reka Resava

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Trazio sam temu, i ne nadjoh o ovoj reci. Cuo sam da je priroda extra, da ima pastrmke, a ne videh da je iko ista o tome pisao. Jel je bio neko skorije tamo? Kakva je situacija? Ici cu skorije na par dana u okolinu Svilajnca, pa rekoh da se raspitam malo. Ima li pastrmke? Koje muve najbolje prolaze na ovom terenu.... itd.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Nebojsa.kg je napisao(la):
Trazio sam temu, i ne nadjoh o ovoj reci. Cuo sam da je priroda extra, da ima pastrmke, a ne videh da je iko ista o tome pisao. Jel je bio neko skorije tamo? Kakva je situacija? Ici cu skorije na par dana u okolinu Svilajnca, pa rekoh da se raspitam malo. Ima li pastrmke? Koje muve najbolje prolaze na ovom terenu.... itd.
Druze reka Resava je unistena, sprema se njeno preusmeravanje u cevi (hidrocentrala ili sta vec),bio sam pre dvadesetak dana i mislim da vise ici necu, cemer i jad ribe ima oko ribnjaka ali to se bije strujom, mrezicama i td.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Sada samo uzvodno desno uz Suvaju-Kločanicu ali je vodostaj minimalan. Taj potok nadam se neće dirati, bogat je potočarama ali sitnim.

Iako struja radi, uvek preživljavju pastrmkice u toj reci-potoku.

Za Resavu me srce boli. Na svu ovu bedu koja  nas razara i ovo malo lepote  se uništava da  čovek nema gde da se skloni.

Niko nije pominjao trovanje kod Čačka u onoj lepoj rečici ? Bilo je na TV-u, žalost. Deca se brčkala po virovima a onda smrad uginule ribe.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Kanjon ispod sela Strmosten prema Despotovcu  je ociscen od drveca, dve velike cevi duzine 1km cini mi se vec su pored vode tako da ocekujem preusmeravanje, u samom Strmstenu vodostaj ocajan, reka se preusmerava u mnogobrojne ribnjake, na pojedinim mestima ugostitelji zabranjuju ribolov, jako losa situacija, mnogo nezakonitih radnji na salmonidnim vodama u pomoravskom okrugu!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
ne mogu da verujem, da sve živo sjebaše. A ja se oduševio kad sam video slike, rekoh, vrh priroda, i pomislio, samo da vodostaj ne bude nizak. Kad ono medjutim... Hvala ljudi na informacijama. Ne znam terene uopšte, ali mislim da ću ipak obići malo, ako ništa drugo barem da prošetam po prirodi. A ti strujaroši i to, to je problem samo zato što nam je blag zakon. u Egiptu stoje prodavnice otvorene, ali ako neko ukrade, seče se ruka, pod mač bato. E kad bi se kod nas doneli oštri zakoni, i samo da se sprovedu na 2-3 primera, sve bi drugačije bilo. Ali nikog ne zanima da zaštiti jedinu stvar koja stvarno vredi kod nas, a to su prirodne lepote.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Nebojsa.kg je napisao(la):
ne mogu da verujem, da sve živo sjebaše. A ja se oduševio kad sam video slike, rekoh, vrh priroda, i pomislio, samo da vodostaj ne bude nizak. Kad ono medjutim... Hvala ljudi na informacijama. Ne znam terene uopšte, ali mislim da ću ipak obići malo, ako ništa drugo barem da prošetam po prirodi. A ti strujaroši i to, to je problem samo zato što nam je blag zakon. u Egiptu stoje prodavnice otvorene, ali ako neko ukrade, seče se ruka, pod mač bato. E kad bi se kod nas doneli oštri zakoni, i samo da se sprovedu na 2-3 primera, sve bi drugačije bilo. Ali nikog ne zanima da zaštiti jedinu stvar koja stvarno vredi kod nas, a to su prirodne lepote.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Taj clanak koji si citao je iz 2008. god ako se ne varam, bilo nekad, idi prosetaj prelepo je, ponesi stap probaj, gledaj samo da se ustekas u blizini nekog ribnjaka tu se uvek nadje neka koja je pobegla sta drugo da ti kazem, ja se svaki put razocaram jer je to stvarno reka koja ima potencijala da bude lepa mušičarska destinacija, o raznovrsnosti rojenja da ne pričam, mogli bi i ovi seljani lepo da zive od ribolovnog turizma ali lepse im ovako...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Varaš se, iz 2009 je [emoji3] . Što se tiče turizma u pravu si, ali njemu je bolje da ubije strujom i proda nekoliko pastrmki. Jbg, zato smo tu gde smo.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Dobro nisam bas mnogo pogrešio, ima par clanaka u "Mušičaru" iz tog perioda znam neke koji su ih pisali jer su moji Jagodinci ! [emoji2]

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Tu je jedan od najatraktivnijih vodopada + pećina čuvena, mogao je biti najjači revir.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Onako amaterski , uživo je  neuporedivo.

    https://www.youtube.com/watch?v=bMDO-gbShI4
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Mafke, da li si bio skorije na Resavi? Konkretno, uzvodno od minielektrane?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Imam video snimke musicarenja na Resavi iz 1990. godine. Moram da ih sacuvam, da bi ljubitelji musicarenje i prirode u Srbiji shvatili sta su izgubili. Vec pocetkom 2000-ih, Gornja Resava je pocela da se menja. Ovo sto se danas desava je vec tuga pregolema.

Pozdrav svima (a posebno Jagodincima)!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Vladane to bi bilo super da se pogledaju ti snimci. Kad se setim Gradca pre poplava :(
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Resava je u februaru 2016 prebačena u cev od 100 cm, a Kločanica u cev od 60cm. Jula 2015 sam gledao radove. Na 7-8 km toka sam upecao 2 (DVE!!!) pastrmke, moj rođak jednu. Zato me malo čude ovi komentari, deluju kao vremeplov, ne znam koliko su aktuelni.
 
Vrh Dno