Poperi

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Djole mi je ubacio buvu pre neki dan onim njegovim novotarijama :doh:... nekako sam i navezao ove askere, al slikanje je bilo posebna prica. Ogranicena kamera telefona, potpomognuta velikom lupom  :-X    i opet nije kako treba


 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    214,4 KB · Pregleda: 403

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
10112009631.jpg


10112009632.jpg

za bucova Gamakatsu f16 #6

10112009635.jpg

za štuku Gamakatsu f16 #2
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Vidim Šone da si već krenuo da trošiš sedlo ;)
Reci mi samo da li si pera vezivao kao za flatwing (vodoravno) ili uspravno pošto ne mogu baš da izvalim sa sliek zbog zakrivljenosti istih?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
vodoravno druže  ,barem su trebala da budu vodoravno ...


evo ga jedan zlaćani ZonkerPoppy

Glava od Balze presvučena epoksijem
Nogice Grizzly pero
Flashbow
Zonker maslinasti
udica 4/0 Gamakatsu

zonkerpoppy.jpg

 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Šone, zašt ne udubiš popere sprijeda tako če jaće plopkati po vodi :yeswink:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Druže ja baš izbegavam to nepotrebno plopkanje to jest više volim prirodnije kretanje ranjene ribice po površini ,mada doduše nekada je baš taj "plop" ključ za napad štuke ili drugih grabljivica ,u svakom slučaju i ovi moji plopnu po želji samo ih treba malo jače i odsečnije povući pri vodjenju ...

još jedna varijanta

zonkerpoppy2.jpg
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone je potpuno u pravu!Plopkanje će vrlo često  da odbije grabljivicu nego što će je izazvati na napad.Najbolje fore za te površinske zezalice je da prskaju i da menjaju smer i dubinu kretanja!
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
ja  mislim da bucova jako plaše, a štuku i soma  baš privlače :-\
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hoće i štuka da zbriše glavom bez obzira ako joj mnogo bućka,za soma neću da komentarišem.To je strvina,ide na sve :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da pojasnimo neke stvari oko popera. On uopste ne mora da plopce, skace, prsti, vristi... ukoliko ga vodimo laganim pokretima. Ravnomerno ce parati vodu i mozda dati stuki do znanja da je krupan zalogaj na povrsini. Ona druga stvar ako pravimo odescene poteze rukom ili samim stapom da izazivam onaj BLOOOP popera mozemo razmrdati ribu koja je neaktivna, privuci joj pogled, izmamiti je iz trave, privuci joj paznju ako je dalje ili dublje S TIM sto je bitan faktor da treba posle takvog poteza napraviti zastoj u radu strimera od 5 do 10 sekudi. Tada ce da udari. Naravno da hoce i ako neprestano vucemo popera ali to je vec retkost i valja pogoditi period kada je luda za hranom pa ni ovo nece preskociti. Odlicno je ovaj strimer koristiti kada duva vetar i na vodi pravi talasice. Ako je voda ravna kao daska i jos bistra, preskocite ovaj strimer. 

PS kao neki zakljucak - imajte ovaj strimer u kutijici
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
@PS kao neki zakljucak - imajte ovaj strimer u kutijici @

A i ne morate.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
MORA!!!!!!!! Ako pecas druge vrste, pastmke, klenove, lipjlene i ostale fine ribice a nadje se kreten koji vam kvari mesto e onda MORAS da imas ovo i da PLOPCES na sve strane.  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Djole je napisao(la):
MORA!!!!!!!! Ako pecas druge vrste, pastmke, klenove, lipjlene i ostale fine ribice a nadje se kreten koji vam kvari mesto e onda MORAS da imas ovo i da PLOPCES na sve strane.  :D

moze to i drugacije, rolkastuješ sve u šesnajs' pa mrsiš o granje pa vičeš i negoduješ... ;)

 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
izbacite soma iz kombinacije sa poperima.dobit soma na poper je sizifova muka i ja u mom cjelom stazu sam cuo samo za 2 komada,oba slucajno.
za bucova i klena su daleko bolji spricavci,a za bass-a kad je neaktivan ili duboko buckavci.stuka u principu ne bira,iako je za stuku poper bolje izbjegavati osim ako nam teren dopusta da samo popera mozemo vuci (15-20 cm plitka voda)!
bandari i crvenperke takodjer ne biraju popere,lovio sam ih i na glasne i na tihe,bitno da su dosta mali da stanu u usta.
 
Vrh Dno