg
    Slika0047.jpg
    295,6 KB · Pregleda: 547

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja bih rekao da je protfiš, jaz ima drugačiji sjaj krljušti!  :hammer:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
evo,samo da najavim fotke,drugari...bio sam danas na ciljno jurisanje crvenperki i opet cu da citiram borata....GREAT SUCCESS!!!
posto sam se OPET uspavao i na vodu dosao oko 10 h,nisam se ni nadao nekom ulovu,vec krenuh da se cisto napunim dobrom energijom......
cim stigoh,zapazim nekog cicu sa varalicarcem kako mi prillazi i pita me sta ja to radim sa tom motkom.....naravno,saleci se.....rekao mi je da stuke nema i da ako nju trazim,bice slabo...dosli su oni sa par auta i bacaju i plovke,ali nema ni karasa,nicega.......dok mi on prica sve to,pogled mi skrece ka vodi i ugledah lepu crvenorepu kako kupi neke insekte sa povrsine....bezobrazno prekinem cicu i kazem pazi sad! i dok castujem,crvenorepa se priblizavala....gamarus zute boje made by DJOOOLEEE pade joj blizu glave i vec u sledecem trenutku imam lepu ribu na stapu...uzivancija!vadim je i pustam odmah,a cica me pita..pa sta to bi??ma pocetnicka sreca,cica....kazem,dok u sebi razmisljam da ako je tako,samo nek potraje....cica jos malo poprica s mnom i ode....kasnije se vratio...bez ulova.javasluk na vodama uzima danak....
elem,hvatam jos sitnih crvenorepih i onda ugledam mozda najvecu babusku u svom veku...ikad!lenjo se suncala a cim bih joj malcice prisao,ode u dubinu...zbogom moj potencijalni karasu zivota!no nema veze,zadovoljan sam ucinjenim do sad...kad eto nje,crvenorepe kakvu do sad nisam video,lep i krupne....pliva tik ispod povrsine,a Djoletov gamarus joj napravi drustvo par sekundi zatim...PLJAS!po gamarusu i kez na faci...TU JE!pustim je da malo izvlaci konca ali zajebem se....uplete su travuljinu blizu obale,ali obala je strma jako i ne mogu da pridjem..puce predvez.....zao mi je ribe ako joj je gamarus ostao u ustima,ali jbg......posle na red dolaze suncanice...oko 30ak komada....sve sitno,ali zabavno....crvonorepa za kraj i to je to..prelep dan,puno srce.
jos jdnom,Djole,tvoji gamarusi su nadmasili moja ocekivanja.svaka cast!preporucujem svima!slike uvece...pozz!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa jbg sad je veche ...............gde su slike:yeswink: :yeswink: :yeswink: :D :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
http://img132.imageshack.us/g/dsc00024hu.jpg/
ovde imate slike samo malog dela danasnje fieste.....kanalce je bilo izdasno i vratio sam mu sve ribice nazad......jos kad sam video kakvih sve riba ovde ima.... :drool: :doh: :drool: :yeswink:
znaci,sigurno sam video babsku zivota,mozda cak i sarana zivota,crvenperku najkrupniju i sijaset krupnih babuski,krupnijih nego one koje sam hvatao u plovkaroske dane....definitivno je ano za teorije,ali posle danasnjeg ribolova,dalo se zakljuciti sledece:crvenperka...laka za prevariti,strasan borac na stapu....dosta tolerantna na buku i nespretne zabacaje....
suncanica..mozda najlaksa riba za musicarenje...gomile uz obalu,sve jurcaju za nimfom ko blesave....totalan javasluk od strane ribolovca u vidu oravljenja buke i slicno,prolaze nekaznjeno...nadjite mesto i nalovicete se....
BABUSKA:neverovatno teska riba!!tek sad sam video koliko ima pameti.....dok sam bacao nimfu crvenorepoj,bez razmisljanja je opalila po gamarusu,dok babuska...nece tek tako...koliko puta pridje,ili opali po gamarusu,ali sa spoljne strane,nece da ga usisa....imao sam napad jedne zdravo lepe babe,mozda bi i bila moja najkrupnija dosad....ali samo je pokupila gamarusa za ledja i moja kontra je samo iscupala musicu napolje.....maler......idemo dalje!uzivajte!


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Babuška je preosetljiva kad su u pitanju napadi na nimfe,mada ima dana kad napada kao predator.Moguće je da je još bolesna od mresta,koji je možda tek počeo kod tebe,pa je zato toliko probirljiva.Mada,babuška ne sme da te vidi,nemoj se kretati kad joj dođeš blizu jer je vrlo oprezna.Ukipi se i,ako te je primetila i otišla,vrlo brzo će se vratiti na isto mesto,a ti je sačekaj bez mnogo buke i kretanja!
Uzgred,čestitke na ulovima!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@tomos rider, ćestitke! Malo po malo pa češ da loviš i krupne primerke raznih vrsta. Nikako se ne obremenjuj ribljom "pameti" ili "lukavošću". Posveti pažnju prezentaciji i pristupu vode, kod svake vrste je to malo drugačije. U rano jutro se ti isplati dizati i to u sam cik zore. Tada uz obalu mora da pronađeš barem jedno šaranče a ako naletiš na neko bojlerče od 5-6kg to če ti biti borba samo taka s obzirom na vodu na kojoj loviš i isto tako tvoju klasu štapa.
Znači, nateraj se rano ujutro na vodu i forsiraj značaj prezentacije i pristupa  ;) pa kada na oči plovkaroša izvadiš šaranče bit če tu zanimljivih komentara i smeha  ;)
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
hvala na cestitkama,ljudi!bice,seb,samo da ustanem ujutru.... :doh:
moguce je da je i mrest u pitanju,na koju god babusku da sam naleteo i plasirao joj nimfu,nije delovala zainteresovana....ovo vazi za krupnije primerke.....ma,bice....
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ehej,ljudi,samo da najavim fotke.....po treci put,u deset sati na vodi.... :doh:
OPET se uspavah,ali po kolicini koju sinoc popih,i deset je dobar rezultat... :D
vetar siba,blagi mamurluk i u usima pesma raznih Mitara,Jasara i Sabana.....voda malo vise zamucena sto i ne cudi,koliko je vode palo u proteklim danima.....ipak cvike su tu i koliko toliko vidim siluete raznoraznih riba.......
po dolasku hvatam mnostvo suncanica i kad su vec debelo dosadile,krenuh obalom u potragu za necim meni ciljnim za danas...za BABUSKOM!ali ne daje se baba tako lako,retko koju i opazih a jednu isprepadam nakaradnom kontrom....lepo bogami,razmisljam dok gutam vodu kao prerijski konj......
utom opazim lepu crvenorepu kako kupi sa povrsine razne insekte,ali moj izbor za taj dan,Djoletova kreacija crva...krstio sam ga ITALIJAN,jer mu je glava zelena,telo belo a guza crveni.....PLJAS! po crvu i crvenorepa je tu...ooo,pa super,bar je jedna pala.....slede jos sedam istovetnih,pa menjam mesto.....u gadjanju jedne babuske koja pobeze,nesto pridje iz dubine i bez mnogo mozganja srkne crva....opa!kontra i lep osecaj iole vece ribe...bar vece od ovih manjih koje obicno alave na crva....bodorka!lepo.jos jedan dan,jos jedno opustanje i uzivancija!slike uvece....pozz!!
 
Vrh Dno