Prve muve za klena

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
You Tube. Sve sto te zanima, sto se musica tice, mozes tamo da nadjes. Uglavnom na pocetku klipa imas spisak potrbnog materijala za izradu, prati postupak, ne brzaj, gledaj vise puta, vezuj musice u serijama... ako ti negde zagusti slobodno pitaj. Ne gomilaj nepotreban materijal. Odluci sta ces da pecas i na kojim rekama pa prelistaj teme o tome, nacices iz iskustva drugih koje bi musice mogle da zavrse posao i shodno tome nabavljaj materijal.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Zasto bas stap klase 1? Samo si tu prenaglio cini mi se. Osim ako neces pecati na bas malim potocima....imaces problem sa krupnim muvama sa tom klasom....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Oholi, planiram da pecam klena eventualno pastrmku, klena na kamenici, dicini, cemernici i zapadnoj moravi, pastrmku na rzavu i djetinji. Al' pretezno klena, mozda sam pogresio, al to je bila jedina opcija u tom trenutku, jer sam svu opremu uzeo za 200eura od druga koji je isao samo par puta na pecanje :)
Jel teze zabacivati krupnije muve? Ili ne smem ni da probam sa krupnijim? :)
Jesko78, materijal cu nabavljati "po plati" od prvog, pa ako ne budem mogao da nadjem nesto od materijala pitacu vas :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Druze iz mog si kraja. Prvog klena sam dobio bas na kamenici.
Za kamenicu leti je ok. Posluzice. Al to je natezanje.

Stap klase 1 je namenjen za bacanje suvih muva najpre i to sitnurije. Tipa max 14ica... Moze veca naravno. Al da bacis neku kamenjarku suvu...namucio bi se lepo. Kanap te klase nema tezinu, muva ga dodatno usporava pa gubis snagu u zabacaju. Znaci mucenje.
Za dicinu i cemernicu ce takodje posluziti. Al za zapadnu moravu najniza klasa koju bi ja koristio je 3ka....stim da je 4ka bolja ili cak 6ica. Ima u moravi lepog krupnog bucova i velikih klenova...
Smes bacati krupnije muve al neces imati osecaj. Mnogo iskusnijima bi to bio problem.
Ako si iz cacka javi se da te uputim na par musicara.


Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Oholi, iz G. milanovca sam, ja sam na varalicu prvog uhvatio u tvom kraju, nikad srećniji nisam bio :)
A štap ću videti tek kad prvi put odem, nisam ga probao ni jednom... al za početak će vršiti posla, a kasnije ću znati šta mi odgovara :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
AFFTA-Table-e1375546948611.jpg


Aventik-IM12-Japanese-Carbon-Fiber-2-in-1-Fly-Rod-9FT-5-6wt-4SEC-Freshwater-Rod.jpg


Ovo dvoje su ti uslov za veličinu i težinu mušice te zabačaj  :bye:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Čisto sumnjam da može da baci teret od 4g.I 1g bi bio uspjeh!
Skoro sam uzeo kineksu digitalnu vagu baš zbog ovakvih situacija.
Skoro ni jedna nimfa mi ne gura preko 1g.
Prosjek je 0,7-0,9g i to filovane olovnom trakom!

Ne moraju ti mušice biti velike i teške baš zato ti ovaj štap i služi za fine muve i finu prezentaciju.
Tih 4g ti se odnosi na mušičarsku strunu ne na težinu muve:
fly_line_weight_specs1.gif


A ovo su preporuke za veličinu udice:
Line-Size.jpg


 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
A za strunu ne znam koja je, to je tom drugu spakovao mijalko što drži prodavnicu ribolovacke opreme u gornjem milanovcu, pa se nadam da je stavio šta treba :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sve ispod cetvorke je bacanje para . a najpametnije ti je da kupis peticu . da si malo citao pre kupovine razumeo bi o cemu pricam...sve ovo pod uslovom da je stap stvarno jedinica? jer koliko sam razumeo ti jos nisi video stap?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Inace u tabelama nisu grami vec greini. To je neko merenje tezine kanapa. Meri se prvih par metara... Nemam pojma kako ne zanima me. Al za znas da nisu grami i tezina bacanja kao kod varalicaraca. Jbga, sta je tu je. Naoruzaj se sitnim muvama i uci da bacas :) uzivaj samo. A na moravu varalicar ponesi ;)
Ps: sitne muve su leti i zimi obicno lovnije od vecih. Mada bi ti valjalo bacati bambule a to ce da bude jebada

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

BojanLazic

Junior member
Učlanjen(a)
26.10.2016.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Sasats, uzeo sam štap juče, a moja greška stap je #3

Odoli, imam već par bambuli, te mi e on dao, a i probaću da napravim neku, jer za to imam materijal, za musice tek treba da nabavim. A ako mi se dopadne sa ovim, uzecemo neki jači za moravu :)
 
Vrh Dno