Reka uspomena

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D
Ma svi vi, pazljivo slusajte:
"******** I PRODJITE!!!"
Ja volim svoje sandale i carapice-smrduljice i TACKA! :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
rabbit je napisao(la):
Odrastao na ušću Une u Savu...Samo kad se sjetim,beše nekad...I tačno se znalo gdje je kome mjesto.
Al sandale i čarape,Peđa...

E Zeko, a odakle si ti konkretno mi smo zamalo pa zemljaci meni je baba iz tih krajeva, bas sam prošlog leta pecao na Uni  :yeswink: u Kozarskoj Dubici! Fenomenalna reka! Do sad sam dva puta pecao na Uni prosle godine i pre pet godina. Nikad necu zaboraviti kada sam bio prvi put tamo treci ili cetvrti dan mog boravka sam izasao na kej, a Una je imala neku fantasticnu plavu boju. Za mene je to takodje "reka uspomena", nisu joj džabe stari Latini dali ime Una! :respect1:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Izvinjavam se moderatoru na neoprezno upotrebljenom previse domacem izrazu i zahvaljujem na editovanju (verovatno me spasao bedaka znajuci vise od mene)  :D.
Samo da znate, kome nije jasno ono sa zvezdicama dva posta ranije ili ko se prerano obradovao, da se radi o figurativnom, a ne stvarnom pozivu!  :bleh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam odgledao ovaj film cim se pojavio na piratskim kopijama. U to vreme video klub je bio u mojoj kuci, a ja prvi na spisku onih koji besplatno gledaju najnovije filmove. Naravno, bio sam odusevljen, ali mi nikako nije bilo jasno (u pocetku) sta ljudi koji nisu musicari vide u ovom filmu. Film kao da je napravljen samo za nas.
Ja sam najbolje zapamtio razgovor izmedju dva decaka pored reke. Jedan od njih rekao je da ce, kada odraste, postati musicar i nista drugo. Drugi decak mu je "mudro" rekao da tako nesto ne postoji.
Ja sam od tog trenutka resio da pokazem da ovaj drugi nije u pravu i prestao sa bilo kakvim drugim aktivnostima. Samo musicarim.
Proslo je vec skoro petnaest godina, a jos nisam umro od gladi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Do šugave 91. rastao sam vrlo blizu reke Drave u Osijeku ali to nije reka mojih uspomena. Za mene postoji močvara uspomena  :D odnosno Kopački rit. Jedina riba koju sam volio i pecao bez imalo želje da probam i druge ribice je bila štuka. Od svoje šeste godine tamo sam blinkerisao jako često i nalovio toliko štuka da je to za neverovati. Sečam se još kao klinac kada smo se autom približavali močvari uvek sam otvorio prozor i voleo sam onaj miris. Taj miris močvare kopačko rita mi je govorio i obečavao ogroman ulov mooje tada omiljene ribe (štuke). Posle svih tih lepih godina lovio sam svuda gde sam stigao i sve što sam stigao. Još uvek je štuka bila No 1. Onda jednoga dana se nastanih pored Dunava  ::)......... i to postade moja reka uspomena. Pogoleme ribe, kidanja, razočarenja, uspesi, žalosti i radosti, velika ribolovačka škola. Tu je odmah bila i reka Vuka koja se uliva u Dunav a na njoj sam prvi put uvatio ribu na umetnu muvu (moj prvi pokušaj imitacije lutke tulara).  Zadnji put kada sam lovio na Dunavu iz čamca (2006.) mušičario sam samo krupne šnajdere (dvoprugaste uklije) i po kojeg sabljara suvom muvom. Ja sam bio tako zadovoljan i spokojan kao kada sam u omiljenoj salmonidnoj reci do pojasa. Nije mi bilo važno što nisam bio na nekom limanu jureći bucova ili smuđa, štuku ili soma...bio sam sasvim zadovoljan  :) Divio se toj ogromnoj vodi nakojoj sam mnogo toga proživio.
Evo i slika sa mog zadnjeg Dunavskog pohoda
index.php

index.php

index.php

 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
@stoka    Od Kozarske dubice koja se u to vrijeme zvala Bisanska dubica,prijeđeš u RH,kreneš prema istoku.Slijedi tanac,višnjice i najljepše selo na svijetu koje se zove Uštica.Nalazi se na samom ušću,valjda se zato tako i zove.Inače je jedino selo u čitavoj Austrougarskoj,tadašnjoj,koje je pripadalo napoleonovoj Francuskoj.A ljepotu Une i Save na tom mjestu ništa ne može zamijeniti.Ni Ribnik,koliko ga god volio sad.Inače je mjesto koje su okupirali zagrepčani i slovenci,jer je najbolje za varaličarenje u obje države(bih i hr).Plaćaju ljudi kuće kao da je neko mondensko ljetovalište.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ко има жељу да гледа поново или није до сада гледао - вечерас на Б92.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Od kako znam za ovaj film omiljen mi je! Cak drzim i DVD na polici iznad kreveta (ne sa ostalim filmovima u vitrini)...
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Ima li ko titlovi za ovaj film,skinuo sam ga sa neta ali nigde prevod da nadjem  :'(
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Upravo sam naso,bilo mi pred nos a ja gledam u m....a  :doh: :lol: :lol:
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Kad si vec pomenuo prevod na srpski, uzasan je!!

Pocev od toga da se 'fly fishing' prevodi kao 'pecanje', pa do toga da su 'dry fly' preveli kao 'varalica'.  :doh:
Ima jos gomila krupnih greski... ali jbg... film je dobar!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa nije covek ziveo u americi da razume engleski.......
 
Vrh Dno