Poreklo pastrmke

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Ja mislim da su ovi postovi za brisanje ladno .Obiluju netacnim informacijama
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Jel to po direktivi ili imas  kakav argument,vidim da tvrdite suprotno pa kazite sta je to,jedan kaze koristim stare nazive,drugi se cudi ,treci kaze nije tacno,pa kazite konkretno,naucite me .
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Može ovako: zamolićemo nekog urednika da prođe kroz tvoje postove iz predhodna 2-3 dana i obriše one koji su netačni, a ti ćeš, ako te nešto zanima, da pitaš a ne da iznosiš netačno, pa da do istine dolazimo demantujući napisano.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Bas je bezveze da se brisu postovi iako su netacni. Ovo je forum i postoji reakcija na te netacne postove. Sve se jasno vidi jer je u pitanju diskusija. Brisanjem i prekrajanjem se postaje kao "neki tamo forum". Moze misljenje i da bude netacno a argumentima se dolazi do tacnih podataka.
Da je u pitanju sajt pa da razumem jer na sajtu nije dobro da postoje netacne informacije, ali forum valjda sluzi za razmenu misljenja i diskusije ali ne samo za "tacne" diskusije.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ok je ako čovek iz neznanja napiše pogrešno, pa ga neko ispravi. Nije Ok ako zatrpaš forum gomilom netačnih informacija za koje i ti sam znaš da su netačne.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Pa dobro bre, nisu bile tacne ni informacije da je pletenica dobra zastita od stucijih zuba pa nisu brisane. I dalje se ne slazem da se brisu diskusije iako neki postovi nisu tacni. Covek je izneo tenatcne informacije, na zainteresovanima je da istina izadje na videlo i da se skrene paznja da nisu tacni. Po meni je to normalan nacin razvoja diskusije na nekom forumu. U temama koje mene zanimaju ja uvek reagujem i pokusam da argumentima obrazlozim zasto je neko moje misljenje takvo kakvo je. U ovoj diskusiji nisam zainteresovana strana jer me ne zanima previse poreklo pastrmke, jedino sto jako volim da ih pecam a znam samo da nisu nastale od koacervata kao ni zivot uopste :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Nije Ok ako zatrpaš forum gomilom netačnih informacija za koje i ti sam znaš da su netačne.

Znas kako Goci, posenije je reci ovako kao ti otvoreno "Bahuse zatrpao si forum gomilom netacnih informacija jer..." samo ti nedostaje taj deo umesto tri tacke. Znaci sve moze da ti stane u jedan solidno sazet post u ovoj temi. Ali stvarno nema potrebe za brisanjem.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Slazem se g.Simsone i tako treba da bude na ,,agori,,Naravno da sam ja Bahus sve ovo namerno napiso upravo iz razloga da bi probudio duhove iz boce.Daleko od toga da ja neznam koji se sada teremini i reci koriste u strucnom i narodnom jeziku za porodicu Salmonide,kao i za rodove ove vrste.
Namera je bila da pokrenem temu i da zdravo iznosimo cinjenice o poreklu pastrmke ,bez obzira na oprecne stavove i misljenja kao i tacnost podataka, ali kao sto vidim iz prilozenog ,pojedinci se odmah zalazu za radikalizaciju i cenzuru na moje slobodno misljenje,ustvari drze se  demokraticnosti samo kad njima odgovara,ovde je bilo reakcije ali ne i argumenata koji bi mogli da pobiju moje,, za sada,, ovako misljenje.
Kako sam g.Simson kaze necemo se razlikovati puno od ,,onih tamo,,ne iz razloga sto nemozemo,no jednostavno ne zelimo.

,,Moj najbolji prijatelj je onaj ,ko izvuce ono najbolje sto se nalazi u meni,,
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Brisanja nema sigurno ali... Bahuse, ne ulazim u to da li je ovo tačno ili netačno, ali ako si ovo citirao iz neke knjige, moraš da navedeš koja je i ko je autor. Da nas neko ne prijavi za kršenje autorskih prava... :D
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I Simpson i Jr su u pravu. Vidi se da su ucili od najboljeg  :bleh: Kakvo crno brisanje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Jebote ispade Bahus sad filozof a Goci murinjo, a stvarno mi to nije bio cilj :D

Mada razumem Gocija da zeli tacnost ovakvih informacija pa je mozda malo burno i brzopleto reagovao, cisto sumnjam da je bila neka drugacija namera. A i ja sam postao pickica ocigledno jer ga branim :hammer: :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Sjajno. Primera radi, ja ću kada me recimo zanima kako lipljanu prezentovati malu nimfu na 2 m dubine, umesto da lepo pitam, da napišem nešto ovako:

Kada dođete na vodu prvo uzmite šaku višanja i bacite ih na kraj preliva kako biste dosadne klenove izvukli nizvodno i mogli nesmetano da lovite lipljana. Zatim uzvodno od preliva sipajte u vodu sredstvo za suzbijanje korova. Na taj način ćete istrebiti algu klodoforu, pa će otići i još dosadniji skobalji. Sada treba malo pokrenuti lipljane, pa uzmite leskov prut i bite po površini vode sve dok ne vidite da se lipljani znatiželjno dižu na površinu. Potom hitro bacite leskov prut i uzmite što kraći mušičarac što veće AFTMA, pa zabacite nimfu sa olovnim utegom. Postavite štap na raklju, najbolje od glogovog kolca, pa namotajte konac na čekrk tako da se vrh štapa blago zategne. Kada primetite podrhtavanje vrha znajte da lipljan brčićima njuši nimfu i sačekajte, a kada štap poleti ka vodi snažno kotrirajte, te što brže lipljana izvucite vani kako ga ne bi dohatila koja glavatica.

Eto.

E sad ako sam napisao nešto netačno neka me neko demantuje.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
JR
Moj stil pisanja kao i obracanja svim clanovima foruma je prepoznatljiv,uvazavanje da,podilazenje ne,bez obzira kako ko misli, to je samo njegov licni stav,ne pripadam ljudima koji se drze krutih stavova i principijalnosti,dapace veoma sam fleksibilan i prilagodljiva osoba,ne pripadam ljudima koji se drze samo iskustva,no sebi dozvoljavam da se naucim novinama,ako mogu slobodno da kazem a da pri tom ne budem grub,nesto sto mi najvise smeta je to kad neko kaze da nisam u pravu a pritom ne daje nikakav argumen,a to su u zargonu reci ,ne seri,podigni rucnu,nije tacno,obrisi i lupas gomilu gluposti.Ovom prostakluku oprastam,ali onima koji su to kazali ne zaboravljam,ne iz osvetoljubivosti nego iskustvo koje ne zelim zaboraviti.

,,Iskustvo je kao knjiga,nju i budale mogu procitati,,
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
625
Broj reagovanja
102
Bahus je napisao(la):
Namera je bila da pokrenem temu i da zdravo iznosimo cinjenice o poreklu pastrmke ,bez obzira na oprecne stavove i misljenja kao i tacnost podataka, ali kao sto vidim iz prilozenog ,pojedinci se odmah zalazu za radikalizaciju i cenzuru na moje slobodno misljenje,ustvari drze se  demokraticnosti samo kad njima odgovara,ovde je bilo reakcije ali ne i argumenata koji bi mogli da pobiju moje,, za sada,, ovako misljenje.
Ovako Bahus ...
Ne može čovek da ima "svoje mišljenje" oko nekih nepobitnih činjenica. Nema nikakvih oprečnih mišljenja oko latinskog imena ribe ili geografskog rasprostranjenja. Kakav dodatni argument tražiš ako te upozore da latinsko ime mladice nije Salmo Hucho i da ona ne živi u Neretvi. Ako insistiraš na suprotnom pomisliću da nas za*ebavaš - to bi bilo kao da tvrdiš da je 1+1=3.
Niko ti ne osporava da imaš svoje mišljenje, ali kod ovakvih stvari jednostavno nema prostora za različita tumačenja - u pitanju je ili istina ili laž. Uostalom već su te nekoliko puta ovde pitali da li je to što pišeš tvoje lično mišljenje (iskustvo, stav) ili navodiš komentare iz neke literature.


   
 
Vrh Dno