Pastrmka 2013.

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.101
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Većina nas zamišlja ribolov u Sloveniji na nekoj reci kamenirog i šljunkovitog dna a ti cepaš pastrmketine u ovoj muljevitoj  :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lovis po dno gde je mulj nista ribe ne ide zato ih i ubijas :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:...svaka ti cast na lepim ribama i fotkama....
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Auu lepe ribe Seb drama kod mene mali potoci sve sitnez do 400gr  :( , zeljan sam ovakvih komada  :drool:  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala momci! I kod mene je slicno. Gde je lepa priroda I suljank/kamen/pesak nisu mnogo velike ribe osim ako ih bas ubace a takve velike ubacene meni nisu zanimljive. Zelim da lovim veliku ribu koja je u toj void oda malena I izborila se da je tolika....e takve su ovde u ovoj kaljuzi ;)
Jucer sam se tu za slaba cetiri sata bas fino nalovio a bio sam I danas slobodan. Odlucio sam konacno uzeti novi DH (switch) I na krstenje...reko, jucer sam se ganjao po blatu pa danas necu, odo negde gde je fina priroda...I tako dodjoh na moju dragu Savu na de kojim gazduje moja RD. Voda je jos uvek slaba od kisa koje su nas zalivale par dana u nazad. Tu sam ulovio par nekih malenih pastrmki I smrklo mi se. Da krstavam ovakvu haubicu od stapa na malim ribama mi I nije neki def  :blush: I odem jos na jedno mesto gde bi se krila kakva veca riba ali corak. Pa sam se odlucio ici na jednu manju pritoku Save da se igram malim ribama sa mojom full flexy cetvorkom. I tako dok sam se vozio po auto cesti sve mi ne da mira jedna misao...zavrsi krst pravom ribom ....I tako umesto da skrenem prema Trzicu produzim prema Jesenicama nekih 20km dalje. Tu sam switchem odma na pocetku overio ovu sedamdesetku  :smoke: Beli Woolly Bugger, tonuci poli lider I udari ga u driftu...nije moglo bolje  ;) Posle nekoliko skokova je polako dosla I pred objektiv  :lol:
Tu sam jos  ulovio par komada od 55 do 63cm. Nadam se oktobra konacno overiti neku od 80cm  :smoke: ;)

Posle nekih 3 sata gacanja po blatu resio sam jos sat vremena malo otici na donji tok Dolinke I peticom jos malo nimfariti. Tako da sam zakljucio ribolov sa jos par malih pastrmki a najvise zbog toga da se mi dobro spere blato sa cizama  :D
 

Prilozi

  • DHSTYLE.jpg
    DHSTYLE.jpg
    200,3 KB · Pregleda: 266

thedule

Junior member
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruke
39
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
srecno krstenje
smileys-beer-817053.gif
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala, i meni se dopala fotka  ;) mislim da ce ici na zid  ;) Buduci da sam ocekivao ovde na tom mestu ribu fotoaparat sam namestio na stativ i namestio funkciju da sam uslika cim prepozna obraz...zagazio sam u vodu, tacnije blato, dok sam poalko tonuo u blatu ribu oslobodim od udice, izvadim je iz mreze okrenem se i fotoaparat sam odradi svoj poso'. Nadao sam se da nece da pocne da se otima i imao sam tu srecu da je mirovala dok sam ja s njom pozirao sam sebi  :hammer: :D Posto sam opet sam lovio druge ribe mi se nije dalo slikati jer su bile malo manje.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sebastian je napisao(la):
Hvala momci! I kod mene je slicno. Gde je lepa priroda I suljank/kamen/pesak nisu mnogo velike ribe osim ako ih bas ubace a takve velike ubacene meni nisu zanimljive. Zelim da lovim veliku ribu koja je u toj void oda malena I izborila se da je tolika....e takve su ovde u ovoj kaljuzi ;)
Jucer sam se tu za slaba cetiri sata bas fino nalovio a bio sam I danas slobodan. Odlucio sam konacno uzeti novi DH (switch) I na krstenje...reko, jucer sam se ganjao po blatu pa danas necu, odo negde gde je fina priroda...I tako dodjoh na moju dragu Savu na de kojim gazduje moja RD. Voda je jos uvek slaba od kisa koje su nas zalivale par dana u nazad. Tu sam ulovio par nekih malenih pastrmki I smrklo mi se. Da krstavam ovakvu haubicu od stapa na malim ribama mi I nije neki def  :blush: I odem jos na jedno mesto gde bi se krila kakva veca riba ali corak. Pa sam se odlucio ici na jednu manju pritoku Save da se igram malim ribama sa mojom full flexy cetvorkom. I tako dok sam se vozio po auto cesti sve mi ne da mira jedna misao...zavrsi krst pravom ribom ....I tako umesto da skrenem prema Trzicu produzim prema Jesenicama nekih 20km dalje. Tu sam switchem odma na pocetku overio ovu sedamdesetku  :smoke: Beli Woolly Bugger, tonuci poli lider I udari ga u driftu...nije moglo bolje  ;) Posle nekoliko skokova je polako dosla I pred objektiv  :lol:
Tu sam jos  ulovio par komada od 55 do 63cm. Nadam se oktobra konacno overiti neku od 80cm  :smoke: ;)

Posle nekih 3 sata gacanja po blatu resio sam jos sat vremena malo otici na donji tok Dolinke I peticom jos malo nimfariti. Tako da sam zakljucio ribolov sa jos par malih pastrmki a najvise zbog toga da se mi dobro spere blato sa cizama  :D



Seb kod mene sve divljakuse sirova priroda  :tbumb:  , kakvo poribljavanje ma ljudska noga nije krocila , kao da si u praistoriji  :bat: , kamenjarke i efimere velike preko 5cm ali pastrmke do pola kile ali skacu ko lude  :lud: , Seb lep ti prsluk planiram da pazarim takav i jos nesto simmms stvari zasluzio sam  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to sam i ja sebi reko  ;) dok sam bio u usa pa je pao g4, cokule, kosulja i ovo prsluce  :D a prsluce je samo takvo...raspored đepova...ma vrh...preporucujem  ;)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sebastian je napisao(la):
to sam i ja sebi reko  ;) dok sam bio u usa pa je pao g4, cokule, kosulja i ovo prsluce  :D a prsluce je samo takvo...raspored đepova...ma vrh...preporucujem  ;)


Seb to prsluce je cini mi se u jeftinijem rangu da nije ovo http://www.aos.cc/shop-fliegenfischen/bekleidung-fliegenfischen/fliegenweste/simms-freestone-fliegenweste.html    posto planiram ovo da pazarim neki kacket i slicno  :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pazario sam GUIDE model http://www.simmsfishing.com/shop/vests-packs/guide-vest-1.html u svetloj boji.

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Moja greska izgleda slicno kao freestone zbog boje , ali u svakom slucaju vrh moj drug s kojim pecam ima g3 gunmetal i stvarno je strasan, simms je vrh nek prica ko sta hoce  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je malo su slicni, na vecini mojih slika gde drzim ribu ispred sebe prekriven je deo sa onim "federastim zakaculjcima" za niper i pean kojeg freestone nema... ja sam maksimalno zadovoljan!!!
 

francuzic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2013.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Zebrasta lijepotica ulovljena na BWO nimfi udica 16...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    162,8 KB · Pregleda: 226
Vrh Dno