pomoc!!!

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ja uopšte neznam kakve su mu suve muve kad tonu?
Ja kad vežem suvu,očekujem da pliva,da nemož da potone,jedino ako upadne u vrtlog.
Milane,nabavi balzu ili poliuretan,izdeljkaj bambule,i nema da se mučiš sa mazanje svakojakim mastima,uljima i ostalim sredstvima...
Ili daj neku sliku da vidimo koje su to muve što ti zadaju "glavobolju".
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
black panther je napisao(la):
Ja uopšte neznam kakve su mu suve muve kad tonu?
Ja kad vežem suvu,očekujem da pliva,da nemož da potone,jedino ako upadne u vrtlog.
Milane,nabavi balzu ili poliuretan,izdeljkaj bambule,i nema da se mučiš sa mazanje svakojakim mastima,uljima i ostalim sredstvima...
Ili daj neku sliku da vidimo koje su to muve što ti zadaju "glavobolju".




Panto ne pricaj nebuloze muva koliko dobro napravljena mora nakog izvesnog vremena da potone jer prikupi vodu zato se i koriste flotant ulja i masti kao i puderi za cdc a i suve muve , ne mozes do kraja svog zivota da pecas na bambolu i da ti ona bude uvek resenje za sve , nisi pecao pastrmku pa ne znas koliko je potrebno da muva bude u idealnom stanju u momentu prezentacije koja nakon uzimanja bude cesto rascerupana ili ostecena zato se plovnost produzava tim sredstvima, ZNACI ne moze se uvek pecati bambolom a i videces da svi profesionalni musicari koriste sredstva redovno i glupo je da tvrdis  da ''svakojaka '' sredstva nisu potrebna i da dajes savete coveku koji je pocetnik na takav nacin kao da iza sebe imas iskustvo od 30 godina , nemoj da se ljutis ali stvarno je bezveze da ovako pises  :blush:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
milankrezner je napisao(la):
kolega upravo sam maloprije otopio parafinsku svječu i tečni parifin, tako da ču prvo to probati jako je jeftino a svi kažu da je odlično za plovnost, jedino nije dobro za CDC al pošto sam početnik još nemam takvih muha  :D



Mislim da je ipak bolje da das 5-6 e i kupis pravu hemiju za musice  :blush:
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
MM je napisao(la):
Ja ću morati da batalim parafinsko ulje koje koristim godinama unazad.

Super je plovnost ali pre ili kasnije muve potamne od njega, posebno one od konca i dabinga.

Pojma nemam šta da nabavim. Najradije bih neki floatant u tečnom stanju, zaobišao bih masti i gelove...

ovo da potamne još nisam nigdje pročito  ???
vjerovatno ljudi gubili muhe koje mazali parafinskim uljem pa nisu mogli primjetiti da potamne  :hammer:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ozbiljno ti kažem. Ako baš insistiraš, mogu da ti uslikam tek napravljenog Kraljevskog kočijaša pored onog koji je prošao tretman parafinskim uljem, razlika je očigledna. Krila od npr. kreje ili sove takodje potamne.

Ovo se odnosi na samo parafinsko ulje, tečnost. Nisam probao da pomešam ulje i komadić sveće, možda tu nema ovakvih problema.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
...
 

Prilozi

  • IMG_1443.jpg
    IMG_1443.jpg
    156,2 KB · Pregleda: 153
  • IMG_1452.jpg
    IMG_1452.jpg
    187 KB · Pregleda: 162
  • IMG_1448.jpg
    IMG_1448.jpg
    170,4 KB · Pregleda: 149

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Verovatno je potamnelo jer je vlažno. Nakvasi vodom pa vidi dal će i ove koje nisi mazao potamneti.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nije u tome stvar. Nisu ove tamne vlažne, sve fotografisane muve su suve kao barut. Maslinaste krejice su obe lakirane tako da im kvašenje ne bi promenilo boju.
Od ulja je ova druga potamnela uprkos tome što je lakirana.

Jednostavno, kod relativno dužeg korišćenja parafinskog ulja muve trajno potamne. Što duže potraje muva i primena parafinskog ulja, to gore.

Evo, ovo je muva napravljena od badrljice fazana. Ovi svetliji tonovi su bili boje slonovače, skoro pa beli, a vidi ih sad...
 

Prilozi

  • IMG_1445.jpg
    IMG_1445.jpg
    161,9 KB · Pregleda: 146

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Da, i Ja sam primetio da muva potamni od parafinskog ulja i nakon ispiranja ostaje takva.
Imam ga uz sebe i ne koristim ga vise.
Ranije sam koristio Anglers Image Super CDC Floatant i bio je vrhunski, nesto bolje probao nisam.
Ali sam mojim nemarom bocicu zajebao i ulje je istocalo.
Vise nisam mogao da ga nabavim.
Sad koristim Vanjin CDC Gell i nije los, radi posao.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
nikola renegade je napisao(la):
Panto ne pricaj nebuloze muva koliko dobro napravljena mora nakog izvesnog vremena da potone jer prikupi vodu zato se i koriste flotant ulja i masti kao i puderi za cdc a i suve muve , ne mozes do kraja svog zivota da pecas na bambolu i da ti ona bude uvek resenje za sve , nisi pecao pastrmku pa ne znas koliko je potrebno da muva bude u idealnom stanju u momentu prezentacije koja nakon uzimanja bude cesto rascerupana ili ostecena zato se plovnost produzava tim sredstvima, ZNACI ne moze se uvek pecati bambolom a i videces da svi profesionalni musicari koriste sredstva redovno i glupo je da tvrdis  da ''svakojaka '' sredstva nisu potrebna i da dajes savete coveku koji je pocetnik na takav nacin kao da iza sebe imas iskustvo od 30 godina , nemoj da se ljutis ali stvarno je bezveze da ovako pises  :blush:
To sam rekao u kontekstu,ako koristi bambule ili policelonke ne treba mu nikakva mast...
E sad,ako peca muvama od cdc-a,badrljičarke,i ostalo,onda mu treba.
I ne isplati se da mućka svašta,kad ima mazalice koje koštaju kao dve pakle Sobrannie cigara,tako da ako mu je baš neophodno,neka kupi.
Sledeći put razmisli i dobro pročitaj kad napišem dvosmislenu ili višesmislenu rečenicu,pa me onda napadni. ;)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
black panther je napisao(la):
To sam rekao u kontekstu,ako koristi bambule ili policelonke ne treba mu nikakva mast...
E sad,ako peca muvama od cdc-a,badrljičarke,i ostalo,onda mu treba.
I ne isplati se da mućka svašta,kad ima mazalice koje koštaju kao dve pakle Sobrannie cigara,tako da ako mu je baš neophodno,neka kupi.
Sledeći put razmisli i dobro pročitaj kad napišem dvosmislenu ili višesmislenu rečenicu,pa me onda napadni. ;)



Ne napadam te , covek je rekao suve muve a ne bambole , a i njih treba premazati , a ti si rekao da se covek ne zanosi ''svakojakim'' ne razumem te procitaj ponovo tvoj post pa vidi sta si napisao , u sustini si mislio da mu to nije potrebno i to je greska , ti si uvek visemislen tako da ne znam sta u kom trenutku mislis  :yeswink:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
black panther je napisao(la):
Nek je čovek živ i zdrav,pa će nauči.
Niko se nije naučen rodio... ;)




Naravno da ne zato nije na odmet da se posavetuje ali ne i na pogresan nacin sto ti nije verujem bila namera  :)
 
Vrh Dno