Pitanje?:D

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Nesto sam se zbunio  :hammer: Podjimo od pretpostavke da je sistem u ravnotezi  :hammer: Sada, masa koja pravi ekvivalent treba da bude cekrk + kanap ili samo cekrk kada se posmatra ravnoteza sistema, odnosno kada se bira cekrk za dati stap? Plasim se da sam zbunio i ostale  :hammer: :hammer:
 

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Dobro pitanje,  po meni je najmerodavnije ono sto se desava u praksi odnodno baking+struna koja ostane namotana na cekrku prilikom zabacaja. Mada i tu moze da ima male  razlike u zavisnosti od toga na koju se daljinu vrsi zabacaj.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Pa recimo da zabacaji nisu duzi od 10 do 12m, kada je u pitanju fina prezentacija sto je najcesci slucaj. Onda bi trebalo da se gleda na balans kao kanap+cekrk...ili ne?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Balans se meri tako sto izvuces glavu kanapa iz stapa i stavis kaziprst ispod drske stapa, na mestu gde se se on nalazi dok drzi stap prilikom bacanja.  Ako ti stap naginje ka cekrku, stap se oseca lak ali ujedno `` landarujuci`` i gubis osecaj punjenja. Taj slucaj je za dobrano izbegavanje.

Ako ti stap naginje ka vrhu, samo punjenje se oseca drasticnije nego sto ustvari jeste sto moze opet da te zezne. Kod ovog slucaja se i stap oseca tezim nego sto jeste. To jest vrh stapa.

Najbolje je da uspostavis balans dodavanjem tezine na cekrku, ako imas neki laksi, sve dok ne postignes ravnotezu. Ostavi one price o ``sto laksem to boljem cekrku``. Uspostavi balans i imas osecaj lakseg stapa iako ne izgleda tako kad izmeris totalnu tezinu. 

Kod dvorucnjaka se na isti nacin meri ravnoteza i ima isti ucinak kao i kod jednorucnih.

U sustini je dobijanje ravnoteze sistema izuzetno zapostavljeno kod vecine musicara, ali ko jednom proba i vidi prednosti uravnotezenog sistema, dobrano obraca paznju.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Boki,nije budalastina  kakav se kalcijum  najsavremenijom  metodom izvlaci upravo iz ribljih kostiju.

U svetu nutricionizma pored orasastih plodova,svezeg voca i povrca i ovo je izvor  najkorisnijeg  kalcijuma. Verujem da poznajes

o ishrani  neke stvari,pa me zbunjuje ova tvoja iskljucivost. Nemam namere da se ubedjujem s' tobom,ne vredi.



Pa u poljoprivredi  se odavno za stoku koristi ''kostan obrasno''. Nadji  od Harvija Dajmonda o kalcijumu pa onda tvrdi

nesto. Potreba  kalcijuma tek kod starijih osoba  dolazi do izrazajaa posebno u pocetkom reumatidnog  artritisa gde dolazi

do kocenja tela i premecaja rada  bubrega. Caki visak kalcijuma moze da napravi haosu radu paratiroidne zlezde.

Ali sto bih  bockao  bezveze kad ti SVE znas. Pa pretera ga brate moj,ma koliko te cenim i gotivim uopste  :blush:

Eto,ne poznajes  nutricionizam od mene  bolje :nowink:. Mogu da ti pisem do sutra ujutru,ali JOK.

 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Neso upravo to, ovo sto si prvo naveo, cekrk je "malo" tezi i vrh stapa ide navise, osecaj je ocajan pri zabacivanju a navikao sam uglavnom na izbalansiran sistem tako da mi ova pojava neravnoteze smeta...Ustanovio sam da je potrebna masa kod polozaja cekrka na stapu oko 93-94 grama sto znaci da bi recimo to bila tezina cekrka. Hteo ne hteo, moracu da kupim sto laksi cekrk...
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Zato sam ja na moj cekrk isti kao ssto si ti prodao strelcu,namotao 100 metra bekinga,konac od 30 metara,i znas kako stoji sad stap sa cekrkom... 'vako --------------. pravo ko strela :)  ;)
Sad bi ti grujice lego lepo dam cekrk  ;)
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
black panther je napisao(la):
Zato sam ja na moj cekrk isti kao ssto si ti prodao strelcu,namotao 100 metra bekinga,konac od 30 metara,i znas kako stoji sad stap sa cekrkom... 'vako --------------. pravo ko strela :)  ;)
Sad bi ti grujice lego lepo dam cekrk  ;)
Mislim da ne, ne treba mi biceps nego balans  :tbumb:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Lele  :doh: pa neka se strelac oglasi u vezi dam cekrka,posto je i sam korisnik istog,pa neka kaze nesto o njemu,mislim  da je cekrk i vise nego solidan za ''nase'' moje i tvoje potrebe...onda ti predlazem ovo,lepo je ko lutkica
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-reels/fly-reel-hardy-ultralite-3000-cc  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Moj Loop Opti Power ima dodatne utege za postizanje ravnoteze a slicno imaju i ovi http://www.centurygame.co.uk/innovations.php

Samo pitanje vremena je kad ce velika imena renomiranih firmi poceti da uvode u svoju ponudu novih modela stapova.... trenutno su jos u grcu ko ce izdrzljiviji a laksi da uradi ali polako pa ce biti sve vise i ovoga.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
  Boki,nije budalastina  kakav se kalcijum  najsavremenijom  metodom izvlaci upravo iz ribljih kostiju.

U svetu nutricionizma pored orasastih plodova,svezeg voca i povrca i ovo je izvor  najkorisnijeg  kalcijuma. Verujem da poznajes

o ishrani  neke stvari,pa me zbunjuje ova tvoja iskljucivost. Nemam namere da se ubedjujem s' tobom,ne vredi.



Pa u poljoprivredi  se odavno za stoku koristi ''kostan obrasno''. Nadji  od Harvija Dajmonda o kalcijumu pa onda tvrdi

nesto. Potreba  kalcijuma tek kod starijih osoba  dolazi do izrazajaa posebno u pocetkom reumatidnog  artritisa gde dolazi

do kocenja tela i premecaja rada  bubrega. Caki visak kalcijuma moze da napravi haosu radu paratiroidne zlezde.

Ali sto bih  bockao  bezveze kad ti SVE znas. Pa pretera ga brate moj,ma koliko te cenim i gotivim uopste  :blush:

Eto,ne poznajes  nutricionizam od mene  bolje :nowink:. Mogu da ti pisem do sutra ujutru,ali JOK.

Evo sta znam!

Kostano i riblje brasno je ZABRANJENO u ishrani stoke, izmedju ostalog znam i da je jedan od uzrocnika bolesti ludih krava u Eng. Drugo, potreba ljudskog organizma za najvecom kolicinom kalcijuma je do 25 godine posle nje opada potreba i smanjuju se kolicine unosa kalcijuma. Do 25 treba unositi dnevno 1000-1200mg a od 25 800-1000mg. Trece,10x veca kolicina kalcijuma dobija se iz riblje jetre nego iz ribljih kostiju i 20x bolje se apsorbuje u ljudski organizam. Cetvrto, kostano brasno se koristi za organsko djubrivo i tu mu je primena ok.  Peto, covek normalnom ishranom unese sasvim dovoljnu kolicinu kalcijuma tako da mu nikakvo kostano brasno nije korisno ni potrebno a ponajmanje riblje kosti. I sesto, sto se riba tice one su u ishrani korsne zbog D vitamina bez kog je nemoguce apsorbovati kalcijum iz druge hrane u ljudskom organizmu a ne zbog kostiju i ne zamlacujte ljude budalastinama. Isto kao sto si debelo lupio za artritis i vezu sa kalcijumom. I kod artritisa i kod osteoporoze daje se D vitamin a ne kalcijum.

Normalno da je "jok" kad pises povrsne i neprecizne stvari.

P.S. Pogresna tema od strane Mafketa pa logicno i moj odgovor.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Gruja je napisao(la):
Ustanovio sam da je potrebna masa kod polozaja cekrka na stapu oko 93-94 grama sto znaci da bi recimo to bila tezina cekrka. Hteo ne hteo, moracu da kupim sto laksi cekrk...

Grujo, takav ce te kostati 200-300e :D
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
simpson H je napisao(la):
Grujo, takav ce te kostati 200-300e :D
Ne, moze da se nadje takav i do 150e, GT od Visiona ili Sonik SK, na kraju krajeva tu je i tvoja quideline qudra :-D  Videcemo nesto vec, duga je zima :)
 
Vrh Dno