RASINA -musicarski revir-

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nije maricu. osam je super komotno pecanje na ovoj reci a pecao sam i sa 8.5 ako te ne mrzi malo da budes pazljiviji po granju .
rade , da presusi rasina skroz ostace virovi duboki preko metra
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
i ja sam to mislio, pitaj rada mistopoljca, od riba ostale bile samo pliske. a ovde sam pecao najmanje 300 puta dok sam bio  decacic pa do 30-e godine, rasina je tad  bila mnogo jaca i hladnija, naravno  da je vazno kako je sada.a nije mi jasno kako se rasina oporavila posle tog presusivanja, na sastavu rasina i zagrza samo curkale.
sasa-da, a ti metarski virovi su izuzeci!
na rasini sam hvatao od kratkih leske, drena i bambusa/zilica-struna na vrhu ili preko kalemceta/  pa do  karbonca od 2.74m, prilagodjavanje obavezno i riba je tu-nimfa ili mokra, retko koristih  suve.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Sto se tice vode na Rasini...
Obisao sam kompletno izvorisne delove svih potoka koji sacinjavaju Rasinu...znaci od nastanka Zagrze na jednoj strani do Petnice na suprotnoj strani i mogu da kazem da Rasina ima buducnost sto se vode tice... Sve su to pretezno bukove guste sume i sa svih strana se sliva voda. A jezero na Gocu sto pojedini pominju kao razlog smanjenja protoka vode mislim da nema mnogo uticaja na Rasinu.
Taj potok koji je pregradjen je mozda 5 % vode koji sacinjavaju Rasinu.
Ostalo zavisi od vremenskih prilka. Evo ove godine je bio odlican vodostaj i u toku leta.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Bitno je da se ne sjeku šume i da se voda ne odvede za potrebe nekog naslje i sličnog.Kod nas su tako neke vode oborene i sada se brže griju.Riba je dostupnija.Nema dubokih virova i sve je gore!
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
tommylee je napisao(la):
Bitno je da se ne sjeku šume i da se voda ne odvede za potrebe nekog naslje i sličnog.Kod nas su tako neke vode oborene i sada se brže griju.Riba je dostupnija.Nema dubokih virova i sve je gore!
salezupa mi je pre neku godinu nazalost pominjao  neko uzimanje vode/drzava, ko li ?/, slicno kao na josanici, voleli bismo da se to ne ostvari.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
To su sve gluposti.
Rasina je lepa autenticna reka i pravi nimfaroski raj... svako ko je poseti bice bogatiji za jedno lepo iskustvo i siguran sam da ce hteti da se vrati.
Ribe ima, lepo se cuva i na prolece ako da bog bice top za pecanje.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nisu gluposti, Milane. Sve će to država Srbija u narednih 5-10 godina da stavi u cevke, nek im je (rekama) laka zemlja. Sjebali bi oni to 3x brže, nego ih jebe birokratija.

Evo ti mračne vizije Fly revira na Rasini. Ako vešto odabereš nimfu (treba da bude mesnata, ali ne preteška), možda uhvatiš daždevnjaka. Nimfu treba vešto plasirati na priobalni kamen i animirati podrhtavanjem vrha štapa. Biće lepih komada, 20-25 cm, skoro pa u meri.
 

Prilozi

  • 1-radovi.jpg
    1-radovi.jpg
    342,2 KB · Pregleda: 274
  • 2-cevka.jpg
    2-cevka.jpg
    323,9 KB · Pregleda: 272

Exquis

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2013.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Znaci na suvu muvu nisu bas najbolji razultati?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Deo Rasine koji je bio pogodan za ''cevkiranje'' je vec pod zemljom...

Tako je samo nimfe, ja koji sam bio zakleti protivnik svega osim suve muve sam na Rasini zavoleo nimfarenje skoro isto koliko i lov na povrsini...
 

Exquis

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2013.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Koje nimfe obicno koristis? Meni je taj revir na nekih 30 km a nikada nisam tamo pecao, tako da posle 1.marta obavezno doalzim.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Milan VB je napisao(la):
To su sve gluposti.
Rasina je lepa autenticna reka i pravi nimfaroski raj... svako ko je poseti bice bogatiji za jedno lepo iskustvo i siguran sam da ce hteti da se vrati.
Ribe ima, lepo se cuva i na prolece ako da bog bice top za pecanje.
није да рибе нема али би чување могло да буде и боље, рибочувар тадија нарочито воли кад га позовеш-најавиш посету у ревиру, његови  земљаци су сада  многи моји новоселци и њих не дира углавном, опет да се позовем  на рада мистопољца или моје  Гочане/овдашње презиме/.
салежупа, сигуран сам, најављује  будућност коју ми,  заљубљеници у расину,  не волимо да чујемо,  управо је причао за те ЦЕВКЕ које гоци спомиње.  а сале је и највише дао за ту расину коју сви волимо.још једна напомена, кад је доминантна била калифорнијска  многе нимфе нису биле, овде, ефикасне, сад је лакше ухватити пастрмку за  50 посто него раније, но комади  знатно мањи.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Nimfe od narandzatog dabinga najbolje rade po meni...ti su zec, fazan i to je to

Rade ne znam zasto u svakom drugom postu pominjes druge ljude?
Dobar je Rade i gotivi te i vozice te na pecanje ne moras ovoliko da se trudis.
Svaka cast tom liku sto ga jos pominjes ali treba da znas da je za sadasnje stanje na reviru zasluzna Rasina plus koja gazduje rekom.
Znaci ni janko ni marko nego Rasina plus i ribocuvar Tadija koji ima ogroman reon da cuva i koji nekako stize da sacuva i Rasinu.
I prema tome treba da budes zahvalan i da malo manje blatis te ljude koji uz pomoc stapa i kanapa odrzavaju u zivotu revir koji ce, ako da bog, sledece godine da bude top za pecanje i to samo uz repiblocku dozvolu.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
за милана, који каже:
Dobar je Rade/мисли на мистопољца/ i gotivi te i vozice te na pecanje ne moras ovoliko da se trudis.
ако то тако стварно мислиш, много грешиш!!!!
теби све најбоље,писао сам шта је тачно.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Zezam se malo, opusteno...ali mi i dalje nije jasno zasto u svakom drugom postu pominjes neke ljude koji ne ucestvuju u diskusiji.
Nije ni vazno...
Rasina je odlicna reka, ima ribe i to je vazno i na tome treba da bude fokus a sve ostalo je rekla-kazala i antireklama...
 
Vrh Dno