roll ili switch

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Koliko sam ja ukapiro razlika izmedju roll casta i switch casta je u tome sto kod rola stap ide gore recimo do 12h i struna pada iza ramena musicara, dok jedan njen deo i dalje ostaje na vodi zbog povrsinskog napona koji pomaze pri izbacaju. Pa zatim energicnim pokretom obaranjem stapa ka vodi uz haul se izbacuje struna.
Dok se kod switcha stap pomera u desno (za desnjake) pod uglom od npr 45*, deo strune visi pored ribolovca, a ostatak ostaje na povrsini zbog napona (ili ovde napon nije potreban) i odsecnim pokretom stapa prema napred se izbacuje konac uz haul!
Ako sam pogresno ukapirao molim objasnjeneje od konzilijuma sacinjenog od barem 3-5 clanova ovog sajta! ;)
Pozdrau :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A ako nisi?
Ok, mislim da nisi. Mada nisam ekspert za to, iako rudimentarno bacam obe stvari, zavisno od situacije.
(Prethodno se dooobro osvrnem da proverim da li me neko gleda  :-[)  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja, kao također još jedan ne posebno vešt ff bacač :D, mogu reči prema tvom objašnjenju da si ukapirao sve to ili barem da si na dobrom putu (tako mi se bar čini). Jos uvek se nisam trudio uciti fraze kako se koji zabacaj zove i kako se koji trenuci prilikom zabacivanja zovu iako ponekada vezbam zabacaje na livadi. Trenutno ni iz bliza moje mišljenje i savet nije ekvivalentan iskustvu i saveta fc instruktora ili iskusnijih mušičara ali eto i mog skromnog mišljenja.  :lol:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
100ka veoma cenim tvoje interesovanje za ovu temu da ne bi ja prepricavao ono sto i sam citam evo ti dva linka za roll http://www.sexyloops.com/beginners/lesson1/therollcast.shtml i za spey , jer switch je jedan od spey zabacaja  http://www.sexyloops.com/flycasting/tspey.shtml a ako nisi los sa engleskim mozes i da se registrujes na njihov board i budi uveren odgovorice ti takvi majstori fly castinga da se smrznes i to ko da ih do sad nisu to vec pitali zilion puta, a mozes malo i da citas njihove postove pa ces i tako mnogo da naucis i ne zaboravi SL ti je najposeceniji FF sajt na svetu (jos malo dok ih mi ne zgazimo) :smoke:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Fala drugari!
@Igor vec sam se po preporuci jednog naseg coveka veoma aktivnog na SL tamo "uclanio". I iz onog sto pise o rolcastu (prvi link) nije mi bilo bas najjasnije kako se izvodi dok nisam video neke klipove.
Ovaj drugi cu morati malko da prostudiram sutra.
Pozdrau
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Zoran (Zoro)
Bio je i na musicarenjecom-u clan pod nadimkom Flycaster
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Osnovna razlika izmedju rolla i switcha je u tome što kod ovog prvog struna gotovo ne izlazi iz vode, dok je kod switcha u izvođenju treće faze zabačaja cela struna u vazduhu i totalno ispružena pada na vodu  :bat:
Što se tiče korišćenja ovih zabačaja mnogo više koristim switch cast što je verovatno i normalno zbog toga što je ovaj zabačaj ustvari unapređeni roll i dynamic roll cast ???
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Tako je Bane dinamika i jump vidi se da si pazio na casovima  :tbumb: . Peca li se sta?  :lud:
 
pozz igor
 
100ka cisto da te informisem , znao sam ko te uputio na SL ali samo sam hteo da malo hvalim svog zemljaka i da pokazem da pored ovih nishlija ima jos zajebanih tipova tamo dole na south rail end of world a evo procitaj ko to dolazi u komsiluk ovih dana        http://www.sexyloops.com/indexfri.shtml
 

bane

Junior member
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
94
Broj reagovanja
5
Lokacija
Pancevo
Bio sam na Drini ali ti o tamošnjem stanju sve znaš!
Sutra krećem za Mongoliju  8)
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Drugari,
ne mucite se mnogo definicijama nego put pod noge pa 13-og oktobra na Adu! Jedinstvena prilika da se lepo druzimo i dobijemo informacije iz prve ruke od Ace Ivanovica. Gledao sam i slusao coveka - veliki je profesionalac i ozbiljan covek.  :tbumb:



 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Svakako je Aco izvrstan caster. Necu da propustim priliku da prisustvujem tom eventu ako me put navede na BG u to vreme.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Slazem se sa lazzom, ja ga nisam nikada gledo uzivo i voleo bi to da vidim!
 
Vrh Dno