Problem pri zabacivanju

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nebojsa.kg je napisao(la):
Jedno pitanje,

Kao sto mi je simpson rekao da izvucem 10m strune, i da zabacujem, i da levu ruku drzim u dzepu, to mi ide odlicno. Ukapirao sam, kako treba da zaustavim stap, ukapirao sam timeing, sve je to ok. E sad, kad ukljucim drugu ruku tu nesto ne stima.
E sad, moje pitanje je, da li treba da izvlacim jos strune, ili sa tih 10ak metara zabacujem, a ostalo treba da bude u levoj ruci, ili treba da izvlacim 15m, da mi bude u vazdugu, ako treba recimo za zabacim 15m? Nadam se da razumete sta hocu da pitam.  Kada izvucem recimo 15 metara strune da mi bude u vazduhu, tu mi vec nastaje problem.
  Ako hoces da vjezbas duplo povlacenje to jest  povlacenje i slobodnom  rukom  d,h nemoras obavezno  da uzmes vise strune  od 10m za pocetak treniraj sa 2 ,m sa 3 ili 4 ili 5 m,, normalno je da vec teze ide bez duplog povlacenja preko 10 metara zavisno od opreme i stapa ,, treniraj svakako i na vodi  i na travi,,, ponekad  pazi na pecanje a ponekad  samo vjezbaj bacanje, kombinuj ,,Nadji teren na vodi gdje ima struje tok nizvodno, lakse ce ici vjezbanje ,, nauci da rol castom izravnavas strunu ,,,
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nebojsa.kg je napisao(la):
Druze, ja i sad izadjem, vise sa ciljem da vezbam, nego da upecam ribu, riba ako dodje dodje. E sad, double hole, nije ni mogao da mi ide, dok ne savladam ove stopove, i casting jednom rukom. A casting jednom rukom mi je stvarno ok sada. Znaci sledece sto bih trebao da vezbam je double haul ?

Duble haul se najbolje vezba na suvom sa stapom paralelnim sa zemljom. I pustas da ti stuna padne napred kao i da ti padne nazad. Sustina je da skapiras da povuces strunu levom rukom 2x tokom prednjeg zabacaja a da ti se sve lepo ispravi i ostane pravo na zemlji. Tek kada to savladas kreces u radnju napred-nazad a kada i to savladas kreces da dizes stap vertikalnije. Pri tom vodis racuna da ti rad leve ruke ne utice na desnu.
U sustini najteze je pisati o ovome, na licu mesta se ubjasni za manje od 2min a nauci vrlo brzo.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
https://www.youtube.com/watch?v=KMFCGDZhiqQ&feature=youtu.be

Bolje je, ali opet nije to to. Na suvom sam skinuo pokrete iz videa, koji mi je Nespetro poslao, e sad, malo teze ide sa stapom.

Gde sad gresim?
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ja mislim da je sve ovo OK, do ovog zadnjeg zabacaja, kad treba da izbacim strunu. I mozda opet stap zabacujem od 10-14h a treba od 11-13h. ali to sam tek video na snimku.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Lijevom rukom pratis desnu ruku  bez nekog razloga  i to ti smeta  u stvari pokusavas doubl houl a da  to neradis dovoljno energicno i na pravi nacin  bolje drzi lijevu ruku u jednom polozaju prema dole oko kuka  drzeci spagu  a izvodi samo pokrete desnom sa stapom ,, bolje ti je sada oko stopanja neide ti vise nazad jako a to je bitno ,, malo ti je taj stap previse ,, vinjav ,,savitljiv  :)
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
dzolix je napisao(la):
Lijevom rukom pratis desnu ruku  bez nekog razloga  i to ti smeta  u stvari pokusavas doubl houl a da  to neradis dovoljno energicno i na pravi nacin  bolje drzi lijevu ruku u jednom polozaju prema dole oko kuka  drzeci spagu  a izvodi samo pokrete desnom sa stapom ,, bolje ti je sada oko stopanja neide ti vise nazad jako a to je bitno ,, malo ti je taj stap previse ,, vinjav ,,savitljiv  :)

Ja levom rukom, samo propustam strunu koja je dole, kako bi se, koliko sam ja skontao "punio stap". Ako sam se dobro izrazio. Samo mi struna klizi preko leve ruke, uopste je ne zadrzavam.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ako hoces postepeno da produzavas snuru  mozes da propustas ali probaj  da propustas da ti lijeva ruka miruje,, za pocetak ti je lakse da fiksno drzis  lijevom rukom snjuru bez propustanja  tj  da odredis  duzinu snjure  a da se skoncetrises na rad stapa i desne ruke i pravilan let snure naprijed nazad nastoj da je drzis u zraku i naprijed i nazad ,,,  kad budes radijo doubl hol  onda ti i lijeva ruka radi ,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
izvodis pokret kao da lovis zabacujes  stacionarnom rolom,, to je navika,,  lijevu ruku fiksiraj dalje od stapa
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
OK. Probacu tako sledeci put. Hvala.
A kada se radi double haul, jel se produzava postepeno struna, ili se samo na kraju pusti, a inace se svo vreme drzi stegnuta ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Dobro pitanje, zaboravio sam da napomenem.

Dok se vezba, struna se ne pusta iz leve ruke. Sustina je da ti uvezbas pokret 1 desnom-2 levom. Kasnije se pusta struna kako ko voli , neko i u prednjem i u zadnjem a neko samo u prednjem zabacaju.

E sad samo nemam pojma sta ti simuliras na ovom snimku, zasto ne pokusas da drzis stap desnom rukom i mases samo njom. Zaboravi na levu ruku u pocetku, u dzep bre.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
doubl houl,, mozes i da postepeno produzavas  mozes da cijelo vrijeme drzis zategnuto na istoj duzini a mozes da na kraju sve ispucas ,, isto  kao i bez double houla  za pocetak ako vjezbas ,,dh.. onda ti je bolje da drzis na istoj duzini ,,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[
29ncvv4.jpg
][/img]  obrati paznju  kako on drzi spagu u lijevoj ruci
 

erminsisko

Junior member
Učlanjen(a)
28.03.2016.
Poruke
52
Broj reagovanja
1
Lokacija
Philippines
I trebalo bi telom (ramenom) da se okreces pomalo za stapom a ne da se "klatis" tamo-amo ceo. zabolece te ledja  :lol:

i double haul
https://www.youtube.com/watch?v=d8idd4kgXY4
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Nebojsa.kg je napisao(la):
Bolje je, ali opet nije to to. Na suvom sam skinuo pokrete iz videa, koji mi je Nespetro poslao, e sad, malo teze ide sa stapom.

Gde sad gresim?
Problem je sto ih nisi skinuo.  Zato kad ti kazem da ti treba mnogo, bukvalno mnogo vezbe onih pokreta, znam sta ti govorim. Da si ih uvezbavao sa koncetracijom imao bi mnogo pitanja oko svakog dela pokreta, jer na videu se pokazuje KAKO uraditi pokret, a mi bi mogli obrazloziti i ZASTO se tako izvodi pokret.
Ovde imas gomilu gresaka koje se jednostavno ne mogu objasnjavati recima preko foruma, jer preskaces osnove. Prijateljski bi ti mogao reci da zaboravis pecanje ove sezone i da svaki trenutak iskoristis da bi vezbao bez kanapa i na travi, i to ce ti se itekako vratiti sledece sezone. Ako nastavis ovako iskoristices maksimalno 20% od kastinga i tu ces stati.
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
nespetro je napisao(la):
Problem je sto ih nisi skinuo.  Zato kad ti kazem da ti treba mnogo, bukvalno mnogo vezbe onih pokreta, znam sta ti govorim. Da si ih uvezbavao sa koncetracijom imao bi mnogo pitanja oko svakog dela pokreta, jer na videu se pokazuje KAKO uraditi pokret, a mi bi mogli obrazloziti i ZASTO se tako izvodi pokret.
Ovde imas gomilu gresaka koje se jednostavno ne mogu objasnjavati recima preko foruma, jer preskaces osnove. Prijateljski bi ti mogao reci da zaboravis pecanje ove sezone i da svaki trenutak iskoristis da bi vezbao bez kanapa i na travi, i to ce ti se itekako vratiti sledece sezone. Ako nastavis ovako iskoristices maksimalno 20% od kastinga i tu ces stati.
Nespreto, mislim da ne dajes ispravan savet. Da zajebe ovu godinu meni nema nikakvog smisla. Uredu, mora da vezba i to je to. 
 
Vrh Dno