Poperi

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
E Sebastiane neka si im reko :hammer: Ja cu sad da nadjem neki stari plovak i pocinjem da pravim popera :hammer: :lol: :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma gde da se mucis da pravis iskoristi plovak za ono cemu je namenjen :lol: :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Cekam samo kad pocinjete da vezujete kozne muve :hammer:

Evo mogli bi odavde da uzimate materijal za pocetak :hammer:
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Oooooooo Simpsone pobrkao si ovo mu dodje neki "floatig tube" P.S. ako vidi moderator j*bo si jeza...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Niko vama ne zabranjuje da pravite sta god zelite, da rezete daske, da sklepate mamce, da izlivate od gipsa ili da ljustite hladnjace da bi uzeli poliuretan, ali izmislite sebi novo ime, odnosno nacinu ribolova, nemojte da kvarite ovo lepo ime "musicarenje", sa nekim izumima za korov ribe(cast stuki). Ako ne tako onda bi muziku Tome Zdravkovica i Seja Klacha trebali da zovemo narodna muzika, e posto se nasao neko pameten i rekao ne moze to tako, vasa muzika odstupa od uslova da bude svrstana u narodnu muziku, vi morate da se zovete drugacije e tako je nastao TURBO FOLK. Tako i vi, sa vasim izumima sebi sastavite novo ime pokreta koji preferirate, predstavljajete se iza drugog imena, mozda neki stranac cita ovo(do duse malo njih zna srpski), krstice se covek kad cita ove gluposti! Ovo stvarno nema smisla, niko ne brani da se bavite sa tim, ako vama predstavlja poseban uzitak lov stuke, crvenperke, babuske na vase izume, ja to cenim i postujem, ali nemoj da se sramoti pokret "musicarenje", jer svi znamo sta musicarenje jeste a sta nije!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kolega,
Ipak nije uvek sve crno ili belo..."musicarenje" je sirok pojam hteo ti to ili ne.

"svi znamo sta musicarenje jeste a sta nije!"
FlyFishing - Fly u eng. jeziku nosi mnogo značena: leteči insekt, let, brz, lukav itd. Ovde su samo četiri različita značenja sa istom rečju, a ima ih još mnogo. Tako - u starom slogu - FlyFishing bi trebalo da podrazumeva pecanje umetnom muhom koja imitira letečeg insekta. To isključuje i te iste insekte dok su u stadiju ličinke itd. Npr. račiči, koliko znam nemaju krila i ne lete, zašto njih koristiti. Čemu bakrene žice i zlatne lamete? To nemaju leteči insekti. Ovako možemo u nedogled, ne ovo ne ono. Ovako je onako je. Ako bi netko pecao sa insektima u svim stadijima onda neka se to zove InsectsFishing, a kako bi nazvali one koji bi pecali racicima? Oni nisu insekti! Sta sa tako dragim nam gamarusima??? Mozda ShrimpFishing!?

Problem je ovo visestruke naravi.
Al' covek je taj komplikator
i zbog svoje sujete pocne da "gnjavi".
Pokvaren mu je komunikator
alo slabo se cujemo, nerazumem, zvuči ko'da se netko davi.

O' moj druže priču batali
pukla je veza između dva sveta.
Kada se komunikator popravi, opet priču raspali,
tada če mo imati jednu putanju kao kometa.

Mislim da je tema bila poper, a ne rasprava jel' on "muva"!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Ne postoji uzbudljiviji musicarski ribolov od lova poperima. Ako se potrefi situacija na vodi, ovakav ribolov je daleko uzbudljiviji i dinamicniji od bilo kakvog lova suvom musicom.

Koristio sam mnoge tipove popera, uglavnom za lov morskih riba, ali i slatkovodnih (velikousti bas, krupna suncanica). Dok je poper dizajniran da pravi prilicnu buku po povrsini i pod njom, ponekad su produktivnije nesto tise povrsinske musice, kao Gurgler, slajder ili Crease Fly. U zavisnosti od uslova na vodi, najvise volim Banger-tip popera, sa velikom penastom glavom, koja se lako menja. To dodje zgodno ako se love zubate ribe-stuke, zubatice, barakude i izgrizu glavu popera. Nju mozete i da oblikujete ili zasecete, tako da muva roni ("diver"), ili poskakuje po povrsini ("skipping bug"). Takodje, ako imate cilindar od pene (glavu Bangera), mozete od svakog strimera da napravite poper. Navucite cilindar na predvez, pa vezite strimer i to je to (nesto u fazonu "tube" musice).

Na slici dole su svetlucavi poperi od tvrdjeg materijala-plasticne pene, koja se presvuce mylar pletenicom. Ovo su standardni morski poperi, ali bi bili dobri i za stuku, a i basa, u manjoj velicini. Na slikama ispod je strajper ulovljen na ovakav poper, kao i jedna morska lokacija na kojoj se odlicno lovi bucnim poperima.

poperi.jpg

stripah.jpg

stripersurf.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Znao sam da če i Oldy nešto da podeli sa nama ;-) Poperi su ti fenomenalni. Setio sam se nečega u vezi bassa. Mix je opisivao kako štuka udara često u času mirovanja popera. Jednako iskustvo imam sa basom. 90% slučajeva je meni udario na red-head popera baš kada je mirovao par sekundi nakon plopkanja i manevrsisanja po vodi. Taj dan sam ih uhvatio preko 20tak komada, i retko su udarali kada sam ga povlacio. Izuzetan prizor je kada velikousti bas zine ne površinu da pokupi popera... Sa štukom nemam toliko iskustva, što se tiče popera, ali uskoro (nadam se) imat ču i ja šta pisati o pegavoj barskoj lepotici i mr. Poperu :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Buduci da sam obecao Fire Tiger-a evo ga. Pre par dana sam ga "izdeljo'" ;-) Imam ih u par boja. Crni i ovaj FT su mi favoriti. No, crni ima zlatne niti u repu za razliku od ovoga.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Buduci da sam obecao Fire Tiger-a evo ga. Pre par dana sam ga "izdeljo'" ;-) Imam ih u par boja. Crni i ovaj FT su mi favoriti. No, crni ima zlatne niti u repu za razliku od ovoga.

izgleda odlično ,svaka čast !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Buduci da sam obecao Fire Tiger-a evo ga. Pre par dana sam ga "izdeljo'" ;-) Imam ih u par boja. Crni i ovaj FT su mi favoriti. No, crni ima zlatne niti u repu za razliku od ovoga.

izgleda odlično ,svaka čast !

hvala kolega i dobro došao...to je iz 2006. godine. Sada bi to bilo mnogo bolje ;) i na boljoj udici...od balse bi sada radio samo manje a ako bi hteo koristiti vece popere onda bi koristio gurglere ili definitivno Bob's Banger-a!
 
Vrh Dno