Reka uspomena

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ili ti na engleskom
The River runs through it
Ovo ne spada u literaturu, kao sto je edukativni film ili knjiga, ali ovaj film zasluzuje musicarsku paznju!
Film je rezirao Robert Redford po delu Normana Mc??? i prica prati porodicu lalala. Glumi Brad Pitt i kakve veze ovo ima sa musicarenjem?
Naime prica je o porodici u kojoj i otac i sinovi musicare i osnovna price je upravo o ovom ribolovu...ceo film odise musicarskom filozofijom: od prve recenice "u nasoj kuci nije postojala razlika izmedju musicarenja i religije" do zadnje gde ostareli glavni lik u tami kanjona lovi pastrmke i kaze: "ja sam progonjen od vode". Legendaramn film i obavezno stivo svakog iole ozbiljnog musicara!
Salut!
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Bio je ovih dana na TV, ali ga nazalost nisam pogledao!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja ga gledah po 10-i put ali opet sam propustio da nabavim DVD izdanje( a inace je kostao nekih 250din). Ako bi neko bio rad da mi naprzi taj film... moze na PM
 

mceext

Newbie
Učlanjen(a)
12.01.2006.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
U Beogradu regularna cena DVD u prodavnici 99din. Prodavnica je M2 ili M3 u ulici Grcica Milenka.
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Imas srece, ako jos nisi nabavio film imam DVD izdanje i mogu da narezem na disk samo kazi kako da ti dostavim disk.
 

mangia

Newbie
Učlanjen(a)
06.03.2006.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
film sam gledao prije iha haj cim se pojavio... naravno tada sam ga snimio na video kasetu a kasnije nabavio divx.

film pogledam svakih 2-3 mjeseca od tada :)

najvise se najezim kad mladji brat kaze "Brate, ja nikada necu ostaviti Montanu..."
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja se palim na ono: "Kad porastem postacu profesionalni musicar. Tako nesto ne postoji. - odgovori mu brat.
Mozda ne postoji, ali ja sam tako organizovao svoj zivot, da se iskljucivo bavim musicarenjem. Jednostavno, nemam vremena da bilo sta drugo radim. Ali stvarno!
Pozdrav novom "kolegi" Mangia-i.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav Mangia i dobrodosao na sajt,
kultni film nema sta! Meni je posebno jaka zadnja scena, kada Noraman kao starac sam lovi u kanjonu i kaze na kraju... sve nestaje i prerasta u nadu da ce se riba podici. Eeee
 

mangia

Newbie
Učlanjen(a)
06.03.2006.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
Hvala za dobrodoslicu.
Evo malo da se podsjetimo... Iskopah ovu slicicu...

River.jpg
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Ako vam se ukaze prilika obavezno procitajte knjigu-bolja je od filma!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
U Srbiji je verovatno tesko naci... Zaista mi nije poznato dali je prevodjena na druge jezike osim engleskog.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Film sam gledao ima cini mi se sto godina, ali film je alfabet abeceda i azbuka ... od A do Z :lol: ... alfa i omega zivota musicara fly_pray
 

mangia

Newbie
Učlanjen(a)
06.03.2006.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
knjigu sam nasao na Amazaonu za par dolara ali je postarina 10-ak baksa. Mada je za mene iz BiH svako narucivanje preko neta lutrija da ne moze biti veca..
 
Vrh Dno