reka Resava

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Milan VB je napisao(la):
Tacno ce eksploziv da radi.
Čisto sumnjam, mi srbi nismo slozni ni oko osnovnih zivotnih pitanja a kamoli oko odbrane prirode. Sta je 500 ljudi? Tu ce policija da privede 3-4 coveka na informativni razgovor i svi ostali odose kuci, kao i na protestima protiv picoustog !!!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Zato me malo čude ovi komentari, deluju kao vremeplov, ne znam koliko su aktuelni.

Charuga,

Mlad si pa ne razumes...

1990te, kada su snimci pravljeni, gornji tok Resave (iznad Lisina) je ispod brane imao pored planinarskog doma samo par vikendica uz reku...to je bilo sve. Gde su danas (vec odavno) izgoreli objekti i bespravno gradjene vikendice, bili su vrbaci, sipari...divlje obale. Reka je izgledala kao 95% nedirnuta priroda...kakav revir...bila je netaknuta, kao mini Plitvice!

Pastrmke velicine pivske flase su se hvatale pri svakom izlasku na reku. Put od Lisina je bio tucanik, ne asfalt. Deset godina kasnije, 2000 godine,  broj gradjevina uz samo korito se ucetvorostrucio. Posle toga idu jos dodatne gradnje, pa jos,...pa jos... pa sada i cevi , mini centrale i ostala zla.

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
oldsurehand je napisao(la):
Charuga,

Mlad si pa ne razumes...

1990te, kada su snimci pravljeni, gornji tok Resave (iznad Lisina) je ispod brane imao pored planinarskog doma samo par vikendica uz reku...to je bilo sve. Gde su danas (vec odavno) izgoreli objekti i bespravno gradjene vikendice, bili su vrbaci, sipari...divlje obale. Reka je izgledala kao 95% nedirnuta priroda...kakav revir...bila je netaknuta, kao mini Plitvice!

Pastrmke velicine pivske flase su se hvatale pri svakom izlasku na reku. Put od Lisina je bio tucanik, ne asfalt. Deset godina kasnije, 2000 godine,  broj gradjevina uz samo korito se ucetvorostrucio. Posle toga idu jos dodatne gradnje, pa jos,...pa jos... pa sada i cevi , mini centrale i ostala zla.
Nazalost Olds svuda je tako. Ne znam da li si skoro prosetao do Grze? Tamo je sve gore i gore, prave se balkoni na samoj vodi,  betonske stepenice , nicu ograde, ne ostave ti cak ni onih par metara sto je po zakonu da kao ribolovac, šetač ili sta vec prodješ tuda. Svaki put se vratim kuci zgrozen, besan i sa jednim pitanjem. Ko je tim budalama prodao nesto sto je vlasnistvo svih poreskih obveznika ove zemlje, otkud im pravo da otimaju nesto sto nije samo njihovo nego i moje i tvoje i svačije? Nazalost u ovoj zemlji ne postoji institucija koja moze da odgovori na to pitanje !!!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Kobra,

Jesam, sve obisao pre dva meseca kad sam bio. Ja sve moje terene uredno obidjem svaki put kad sam dole. :)

Nazalost, apsolutno si u pravu. Za sada nam ne preostaje nista drugo nego da potpisujemo peticije.





 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Vladane,

Sa 47 godina mlad? Ne verujem.

Razumem šta pišeš ali to s mojim pitanjem (za sebe a na glas) nema nikakve veze. Objašnjenje je lako:
2015. krajem jula zatičem onaj užas od cevovoda za Resavu i Kločanicu. Sasvim je jasno da je to već kasno za ozbiljniju akciju, u svakom slučaju dosta teže za bilo kakvo protivljenje.

Pitao sam Mafketa, misleći da je bio gode (u pitanju pominjem Lisine...)

Odgovor (slikama) je bi zbunjujuć, jer se odnosio na proleće ove godine, sasvim dovoljno nizvodno od HE, dakle potpuno neupotrebljiv za bilo koju informaciju o stanju reke oko Lisina i uzvodno. Dakle, sve to izgleda kao vremeplov, kao vreme PRE mini HE.

Tvoje snimke nisam gledao na YT, a mušičarenjem se nisam bavio do pre 10tak godina, tako se moj komentar nije doticao tebe i stanja na reci iz 90ih.

Ideja je da se lakše shvati šta znače crvene tačke na karti, kad se vidi sav taj užas uživo. Jednostavno, ovde ipak nisu svi neizlečivo oboleli od pesimizma i predaje.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
http://www.nspm.rs/prenosimo/mini-elektrane-maksi-mucka-%E2%80%93-kako-ce-u-ime-obnovljive-energije-gradjani-kroz-racune-za-struju-12-godina-placati-subvencije-sumnjivim-investitorima.html

Evo i odgovora na mnoga pitanja! Radi se o pljacki koju cemo svi placati narednih 12 godina po 400 dinara. A o izvodjacima procitajte sami !!!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Charuga,

Izvini na nesporazumu!

Inace snimci nisu na YT, u Jagodini su.

Obrni - okreni, situacija nije dobra. Doduse, postoji i mogucnost miniranja brana, kao sto se to na zapadu radi, ali kad vec prodje 100 i kusur godina i ljudi vide da su unakazili prirodu.


 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Vladane, nema nesporazuma, nebitno je. Suština je da kad se vide slike, lakše se shvati šta to znači za naš hobby. A slike su sada ostale na tamo nekoj strani, relativno neupotrebljive. Na žalost, stotine takvih užasa se krčkaju treba biti pametan i izdržati sve kliponoše.
 
Vrh Dno