Pastrmka 2013.

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Pozdrav Seb, bili smo neki dan. Javio bih ti se, ali bio sam u ekipi i nije bilo zgodno da ljudima remetim ritam. Nemoj mi na tome zamjeriti.

Moram priznati da od ljudi koje sam vidjao nitko nije uzimao. Zapravo, mislio sam da se te ribe sluzbeno i racunaju kao nejstive. Dolazio je i cuvar. Tako da s moje tocke gledista sve je izgledalo savrseno ok. Ne mogu reci da sam vidio malo riba. Zapravo bilo ih je i vise nego sto treba biti da bi bilo zabavno. Ukljucujuci neke za koje garantiram da su znatno preko 80. Rang 7-8 kila. Nazalost, preplasio sam ih. Inace, to da sam ulovio onda bih se i ja slikao.

Nisam znao da tu postoji i neki neregularan ribolov? U svakom slucaju steta da se takve ribe klase 60, 70 i vise cm bez veze potamane. Stvarno steta. Jedina mana je sta ta voda fakat ocajno izgleda. Najruznije sto sam nedgdje vidio. Cak je i miris neugodan. Plus dusu sam ispustio veruci se po j...m brdu.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Seb,dzaba zavaravas tragove,budem li putovao za Francusku,iskipovacu se u Sloveniju da masemo par h. :D ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@alp, nema nikakvih zamjerki, razumijem ja to...inace bas sam se nadao da ce mo zajedno izaci tamo...ali ima vremena i bit ce sigurno jos koja prilika....predviđam da ste bili kada je voda bila malo viša nego sada...po mojoj proceni sada čini mi se da je ipak večina ribe skoncentrisana na nekim drugim mjestima.....u početnom dijelu od mosta kada se krene na dolje nisam vidio ni jedne jedine ribe. Veseli me da si vidio i te od oko 80cm jer ja ih več dugo nisam. Nisam ni lovio kod one pregrade a tamo je isto zanimljiv teren. Ovi što uzimaju ribe uglavnom uzimaju za trofeje i iz razno raznih drugih motiva ili iz neznanja da ta riba i nije baš za jesti. Mulj je zbog fabrika jako zakađen teškim kovinama/metalima....itd. voda je pa uvijek ledena i riba je ovako zdrava i jaka što si i sam mogao da vidiš.
Prekjuče je voda bila jakoooo niska...ja još nižu nisam vidio tamo....najbolje sam lovio u kombinaciji sa 8ft clear  intermed. liderom i metar ipo 0,12mm predvezom.

@Mafke, dobro doso kad god doso ;)
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Seb, ono sto se meni cini zabrinjavajuce kod ove vode je da nema malih i srednjih. Kalifa kratko zivi i kad ove odu od starosti, a blizu su, nema novih da ih nadomjeste. Ne znam mrijeste li se, obzirom kako izgledaju, lako je moguce da da, ali bez obzira na to, tu bi vodu trebalo s vremena na vrijeme malo popraviti unosenjem mladja. Iako su u jako dobroj kondiciji i imaju duzinu, mnoge ove ribe nisu bas najbolje uhranjene. Mozda je u pitanju neka nedavno pristigla bolestina ili parazit. To bih, recimo, dao negdje provjeriti. Kakva je situacija s kormoranima? Oni tamane kalife samo tako, a najaktivniji su bas u razdoblju kada su ribe grupirane na relativno malom prostoru u uzvodnmom dijelu. Itd.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ima i manjih. Bas je kolega prekjuce jednu od 20 cm pa smo se sprdali kako oborio rekord....u najmanjoj ribi tamo hehe...mada sam i ja vec vise puta ulovio manje. Uglavnom su tamo kod mosta gde je rezervat. Ima ih i dolje nize ali manje. Bilo je i ogromnih lipaca ali su desetkovani.  Tamo ih izlove i ubace u druge revire. Tami se i mreste. Da nisu vise tako debele ko pre i mene to malo sekira ali ima i debelih. U svakom slucaju treba malo vise brige uloziti. Kada su visoke vode dosta ribe ode po brani dole u donji tok dolinke.tako.da.i tamo ima pravih riba ;-)
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Evo i od mene kalifa iz jednog Danskog jezera :) nakon dva sata strimerisanja odlucio sam
da joj ponudim nesto na povrsini i eto uspeha :) pokupila je posle par minuta maslinastu jednodnevku #14,
ova zdrava i jaka riba izmerena je 47cm



MAFKE je napisao(la):
  :D i ja uglavnom slikam kolege sa vode kolege s'ulovom

Dekice da si bio sa mnom, bio bi i  ja u kadru  :) zato lati se pribora i sa mnom u akciju  :D
 

Prilozi

  • ke2j.jpg
    ke2j.jpg
    93,6 KB · Pregleda: 203

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Da i ja konacno odpecam u pastrmskoj vodi :lol:

Ekipica nas cetvorica Shelby gt500,Benjamin(nimfaros), novi član foruma đuzeppe i ja.. uputili se na rijeku Lašvu-revir Vitez..

Ujutru oko 8 prvo desavanje na gamarusa 16# i kidanje :D

Onda smo se malo zagrijali  :D
fb1.JPG


b65x.jpg


e74n.jpg


aiee.jpg


x2c6.jpg


1h5n.jpg

 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
...
Opet lijepu dobijam...

p1xd.jpg


jfoh.jpg


jihg.jpg


i jos jedna..

a0xv.jpg


g39j.jpg


nkx1.jpg


ova se nije dala nikak slikati :)

ip69.jpg


bdtv.jpg


 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Ne zna msto sam zabacio odavde,spustio sam nimfu u najvece kuvanje i dobijam potocaru ;)

5oe4.jpg


Đuzeppe dobija svoju prvu pastrvu i jedna od prvih riba na mahač..i uhvatio je na policelonku :lol:

q4jy.jpg


Shelby-eva
tl99.jpg


...

Evo je moja jos neka ostade

pe88.jpg


Stavljace i oni jos slika ...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Odlično a bolje bi bilo da ste otovrili temu u rijekama: Lašva (BIH).
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
te ostecene ribe koje sutreba povaditi iz vode da ne plase ribolovce.....lepo ste se napecali i lepe slike napravili :tbumb:
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Potočara 40+

http://www.youtube.com/watch?v=KSdjctyhU2w
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nakon pola meseca konacno opet na vodu...kad  god sam ja slobodan mora da pada kisa ili da su vode nikakve...e danas je bilo malo bolje...ne bas idealno, voda je bila mutna pa sam morao da cesljam teren sto znaci vise rada...airflo tonuci lider+orvisov tipet x3 i woolly buggeri....mnogo sam ih danas ostavio na dnu ali isplatilo se ;)

lovio sam od 14:00 do 18:00 i tu izvukao osam lepih velikih pajkica i dve malene a jedna slicna ko ove vece na samom kraju se zavukla pod neko granje tako da sam tu izgubio. Slikao sam samo par komada na mestu gde mi je to bilo zgodno. Na drugim mestima bi slikanje bila mukai za ribu i mene.

 

Prilozi

  • g1.jpg
    g1.jpg
    65,1 KB · Pregleda: 176
  • g2.jpg
    g2.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 191
  • g3.jpg
    g3.jpg
    66,8 KB · Pregleda: 199
  • g4.jpg
    g4.jpg
    73,5 KB · Pregleda: 193
  • g5.jpg
    g5.jpg
    70,2 KB · Pregleda: 196
  • g6.jpg
    g6.jpg
    59,1 KB · Pregleda: 192
  • g7.jpg
    g7.jpg
    68,2 KB · Pregleda: 191
  • g8.jpg
    g8.jpg
    60 KB · Pregleda: 204
Vrh Dno