Pitanje?:D

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Upravo sam ja sve ovo o cemu je nespereto pisao iskusio u svojoj skromnoj musicarskoj karijeri. Kada sam tezi cekrk zamenio dosta laksim totalno mi se poremetio balans na stapu i sam osecaj prilikom zabacivanjaje bio dosta drugaciji. Bio sam zbunjen i nisam umeo sebi da objasnim kako mi je sad kad sam stavio bolji i laksi cekrk bacanje postalo teze. I ako se tu radi o malim razlikama u tezini od 20-30 grama i te kako se oseca razlika prilikom bacanja. Iskusniji musicari ce sigurno znati i malo bolje da objasne.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
black panther je napisao(la):
Lele  :doh: pa neka se strelac oglasi u vezi dam cekrka,posto je i sam korisnik istog,pa neka kaze nesto o njemu,mislim  da je cekrk i vise nego solidan za ''nase'' moje i tvoje potrebe...onda ti predlazem ovo,lepo je ko lutkica
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-reels/fly-reel-hardy-ultralite-3000-cc  ;)

Ja sam zadovoljan jer sam prestao da robujem opremi, odavno oprema robuje meni  :yeswink:

Poslednje dve godine najviše koristim jedan bakelitni čekrk koji sam kupio na Kupindu za 250 dinara, star je oko 30 godina a nikada nije video vodu, jadnik, niti je bio montiran na neki štap ikada.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Moje licno misljenje da su stariji tipovi cekrka itekako danas primenljivi,naprimer famozni ''tokoz'' je jedan od laganih cekrka,koji nema neku finocu kao danasnji cekrci,ali je dam unapredjena verzija,sledeci put menjam stap,cekrk ne dam ni za zivu glavu...jes da vredi 500-600 dinara al nedam  :nowink: :whistle:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Gruja je napisao(la):
Neso upravo to, ovo sto si prvo naveo, cekrk je "malo" tezi i vrh stapa ide navise, osecaj je ocajan pri zabacivanju a navikao sam uglavnom na izbalansiran sistem tako da mi ova pojava neravnoteze smeta...Ustanovio sam da je potrebna masa kod polozaja cekrka na stapu oko 93-94 grama sto znaci da bi recimo to bila tezina cekrka. Hteo ne hteo, moracu da kupim sto laksi cekrk...
grujo molim te nemoj da se naljutis ali stvarno mi nije jasno kako si za godinu dana musicarenja stigao do nijansi u smislu da ti je ocajan osecaj ako ti cekrk vuce vrh stapa ?
ljudi vec smo se raspravljali na ovu temu. postoji samo tezi i laksi stap i cekrk  a taj famozni balans stapa i cekrka je cista glupost ...sto sam i slikovito dokazao a sve mozete pogledati ovde http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4738.60
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
grujo molim te nemoj da se naljutis ali stvarno mi nije jasno kako si za godinu dana musicarenja stigao do nijansi u smislu da ti je ocajan osecaj ako ti cekrk vuce vrh stapa ?
ljudi vec smo se raspravljali na ovu temu. postoji samo tezi i laksi stap i cekrk  a taj famozni balans stapa i cekrka je cista glupost ...sto sam i slikovito dokazao a sve mozete pogledati ovde http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4738.60
Ma kakva ljutnja, ovo je samo pozitivna razmena misljenja, stavova...Pa ne treba coveku ni god dana musicarenja da to primeti tj oseti. I nisu to nijanse, ne govorim o 10,20 pa ajde i 30 gr bi bili u granicama tolerancije, al sta bi ti recimo radio da imas stap mase 75 gr a na njemu cekrk od 175 gr sa kanapom ( koji je tezak nekih 30 gr)? Evo reci cu ti ja, menjao bi ili stap ili cekrk...  Ne kazem ja da ne moze da se peca, moze, ali znas kako kazu dobar je i konj al se traktor koristi. Posle recimo 2 sata mahanja oseti se blagi bol u ruci a i to zabacivanje nije prijatno, tako da, misljenja sam da balans itekako ima veze u celoj ovoj prici. S druge strane zavisno od jacine stapa i kanapa proizvodjaci cekrka prave ih tako da otprilike po svojoj masi odgovaraju sistemu.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
grujo molim te nemoj da se naljutis ali stvarno mi nije jasno kako si za godinu dana musicarenja stigao do nijansi u smislu da ti je ocajan osecaj ako ti cekrk vuce vrh stapa ?
ljudi vec smo se raspravljali na ovu temu. postoji samo tezi i laksi stap i cekrk  a taj famozni balans stapa i cekrka je cista glupost ...sto sam i slikovito dokazao a sve mozete pogledati ovde http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4738.60


Sasats zato sto ide sa pravim igracima cele godine  :yeswink:
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Jel može neko ovu priču oko balansa u horizontalnoj ravni da prebaci u vertikalnu ravan, pošto štap držimo manje-više uspravno dok zabacujemo, i objasni kako se to odražava na punjenje štapa i ostale vrste osećaja, kao i to gde je tačka oko koje se kreće štap za vreme zabačaja?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nikola renegade je napisao(la):
Sasats zato sto ide sa pravim igracima cele godine  :yeswink:
kaži im da je bolje da pokažu dečku nešto iz iskustva oko pecanja umesto da ga bacaju u dilemu oko beznačajnih stvari
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
kaži im da je bolje da pokažu dečku nešto iz iskustva oko pecanja umesto da ga bacaju u dilemu oko beznačajnih stvari
Ma Sale samog sebe sam bacio u dilemu, postavio sam pitanje i do sada ne videh nesto puno korisnih odgovora, jedan ili dva...Samo neka prepucavanja koju god temu da otvoris...
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Raspravljanje o balansu ima smisla kod teske artiljerije, a ove picanerske #3, #4, #5 itd...

Ma daj bre ljudi, ne zanosite se, do zime ima jos mnogo; idite na pecanje, radi klen, bucov... pastrmka.  :D

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Gruja je napisao(la):
Ma Sale samog sebe sam bacio u dilemu, postavio sam pitanje i do sada ne videh nesto puno korisnih odgovora, jedan ili dva...Samo neka prepucavanja koju god temu da otvoris...


Grujo tacno sebi zboris malo si se bacio ;)
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
japanac je napisao(la):
Raspravljanje o balansu ima smisla kod teske artiljerije, a ove picanerske #3, #4, #5 itd...
Ma daj bre ljudi, ne zanosite se...
Slazem se 100%, nije to bas od tolikog znacaja.
 
Vrh Dno