roll ili switch

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Roll i switch cast će veoma lako naučiti svaki mušičar. Oni koji uglavnom mušičare na manjim i obraslim rekama nisu ni svesni koliko dobro to rade. Ponekad posmatram svoje drugare kako po ceo dan ne izvedu nijedan drugačiji zabac osim roll i switch zabacivanja.
Htedoh reći da je lepo gledati umetničko zabacivanje, ali roll i switch cast su početnički koraci u zabacivanju muve, tako da njihovo objašnjenje ne treba očekivati na ozbiljnijim manifestacijama. To može pokazati i objasniti svako ko ume da zabacuje muvu, a takvih već ima na stotine u Srbiji.
Posmatrao sam A.I. kako se poigrava mušičarskim koncem i štapom i to spada u poseban sport koji ja zovem umetničko zabacivanje muve. Nešto kao umetničko klizanje ili plivanje. Roll i switch ne spadaju u okvire tog sporta i osnovni su mušičarski zabačaji, koji se lako uče i bez instruktora i previše mudrovanja. Jednostavno, poznavanje ovakvih zabaca, ne znači nikakav visoki nivo mudrosti, jer su neophodni i apsolutnim početnicima.
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Htedoh reći da je lepo gledati umetničko zabacivanje, ali roll i switch cast su početnički koraci u zabacivanju muve, tako da njihovo objašnjenje ne treba očekivati na ozbiljnijim manifestacijama.

Hm, ne bih mogao reci da se slazem sa ovom tvrdnjom mr. Mixmaster! Pa to uglavnom i rade, tamo ti majstori, bacaju najcesce switch i kojekakve varijante na tu temu! Ako pogledas malo bolje sve te zavrzlame od zabacaja "na ozbiljnim manifestacijama" (woodo, snakeroll, snap-T ili kako se vec zovu) sve uglavnom imaju nesto zajednicko - da se struna nadje malo iza ledja u onoj "D" poziciji (i tako oteza stap) i onda zafrljaci na ovu ili onu stranu, sto i jeste jedno od obiljezja switch zabacaja. Ili?  Nego, davno si obecao neki video sa tvojom varijantom na istu temu - hoce li biti sta u skoro vrijeme?
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Roll i switch cast će veoma lako naučiti svaki mušičar. Oni koji uglavnom mušičare na manjim i obraslim rekama nisu ni svesni koliko dobro to rade. Ponekad posmatram svoje drugare kako po ceo dan ne izvedu nijedan drugačiji zabac osim roll i switch zabacivanja.
Htedoh reći da je lepo gledati umetničko zabacivanje, ali roll i switch cast su početnički koraci u zabacivanju muve, tako da njihovo objašnjenje ne treba očekivati na ozbiljnijim manifestacijama. To može pokazati i objasniti svako ko ume da zabacuje muvu, a takvih već ima na stotine u Srbiji.
Posmatrao sam A.I. kako se poigrava mušičarskim koncem i štapom i to spada u poseban sport koji ja zovem umetničko zabacivanje muve. Nešto kao umetničko klizanje ili plivanje. Roll i switch ne spadaju u okvire tog sporta i osnovni su mušičarski zabačaji, koji se lako uče i bez instruktora i previše mudrovanja. Jednostavno, poznavanje ovakvih zabaca, ne znači nikakav visoki nivo mudrosti, jer su neophodni i apsolutnim početnicima.



Ne bih da budem pogresno shvacen, kao sa dr.lucky-jem, pa da se bespotrebno razvije neka potpuno nebitna verbalna tricarija (lucky, nije mi to bila namera, iskreno!), ali bih morao da odreagujem i dam neke svoje komentare, dopalo se to nekome ili ne! Evo sta bih zeleo reci ...
Ne mogu se oteti utisku da je ovaj Mixmaster jedan veliki kompleksash! Malo sam lutao po ranijim postovima ovog foruma (hvala Bogu pa su nam dostupni!) i zakljucio da je prilicno opterecen nekim likovima iz sveta musicarenja u Srbiji, medju kojima je i Aca Ivanovic. Ljudi, ne znam koliko ovog tipa pojedini od vas znaju (savetujem vam da ga sto pre upoznate!) ali se zaista radi o briljantnoj osobi u svakom pogledu. Mix, jedino si u pravu kada kazes da je Aca umetnik, sve ostalo je odraz tvoje velike pakosti i zavisti prema tom coveku. Iskreno receno - a kako i ne bi bio?!? Pomalo mu i ja zavidim: lik je u svakom pogledu ostvaren - lekar, mlad, uspesan, u svetu musicarenja (ne nasem vec evropskom i svetskom) daleko prepoznatljiv, stalno putuje, obisao pola sveta musicarskim stapom, usavrsava znanje, covek u samom vrhu evropske musicarske federacije i, po mom misljenju (i ne samo mom!)  veliki majstor i poznavalac cele musicarske tematike i prakse. Imao sam prilike da ga gledam, kako na vodi tako i na livadi. Covek je Paganini! Cak sam ponesto i naucio od njega (privilegija :p) Potpuno je otvoren za razgovor, savete, prihvata tudje sugestije, respektuje svacije iskustvo i znanje, stalno oran za salu ... Da sam zensko  :D ... Ovako, odoh ja u homice  :bleh:
Samo da ilustrujem jednim primerom: kada sam video njegovu biblioteku musicarske literature, umalo se nisam onesvestio! Takodje, gledao sam kako ga na mitingu na Ribniku, postuju masteri iz evropske federacije. Nije to njemu palo sa neba! Covek je zasluzio svako postovanje. Zato Mix, tvoji zluradi komentari i definicije tipa "umetnickog bacanja" (mada covek jeste pravi umetnik!) odraz su samo teske ljubomore i inferiornosti, ali i nedovrsenosti pre svega u profesionalnom (musicarskom) a mozda i moralnom smislu (mada te ne znam dovoljno da bih o tvom moralu sudio, iako se po mnogim tvojim recenicama na forumu moze zakljuciti kakav si, otprilike).
Ne stvaraj od sebe legendu i tome slicno. Takvih legendi i samozvanih strucnjaka po Srbiji nam je dosta  :-\
Ljudi (mislim na sve vas normalne kojih na ovom forumu zaista ima), put pod noge pa 13.oktobra, na Miholjsko leto, da se druzimo na Adi. Necete zazaliti  :tbumb:

Da ne zaboravim: do dolaska Ace Ivanovica, a kasnije Ivana Dragojlovica, u Srbiji se bre nije imalo pojma sta je to switch i ostali zabacaji. Ti Mixmasteru do pre par meseci nisi ni znao sta je to! Zato ne vredjaj inteligenciju normalnih ljudi, ne deli lekcije (jer o tome sigurno manje znas nego sto pricas) i ne foliraj se, majke ti ... A bas bih voleo da vidim kako ti to radis, ali u Acinom prisustvu :hammer:

Svako dobro svima!

A ti slepac, pamet u glavu, ako je uopste imas ...


 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze Koky, da li sam ja pogresno shvatio nameru tvoju vezanu za mene, najbolje ja znam. Znas dobro o cemu se radi  :whistle:
E sad, ovako javno, mada ti kazes hvala Bogu pa je javno kao da je na ovom forumu nesto tajno (uopste nekapiram), da li ti mislis da su clanovi i posetioci ovog sajta maloumni? da ne vide tvoje namere. meni su veoma zabavne, tako da te molim samo udarnicki! U ovom tvom postu ja ne videh nista o zabacajima o kojima je rec, a i u proslim tvojim postovima drzanje teme. Meni je to sasvim OK, nemoj da sada krene kao pa drugima ne seres da se drze teme, ali i sam znas o cemu se radi.
Ovaj post je velicanje lika i dela Ace Ivanovovica i to je sasvim OK. Takodje je ovaj post apsolutno vredjanje MixMastera, sto je opet OK, ali u odgovarajucim temama. Ako zelis slobodno otvori temu gde ces da nas izvredjas, mene pogotovu. Znas ja sam mazohista, volim da me bicuju, sedim na zardjalim ekserima, udaram se koprivom po obrijanim testisima......volim to.  :sm: Zato tastaturu u ruke, zelim prljavstine jaoooo! E sad ako to nezelis ja postujem. Jedan tip, moguce da ga znas, ustvari mislim da ga dobro poznajes, mi je obecao da ce mi pokazati kako ja pogresno vodim sajt, kako su moje metode pogresne. Da li je to ta metoda, hm....lose zamisljeno. Ako nije ja ti se ponizno sa crvenom kuglom u ustima izvinjavam. :bye:
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Druze Koky, da li sam ja pogresno shvatio nameru tvoju vezanu za mene, najbolje ja znam. Znas dobro o cemu se radi  :whistle:
E sad, ovako javno, mada ti kazes hvala Bogu pa je javno kao da je na ovom forumu nesto tajno (uopste nekapiram), da li ti mislis da su clanovi i posetioci ovog sajta maloumni? da ne vide tvoje namere. meni su veoma zabavne, tako da te molim samo udarnicki! U ovom tvom postu ja ne videh nista o zabacajima o kojima je rec, a i u proslim tvojim postovima drzanje teme. Meni je to sasvim OK, nemoj da sada krene kao pa drugima ne seres da se drze teme, ali i sam znas o cemu se radi.
Ovaj post je velicanje lika i dela Ace Ivanovovica i to je sasvim OK. Takodje je ovaj post apsolutno vredjanje MixMastera, sto je opet OK, ali u odgovarajucim temama. Ako zelis slobodno otvori temu gde ces da nas izvredjas, mene pogotovu. Znas ja sam mazohista, volim da me bicuju, sedim na zardjalim ekserima, udaram se koprivom po obrijanim testisima......volim to.  :sm: Zato tastaturu u ruke, zelim prljavstine jaoooo! E sad ako to nezelis ja postujem. Jedan tip, moguce da ga znas, ustvari mislim da ga dobro poznajes, mi je obecao da ce mi pokazati kako ja pogresno vodim sajt, kako su moje metode pogresne. Da li je to ta metoda, hm....lose zamisljeno. Ako nije ja ti se ponizno sa crvenom kuglom u ustima izvinjavam. :bye:


Dr.lucky, najiskrenije ti tvrdim da ne znam o cemu mi pricas?!?
Sto se zabacaja tice, samo sam zeleo da uputim na referentnu licnost, Aca Ivanovica  (internacionalnog fly casting instruktora), jer sam se licno uverio kako on to radi, u mali milion verzija i podverzija! Mislim da to posetioci ovog sajta moraju da znaju, da ne bude zabune... Osim toga, nisam ja potreban Aci I. za bilo kakvu afirmaciju ovde ili bilo gde, mislim kakve su to gluposti?!? Covek je odavno vec afirmisan, i to u krugovima svetskih velemajstora ...
Moje misljenje je da ti (ili ko vec) odlicno vodite ovaj sajt, pa stoga ne vidim zasto mislis da sam ja neki element destrukcije, ubacena "produzena" ruka necija, ili da su mi namere provokativne, svadjalacke ili tome slicno?!? U krajnjoj liniji, meni je blizu 50 leta, imam dovoljno zivotnog sublimata (bar ja tako mislim  ???) da mogu oceniti nekoga ili necija dela - postupke.
U svakom slucaju, ako ti mislis da ove moje reci ne vrede, onda ih slobodno ukloni, to je tvoje pravo ukoliko uredjujes ovaj forum. Nema nikakvih problema, sto se toga tice. Ali, licno smatram da ponekada treba stati na put licemerju i foliranstvu ljudi kakav je ovaj Mixmaster.
Veruj mi da nikakve slobode niti prava imam da bilo sta ovde pisem i radim u ime druge ili trece osobe, niti je to moj stil. Ovo sto mislim i pisem je moj licni stav.

Duboko verujem da ovakvih nesuglasica vise nece biti, jer nema ni potrebe ...

Sve najbolje  :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, došao sam u poziciju da odgovaram na uvrede. To, naravno, nije prvi put na ovom sajtu i počelo je da mi predstavlja posebno zadovoljstvo.
Pošto ne volim da pominjem imena onih sa kojima nemam nikakve veze, neću to uraditi jer bi to dovelo do čudnog sukoba koji nisu izazvale sukobljene strane.
Treba nešto objasniti. Stil, filozofija i pristup mušičarenju koji zagovara Koky je toliko različit od tradicije mušičarenja u Srbiji da prosto moram da ga uputim na malobrojnu grupu poštovaoca tog stila za čijeg je lidera u krugovima mušičara sličnih Kokyju proglašen, ni kriv ni dužan, čovek koga ističu kao svog idola.
Tu se više ne radi o ovakvom ili onakvom mušičarenju, već filozofiji i pogledu na sebe i okolinu.
Pazi, Koky, ja mušičarim veoma ozbiljno već 21. godinu i preneo sam svoj autentični stil mušičarenja (neviđen) na veliki broj mušičara Južne Srbije. Kada sam ja to radio, raspitaj se šta su radili tvoji idoli. Kažeš da nisam znao šta je ovaj ili onaj zabac. Neka bude da nisam znao dok nisam, na primer, nabavio sve snimke Doug Swishera, 1992. godine. Tvoji drugari u to vreme nisu bili ribolovci, a pitam se da li uopšte poznaješ nekog ko je tada bio mušičar?
Nemam volje da s tobom raspravljam o tvom pristupu mušičarenju, kada si ti ionako zalutao. Trebalo bi da otkucaš nešto sasvim drugo kada poželiš da posetiš sajt pun tebi sličnih mušičara. Ako misliš da ćemo ti mi nešto poverovati, jer smo malo priglupi za razliku od "tvojih", mnogo grešiš. Vrati se svom jatu i poruči onome ko te šalje da nije uspelo. Kaži da nismo baš toliko glupi i da će morati da primeni "plan B", kako bi pokazao da smo budale i lažovi.
Možda bi mogao da probaš još koji put, ali ćeš imati malo veće šanse pod nekim drugim imenom. Sledeći put se bolje pripremi da isteraš svoje i potkuj se onim što ćeš u međuvremenu naučiti od svetskih majstora. Možda bi trebalo dodati malo žešćih izmišljotina ili koju fotku nekog "mladog lepotana".
Koky, upoznao sam puno ljudi sličnih tebi. Znam i lek za tvoj problem. Dođi u Niš da vidiš ono što toliko priželjkuješ. Vodiću te da gledaš kako se izvodi roll i switch cast. Štaviše, naučiću te da i ti to uradiš. Nadam se da ćeš se do tad otrezniti, doći sebi i pažljivo posmatrati ono što ću ti pokazati. Za tebe, to je, kao i za sve prijatelje i neprijatelje, besplatno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf zalutao sam... a ja mislio' ovde se priča o  "roll ili switch" tehnikama... :nowink:
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Eh, došao sam u poziciju da odgovaram na uvrede. To, naravno, nije prvi put na ovom sajtu i počelo je da mi predstavlja posebno zadovoljstvo.
Pošto ne volim da pominjem imena onih sa kojima nemam nikakve veze, neću to uraditi jer bi to dovelo do čudnog sukoba koji nisu izazvale sukobljene strane.
Treba nešto objasniti. Stil, filozofija i pristup mušičarenju koji zagovara Koky je toliko različit od tradicije mušičarenja u Srbiji da prosto moram da ga uputim na malobrojnu grupu poštovaoca tog stila za čijeg je lidera u krugovima mušičara sličnih Kokyju proglašen, ni kriv ni dužan, čovek koga ističu kao svog idola.
Tu se više ne radi o ovakvom ili onakvom mušičarenju, već filozofiji i pogledu na sebe i okolinu.
Pazi, Koky, ja mušičarim veoma ozbiljno već 21. godinu i preneo sam svoj autentični stil mušičarenja (neviđen) na veliki broj mušičara Južne Srbije. Kada sam ja to radio, raspitaj se šta su radili tvoji idoli. Kažeš da nisam znao šta je ovaj ili onaj zabac. Neka bude da nisam znao dok nisam, na primer, nabavio sve snimke Doug Swishera, 1992. godine. Tvoji drugari u to vreme nisu bili ribolovci, a pitam se da li uopšte poznaješ nekog ko je tada bio mušičar?
Nemam volje da s tobom raspravljam o tvom pristupu mušičarenju, kada si ti ionako zalutao. Trebalo bi da otkucaš nešto sasvim drugo kada poželiš da posetiš sajt pun tebi sličnih mušičara. Ako misliš da ćemo ti mi nešto poverovati, jer smo malo priglupi za razliku od "tvojih", mnogo grešiš. Vrati se svom jatu i poruči onome ko te šalje da nije uspelo. Kaži da nismo baš toliko glupi i da će morati da primeni "plan B", kako bi pokazao da smo budale i lažovi.
Možda bi mogao da probaš još koji put, ali ćeš imati malo veće šanse pod nekim drugim imenom. Sledeći put se bolje pripremi da isteraš svoje i potkuj se onim što ćeš u međuvremenu naučiti od svetskih majstora. Možda bi trebalo dodati malo žešćih izmišljotina ili koju fotku nekog "mladog lepotana".
Koky, upoznao sam puno ljudi sličnih tebi. Znam i lek za tvoj problem. Dođi u Niš da vidiš ono što toliko priželjkuješ. Vodiću te da gledaš kako se izvodi roll i switch cast. Štaviše, naučiću te da i ti to uradiš. Nadam se da ćeš se do tad otrezniti, doći sebi i pažljivo posmatrati ono što ću ti pokazati. Za tebe, to je, kao i za sve prijatelje i neprijatelje, besplatno.


Da si pravi majstor, nikada ne bi ni odgovorio na provokacije. Ovako, ostaces slepac ... Ne cheshi se gde te svrbi, otvorices ranu na tom mestu :blush:
To sto si preko 20 godina u ribolovu, to je tvoj problem. Kako ne nauci nesto normalno za sve te godine?
Dekicu Daga Svisera vuche u svojoj video biblioteci Sava Kovacevic ko zna koliko godina unazad. Da si bio dobar ucenik, onda a i sada, naucio bi mnogo toga od jednog drugog Save, i to Martinovica. Dag na svom videu nema nista o switch-u, 'de ga nauchi?
U pravu si za stil, promenicu ga, da ne pomislite da je ON, ili NJEGOv brat ili prvi komsija ... Preterano si opterecen NJIME, Mix. Samo to pokazujes na neinteligentan i primitivan nacin, koji se odmah prepozna. Pouzdano znam da si trazio od svog bivseg kuma Vanje da tvoju sliku obradi u Photoshopu i da je ubaci na sliku gde su Sava, Aca i Memed, da bi se slikao sa legendama! Kasnije si tu sliku valjda stavio u tu tvoju nebuloznu plagijat knjigu/prirucnik?
Naravno da cu doci, samo malo da me Acika potkuje :D

Izvini, al' zurim, pokrenuo bih na forumu pitanje o predvezima, trebaju mi neki za Bosnu...



 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo postaje više nego interesantno i molim da se ne obriše, jer je prethodni post pun dezinformacija. Već sam jednom objašnjavao jednom bedniku da taj moj bivši kum u vrema kada smo mu pripremali katalog za štampu nije znao ni da uključi kompjuter, a kamoli šta je to Photoshop.
Inače, ja sam organizator te manifestacije, na kojoj su gosti bili i Aco Ivanović, Savo Matrinović, Jovan Memedović, Stanko Popović i posebno povlašteni Vanja.
Voleo bih, poznaniče (vidim da si mi fan), da mi kažeš plagijat čega je moja knjiga? Daj mi izvor. Još bolje bi bilo da nam kažeš odakle ti ove dezinformacije. Znaš, o meni se svašta priča. Jesi li čuo ono o saradnji sa inspekcijama i kilogramu dopa? Znaš li ono o lovu klenova na dudinke i višnje? Jesi li čuo za tezgu na Palilulskoj pijaci i pastrmkama koje tu prodajem? :doh: :hammer:
Ono najružnije je da Koky želi da me sukobi sa A.I. Nadam se da se taj sukob odigrava u Kokijevoj i slišnim glavama, ali ne i u stvarnosti, jer ja sa A. nemam nikakve veze, posla, niti ambicije da se družim ili sarađujem.
Zaista je tačno da sledbenici i zaljubljenici u tog gospodina, predstavljaju sasvim drugačije mušičare od mene i mojih prijatelja, ali oni i formiraše svoj sajt, na kome im i "legendarni" A.I. gostuje.
Smeta im što se na najboljem i najpopularnijem mušičarskom sajtu u Srbiji i šire veoma retko pominje njihov idol, pa se povremeno ubacuju, kako bi i imena poput A.I., V. i S.M. neko pomenuo. To su tolike legende da su na ovom sajtu svi zajedno pomenuti samo par puta i to, silom prilika, iz tastature sve samih bivših članova i veoma skromnih mušičara, veoma sličnih Kokiju.
Koky, nema potrebe da se svađamo. Uskoro će svi sa ovog sajta ionako prestati da komentarišu tvoje gluposti. Bolje ti je da redovno posećuješ sajt www.musicarenje.com, na kome su oni koje nazivaš legendama, zaista zvezde. Idi i raduj se. Ovde ćeš postati mnogo tužniji nego što već jesi.
A sad malo šale. Nadam se da se neće Koky i njegovi previše naljutiti.
Čudno mi je što Koky ide na potkivanje("kad me potkuje") kod onog koga naziva mladim lepotanom (mlađi je i lepši...), a nadimak mu je Koky! ???  :asshohe: Hajde da igramo igru asocijacija. Na šta vas asocira ovaj Koky?
Meni se čini da mu je switch sa potkivanjem otpozadi omiljena fora! :hammer: :hammer: A tek ovaj nadimak! To me asocira na neko kokanje. Pa još Koky! To tako nežno zvuči.
P. S. Nadam se da moje šale nisu previše primitivne za Kokyjevo otmeno društvo.
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Mislim da vam je dilema od sinoc na koga se odnosila klasifikacija iz Kokinog posta razresena.

Ko razume, shvatice.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dokle vise vredjanja, dokle.
Eto doziveste da se brisu postovi sa sajta. Ako sam sam sebi pljunuo u lice onda OK, ja sam miran. Spominjanje droge i konzumiranje iste dovodi do problema, koje ja nezelim. Navuci ce mi se policija koju ne zelim!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Dali i ovo spada u switch?

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/coVY4TEdvEk[/flash]
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo je tzv. "Snap T" - a završnica zabaca je switch, kao i kod mnogih drugih "water cast" zabaca.
P.S. Al će Mix da se iznervira sa ovim mojim engleskim  :D
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
ttttt je napisao(la):
Dali i ovo spada u switch?

Super videoklipovi! I kao sto Milance rece, varijante switch zabacaja - potpuni nazivi "rulaju" ispod svakog pojedinog klipa. Mene ovom prilikom zanima nesto drugo - kako vi to ubacite klipove ovdje, ja mogu samo da prilijepim link, pa ko voli nek izvoli. Ova varijanta mi se vise svidja, ali kako? Dok mi neko ne odgovori, evo jednog linka sa slicnom sadrzinom, covjek se malo igra sa tako nekim zabacajima, prvo switch, a onda i nesto pride..

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/OnGNB9W4HwU[/flash]
 
Vrh Dno