Prve muve za klena

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Baki-Pa je napisao(la):
Bambule se prave od balse. Zašto poliuretan?
  poliuretan je zastitni lak, inace se koristi za parket ,, Ima ga dvokomponentnog u prodavnicama za lakove ,nije jeftin a savjetujem kome n e treba za vece radove bolje da ga ne kupuje  jer se brzo susi i propadne , bolje ga je kupiti od nekoga  ko vec ima otvorenu konzervu i manje kolicine  ,,ja bi radije za tu namjenu zastite stavio  brodski lak,, ima ga u malim konzervama iz tog razloga a poliuretan je lak bez premca  ,,, 
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
мушице  које би могле да се назову дрвене муве правим од 1. фоама, 2.чичкове сржи/које сам зовем радчик- раде+чичак/3.дрвета балзе или полиуретанске пене-то су бамбуле 4. липе и 5. кафе. детаљи су многи и треба пуно објашњења, мислим да ова појединачна питања ретко дају неки већи резултат нашим колегама, препоручујем овавезну ПРЕТРАГУ/овај форум има бољу од свих назовимо српско-југословенских/, овако мање искусни форумаши траже иглу у пласту сена, дакле мора се свако потрудити да користи ову форумску претрагу, старији форумаши су донекле засићени са јављањем и читањем свакодневних питања и недоумица осталих тако да  нови само  кљуцну неко зрно знања овде већ објављених, примера ради, цењени колега охоли/мислим да се најчешће сада јавља на форуму не стиже сваком да одговори, можда све и не прочита, нема времена итд. нека бар неко послуша овај савет/, на далеко гледано ће му бити много лакше, али прво се мора човек привући на описану претрагу/односи се ово и на свеукупно  претраживање на интернету!!!/. хвала унапред.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Baki-Pa je napisao(la):
dzolix, misli se na poliuretansku penu, ne lak.
  Sta sve nece izmisliti ,,,  imam taj materijal ali sam mislio da je to neka tvrda vrsta policelona ,,,  Nebojsa ako nesto ne mozes nabaviti u blizini probaj preko neta  ,,tajmen org,,  kod mene u gradu  BL,, ima skoro svega,,
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Lako je kad imate Brku  :bleh:
U te svrhe razne policelonske (foam) table.Izolacija za cijevi,podloga za miš,stare papuče...
Osim balze ima slično drvo samba.Koristi se recimo za izradu ramova za slike.
Balze ima u oglasima bruku,čak je bio Grizzly (porizvođa varalica i sličnog) iz Valjeva koji je prodavao otpad.
Ti komadići se daju fino oblikovati.

Najlakše za početnike je policelon jer on ne traži armiranje i lakiranje kao drvo!

Sve ima na forumu samo treba pročitati od početka!
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Ja kao početnik, jedino sam radio sa balzom, laka je za obradu ali iziskuje malo više vremena, posebno zbog lakiranja. Manje se cimaš kad znaš da će svaka od njih, pre ili kasnije, ostati na grani ako juriš klenove u nekom rastinju :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Il ces da je omlatis o kamenje :) ja sam ih tako tonu razvalio :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
gegula je napisao(la):
kod mene crkose klenovi id smeha kad vide kafu...bucka prejako....
на мојој морави баш то треба сада, ето!  чак и липа са доста епоксија, у јако брзу воду изнад врба,ту су полицелонке немоћне, такође и бамбуле.
или ја тако налазим за најцелисходније, то ти је човек. на мирној води ништа не реагује, као да га нема ове године досада.
 
Vrh Dno