Pitanje?:D

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ma neće niko ni da je zatvara.

Grujane, gledaj stvari na "makro" planu - za varaličarac od 300 gr je bitno da li je držač na određenom mestu (to prvo) za određenu makinu.
Onda, da li mu odgovara makina od 400 ili 600 gr.?
Zna da ubije leđa "težak vrh".

Ovo standardno mušičarenje kod nas je smešno u poređenju s tim, a taj navodni "balans" je I potekao iz spin ribolova...

PS
U rukama imaš 200 gr.... balans svega toga je zajebancija.  ;)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
japanac je napisao(la):
Ma neće niko ni da je zatvara.

Grujane, gledaj stvari na "makro" planu - za varaličarac od 300 gr je bitno da li je držač na određenom mestu (to prvo) za određenu makinu.
Onda, da li mu odgovara makina od 400 ili 600 gr.?
Zna da ubije leđa "težak vrh".

Ovo standardno mušičarenje kod nas je smešno u poređenju s tim, a taj navodni "balans" je I potekao iz spin ribolova...

PS
U rukama imaš 200 gr.... balans svega toga je zajebancija.  ;)


Balans je bitan u toku bacanja ... ne mogu vise ovo postaje ..ne znam  :doh:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nikola izgleda mi čitajući postove ove teme da je jedino tebi mnogo bitan balans pri bacanju? moguće su dve varijante... jedna je da samo ti umeš da bacas...
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
nikola izgleda mi čitajući postove ove teme da je jedino tebi mnogo bitan balans pri bacanju? moguće su dve varijante... jedna je da samo ti umeš da bacas...

Jeste bitan mi je  :yeswink:  da znam da bacam , za druge zaista ne znam  :)
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Pre par godina na Bubnju, ovde u Nisu, bio nekakav skup, I sad kao neki FC miting ili takmicenje itd...

U pitanju je dakle bio jedan musicar iz Vranja.
Pre tog skupa, bacao je 40+ metara k'o iz pichke.
Na skupu, TCX-om i expert distance kanapom bese neko upetljavanje, te smeta vetar, te ovo i ono... i na kraju nekako dobaci tu oko 15-20m. Njegov zakljucak je bio bas da mu balans nije odgovarao.  :hammer:

Sad, moze i to da bude, njemu nije odgovarao, ostalima jeste. Moz' da bude da se taj (de)balans manifestuje samo kod odredjenih ljudi, posto u FC-u ima kastera koji bez stapa i s cekrkom u dzepu ispucaju ceo kanap.  :whistle:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
japanac je napisao(la):
Pre par godina na Bubnju, ovde u Nisu, bio nekakav skup, I sad kao neki FC miting ili takmicenje itd...

U pitanju je dakle bio jedan musicar iz Vranja.
Pre tog skupa, bacao je 40+ metara k'o iz pichke.
Na skupu, TCX-om i expert distance kanapom bese neko upetljavanje, te smeta vetar, te ovo i ono... i na kraju nekako dobaci tu oko 15-20m. Njegov zakljucak je bio bas da mu balans nije odgovarao.  :hammer:

Sad, moze i to da bude, njemu nije odgovarao, ostalima jeste. Moz' da bude da se taj (de)balans manifestuje samo kod odredjenih ljudi, posto u FC-u ima kastera koji bez stapa i s cekrkom u dzepu ispucaju ceo kanap.  :whistle:
Ako je jos bio obucen u maskirno onda svi otprilike znamo ko je u pitanju :-D  Eto, ja o tom balansu pricam hahah
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Meni balans znaci. Zapostavio sam  ga jedno vreme zbog  vrhunskog  cekrka koji je bio pretezak zastap #4.

Kada sam stavio  taman cekrk 3-4, olaksanje veliko je nastupilo. Na svakom kompletu mi je balans kod pocetka plute na prstu.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
jel balans treba da bude na pocetku plute ili na sredini (gde naleze ruka) jer kod mene je bas u sredini balans,na rukohvatu...
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
black panther je napisao(la):
jel balans treba da bude na pocetku plute ili na sredini (gde naleze ruka) jer kod mene je bas u sredini balans,na rukohvatu...

  Mislim da par cm gore- dole nije problem.Ja se nisam trudio oko preciznog stelovanja,jednostavno sam za stap #4 uzeo  cekrk #4 za stap #2 cekrk #2 itd.i tako mi je sve na pocetku plute.Mislim da je i na polovini da mi ne bi smetalo.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ja neznam cekrk koji koristim za koju strunu je predvidjen,ali sam uklopio dam stap i dam cekrk,verovatno sto su iz iste firme pa se poklapaju  ;) ali kad ga promenim moram posle i cekrk da menjam  :doh:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
black panther je napisao(la):
Ja neznam cekrk koji koristim za koju strunu je predvidjen,ali sam uklopio dam stap i dam cekrk,verovatno sto su iz iste firme pa se poklapaju  ;) ali kad ga promenim moram posle i cekrk da menjam  :doh:

Bre,bre Panteru,nema veze firma sa poklapanjem,nemo zaebavas. Meni Orvis stap a Byron cekrk pa ki ''dupe na nosu''.
Bitno da uklopis priblizne ili iste klase. Mnogi koriste malo laksi cekrk ili malo tezi i navikli se ljudi.

I stap T & T a Orvis cekrk pa savrseno upareni,samo prati brojeve. Lep klalitetan cekrk je prica za sebe i leze na svaki adekvatan
stap :hammer:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ma salim se zza poklapanje brendova,tako mi se pogodilo  :hammer: nisam ga ja namerno uklapao  :nowink:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
black panther je napisao(la):
Ma salim se zza poklapanje brendova,tako mi se pogodilo  :hammer: nisam ga ja namerno uklapao  :nowink:

Znaci zezas.zezas  :mad: . Posto si dokon,begaj od  kompjutor i sedaj za stegu,pametnije bi ti bilo da vezbas  :whistle:
 
Vrh Dno