Prve muve za klena

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
oholi je napisao(la):
Il ces da je omlatis o kamenje :) ja sam ih tako tonu razvalio :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

Nisam stigao do tog stadijuma pošto mi se roje na granama, tamo su bezbednije :D
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Evo prve bambule
57e2212b137659c10dcf723274b9100c.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Odlična!
Imaš dobar fazon ako ga nisi primjenio,da armiraš cjelo tjelo koncem.
Znači tako dobiješ na trajnosti,pogotov za mlaćenje od kamenje  :hammer:
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Jesam, namotavao sam konac oko tela bambule, pa sam posle prelakirao.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Izvini što se sad ja ubacujem, ali 'di je žuta boja?  :D
Kažu da je žuta boja jedna od boja koje su najvidljivije, čak i u mutnoj vodi. Svakako, jest' da je bambula mala i da u suštini, klena prizove taj njen "plop" kad padne na vodu, ali opet mislim da je potrebno odraditi i žutu boju, više podseća na osu,  to je samo moj savet :)
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Nisam imao zuti lak. Mada bas i ne verujem da je toliko bitno. U roku od sat vremena, sam na ovu imao 3 ribe. Napravio sam i jednu crveno crnu, ali je nisam probao.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ma ova neka anemična istrošila se  :whistle:
ja nisma primjetio razlike u boji da povećavaju lovnost.
Oblik nije samo da li zatvara ubodni dio već i da pravilno i dobro aterira na vodu.
Ako pažljivije slušate ima razlike u plopkanju.
Mada ni ovo ne mora da znači,uslov je da je voda bogata klenovima!
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Ja do sada nisam probao bez žutog laka da pravim, ali svakako je žuti lak kojim se izlakira celo telo i zaštiti faktor da balza ne bi upijala vodu, pa je tu eto, 2 u 1  :)

A to što TommyLee kaže, da je voda bogata klenovima jeste bitan preduslov, lepše je no da bacaš u bunar :D
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ljudi, dajte sad neki predlog, na sta sad ide klen, kad je malo porastao vodostaj, i voda malo mutnija ?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
nigde ne videh da te neko savetovao za  black zulu(?!), jer drugo je npr. red zulu. crna je univerzalna za  zapadnu moravu ukoliko ovamo  svracas, kako ujesen tako i u prolece/tad sa bambulom ili slicnim slabo se prolazi/ kada je malo  ili vise sura, neprozirno mutna voda, cak i po snegu i ledu moze da da velike komade. u raznim velicinama makar punu saku da poneses/od  6 do 14 za klenove/, sa raznoraznim rebrima, vise, manje ili skoro nikako otezana, sam odredjujes vodjenje i dubinu, nije prosto dok se ne nauci! moze i za gruzu i triput manje recice. idealna za savladjivanje znanja- vezivanja/sa raznim dabinzima  i saranjem rebara, te materijalima za rep  racunajuci  i sijaset  boja i podboja / i upotrebe na vodi.
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala kolega. Probacu da je napravim. Na zalost ne svracam na Zapadnu Moravu, vec uglavnom na Veliku Moravu, ali iz raznih prica sam cuo da je dosta jalova u odnosu na Zapadnu.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
чуо  сам и ја за велику мораву то, но зулу је енциклопедијска мушица, њу носиш на било коју реку коју не  познајеш, и још тамо нееееке мушице!
 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Pozdrav svima, pre par meseci sam poceo aktivno da se bavim ribolovom i to varalicarenjem, ali oduvek mi je delovalo zanimljivo to musicarenje i ako je verovatno teze, resio sam da pocnem. Uzeo sam stap Vision Cult trodelni #1, i cekrk Vision GT, imam i sve ostalo sto mi je potrebno od opreme, ali me bas zanimaju musice koje mi trebaju za pocetak. U ovoj temi sam saznao to, tako da za pocetak planiram da ih kupim, jer realno ne mogu da pocnem da ih pravim dok ne vidim kako od prilike izgledaju. Ali u svakom slucaju imam u planu da se lepo pripremim za sledecu sezonu, pa svaki savet i predlog koji imate za mene je dobrodosao. Ukoliko imate neki sajt gde mogu da nabavim materijale za pravljenje musica, prosledite link, jer ove sto sam ja nasao vidim da svi kazete (bar sto se konca tice) da nisu bas dobri. Ovo je inace moj prvi post ali cenim da ce ih biti jos jer ce mi trebati pomoc :)
Pozdrav svima :)
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Pozdrav druže,
nemoj da te mrzi da pročitaš od prve strane ovu temu. Imaš već mnogo napisanih tema tako da ćeš pronaći odgovore na sva pitanja ukoliko te ne bude mrzelo da čitaš. Ovde su svi ok i hoće uvek da pomognu, pogotovo novim članovima  :tbumb:

 
 
Vrh Dno