Sta bassa cini toliko atraktivnim za pecanje!?

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
oktobar,voda prilicno hladna,a ON luduje ,sprema se za zimu i ne bira sta jede,bitno je samo da ga lociras gde je...uzimao je sve od popera do wooley bugera...dok sam menjao mesto drzeci jedno 1om kanapa u ruci a na stapu mi bile jos dve duzine,hodajuci obalom zabacujem polako pored granja cisto da ne moram da mlataram stapom kroz vazduh...i imam sta i da vidim, strahovit napad na mog popera u vodi do kolena uz samo granje na 2m od obale,pocinjem da ga vucem sto brze na obalu jer je znam da mu je sloboda na pola metra daleko....nazalost kao po kliseu puca tipet 0.16 :'( :'(...takvog bassa jos nisam upecao..valjda ce se mucenik osloboditi udice ,nema kontra kuku...zao mi je samo sto nije bio voljan da mi pozira i obraduje sve nas...ali nema veze doci ce drugi... :yeswink:
evo mesta gde je mu je udario na 2 duzine stapa.....
 

Prilozi

  • place.jpg
    place.jpg
    332,5 KB · Pregleda: 257

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zbog takvih situacija ja ne priznajem nista ispod 0,20  :nowink:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hteo sam da se opremim bolje i sledeci put odem sa #6 i tipetom 0.25 pa da ga iscupam..medjutim odem posle tri dana na isto mesto sa 0.18 i #3 stapom...i opet cvik ,puce ko nista ali ovaj put na spoju sa poperom :'( :'(....nisam pisao o tome da se ne brukam ali evo ,dva puta sam ispao konjic grbonjic ali nema veze nije mi zao samo da se oni oslobode udica (barbless) i bice sve ok.....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
definitivno moras da odustanes od tankih tipeta  :yeswink: ja sam prosle godine presao na 0.20 kao jedini tipet za moravu jer sam imao dva kidanja u istom danu . izvadio sam jednog klena od kilo i po a dva mnogo veca otisla  :'( 
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Malo mi skrnavo da.stavljam 0.20 tipet na stap #3...ali izgleda danema druge..nisu ti bassovi prvi koji su mi otisli ali su definitivno medju najvecim.....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
juce otvorena sezona...upecah svega 4-5 komada,malih...ima aktivnosti na povrsini mada vetar je ubio..vode skoro i nema u jezeru :'( :'( :'( sta ce biti od mresta pojma nemam mada sumnjam da ce se i desiti ove godine..saran je krenuo u mrest vidim tutnje po plitkoj vodi...... :yeswink:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jedan mali prozdrljivac pojeo svog rodjaka ,juce ulovljen :hammer:
https://www.youtube.com/watch?v=3RkuZnt2Z6o
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ne rade bas najbolje na daljinu mada je vetar ubio pa se slabo videlo i na blizu...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
promasih dva danas i to bas dobra,po proceni oko 2kg...po ko zna koji put sam ikusio slabost #3 stapa u pecanju bassa ali nema veze ne odustajem,znam ako ponesem jaci stap pecanju samo male :hammer: :hammer:..bilo je malih jedno 10ak komada ali mi zao sto ni jednog od dva ne izvukoh napolje za sliku...bice bolje drugi put...
https://www.youtube.com/watch?v=7StD6lXjmYc
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Bez obzira na kvalitet naočara odlično se sve vidi!Ma meni da krene na ovu tvoju kreaciju ja bih bio presrećan a stvarno izgleda atraktivno!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cool  :tbumb: ma bit ce bolje, mozda za koji seknud da sacekas sa kontrom mozda bi ga bolje zapeo..... sledeci put ima da tog 2kilasa prosetas na suvo  ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kod prvog udarca sam u momentu osetio da pribor nije dorastao ribi,iskocio je iz granja a dubina oko 2m..voda bistra..obicno mu i ne treba kontra mada takvoj ribi i ne mozes udariti kontru trojkom :nowink: :nowink:...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
danas je orvisova #6 odradila posao,za celo pecanje jedan napad ali pravi...slabo ga usnimih zaboravio sam da spustim glavu jos nize da bi ceo upao u kadar ali nema veze..
https://www.youtube.com/watch?v=ZcIYDxjhEt0
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bravo, odlican  :tbumb: znao sam da ce da padne uskoro nesto takvo, uskoro pada I onaj od 4kg  ;)
 
Vrh Dno