padavac???

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Bravo majstore! Preljep dio Neretve jel ima još koji zubatak u Glavatičevu? Loviš u reviru ili?
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
uglavnom u reviru... zubatka nisam vidio nijednog,  lipljen, potocna i meka....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
A mekousne si lovio ili? Čudno ja sam mislio da ih nema više u Glavatičevu kao ni zubatka.
Je si probao kudeljarke na površini veličina 12 sa trula višnja i tamno smeđom prešaro noge lugasti pjevac s nešto isperaka jarebice patka ili sove ušare?
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
ima ih, mada puno manje nego lipljena i potocne... boja, uglavnom bordo, nije nikad zakazala.....
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
A čuj i kod nas u Čapljini zakon je za mokre trula višnja i mrča za ljetni period za razliku od Mostara gdje se preferira zela i meda.
A ja obožavam braone :D
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Sylvio i meni bolje uzima padavca kad stavim noge bilo od pijevca ili od jarebice, mada mnogi smatraju da je to nepotrebno. Ali meni isto valja. Što se tiče glavatičeva gledao sam neki dan neki dokumentarac HRT-a gdje su "pregledali" Neretvu od izvora do ušća. I u Glavatičevu ronioci dođoše do dvije glavatice od po 80 cm, skoro da ih dodirnu. Na lovu prislonjene uz neku pećinu. Moram priznati da sam se i ja iznenadio jer su mi mnogi tvrdili da je već iskorijenjena. Ali bilo je lijepo vidjeti da je još ima.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Gledao sam divota toliko potočara ih!!! :doh: A kako kažu za Zubatka jedna lasta ne čini proljeće :DI Ako ti treba od Šljuke pera za padvca koja su se meni extra pokazala mogu ti dati jer imam od 10 šljuka perje. A i ti si mogao taj šinjel okačiti bar da otprilike vidimo boju koja je tako ubitačna jer brzo će maj :lol:
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Trebaće te šljuke i za padavca i za neke druge. A ovu boju koju sam koristio plavu prošle godine imam još jako malo ali nekoliko niti će biti. Ovih dana tragam za nekim sličnim. Kontaktiraću te skoro preko p.m. ovih dana sam preko glave u poslu. jesi ti u Mostaru ili negdje drugo...
(izvinjenje adminu zbog ovog posta, nisam imao vremena za pm)
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Dajte ljudi da u'vatimo jednog železničara. Jebemu šinjel, ima golog da ga svučem. :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, prikažite nam nekako te boje koje koristite za padavce (spinere). Ako vam nije teško, uđite u Photoshop ili neki sličan program, pa odaberite te ubitačne boje, da ih i mi vidimo.
Ovako nešto:
 

Prilozi

  • maslina.jpg
    maslina.jpg
    1,4 KB · Pregleda: 704
  • trula visnja.jpg
    trula visnja.jpg
    1,4 KB · Pregleda: 710
  • zrela visnja.jpg
    zrela visnja.jpg
    1,4 KB · Pregleda: 686
  • zdravstvena knjizica.jpg
    zdravstvena knjizica.jpg
    1,4 KB · Pregleda: 696

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Sutra ima da slikam ove svoje pa šaljem sliku  :yeswink:
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
i ja preuzima obavezu slike ove boje mada nisam vičan fotografisanju u makro modu ali probaću, imam neki aparat. Ali u biti to je zaista boja koja je boja plavog željezničarskog šinjela, ili boja tinte(one plave ne ljubičaste) Meni se u prošloj sezoni pokazala daleko najefikasnijom od svih boja imitacija nimfe i mokre muhe uveče u vrijeme majske( od pola maja do pola juna). Totalno neprirodna boja ali ima neki triger u njoj vjerovatno. Probajte sa tako nečim kad budete na vodi.
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Evo tog padavca u varijanti mokra muha koji je provjeren. U varijanti nimfa kojeg ćemo testirati ove godine. i Karkonžula, imitacija larve sedga od kudelje i sa "dlakicama" od krem fokine dlake omotane oko srebrene žice kojom je muha porebrena, a koja je napravila haos u vrijeme padavca samo po danu, do 19 sati.
 

Prilozi

  • mokra1.jpg
    mokra1.jpg
    51,7 KB · Pregleda: 439
  • nimfa1.jpg
    nimfa1.jpg
    206,9 KB · Pregleda: 849
  • karakondzula1.jpg
    karakondzula1.jpg
    117,8 KB · Pregleda: 479

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Da budem iskren mislio sam da će da bude tamniji :doh: Ali izgleda OK i mislim da će da lovi lijepa kreacija :yeswink:
 
Vrh Dno